Slag om de Schelde in 5 films* Meer vrouwen dan ooit in top bedrijven Barrier 't Water moge stijgen De kleine pianist Het pamflet Vooral stijging aantal directeuren valt op JOL Weet jij wat je moet doen? België in de ban van dood student Sanda »pu Wijnaldum en Depay Walcheren Elke minuut raakt er in Nederland iemand gewond. Verhalen van toen, verteld door vijf talentvolle filmmakers van nu. Vandaag gaan in het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp vijf korte speelfilms in première over de Slag om de Schelde, één van de grootste militaire operaties tijdens de Tweede Wereldoorlog. »zeeland2 Volgens de ranglijst zijn sinds sep tember vorig jaar 39 nieuwe direc teuren benoemd, van wie elfvrou wen, wat neerkomt op 28,2 procent van alle bestuursbenoemingen. Dat is een record. Samensteller en hoogleraar Mijntje Lückerath spreekt van 'een trendbreuk'. Vorig jaar was ook sprake van een flinke stijging, maar die bleef toen net onder de 25 procent steken. Omgerekend is nu nog altijd 'slechts' 12,4 procent van de 225 be stuurders van de beursgenoteerde ondernemingen een vrouw. Niet temin is Lückerath blij met de stij ging. Vorig jaar was het aandeel nog 8,5 procent en het jaar daar voor 5,7 procent. ,,Nadat we jaren een stijgende lijn bij commissaris sen zagen, is er sinds vorig jaar ook echt een stijgende lijn in de direc- tiekamers te zien'', stelt ze ver heugd vast. Volgens de hoogleraar is sprake van een trendbreuk en is de ont wikkeling niet te keren. Haar ver klaring is dat bedrijven zich begin nen te schamen omdat ze geen topvrouwen hebben. Bovendien dringen grote beleggers aan op meer diversiteit in de top. Vooral bij beursgenoteerde bedrijven werpt dit vruchten af. Koploper is dit jaar verzekeraar ASR, waar 67 procent van de raad van bestuur vrouw is. ,,,Een unicum'', aldus Lückerath. Dat neemt niet weg dat het aan- Topvrouwen 2020: 12% tal vrouwelijke leiders - 28 van de in totaal 225 bestuurders - nog al- tij d ver onder het streefgetal van 30 procent ligt. Het overgrote deel van de beursondernemingen, 70 van de 94, heeft nog geen enkele vrouw in de raad van bestuur. Mi nister Ingrid van Engelshoven is daarom voorzichtig positief. ,,Ge- lukkig zien bedrijven in dat het ontbreken van vrouwen in de top niet meer van deze tij d is en zetten ze een versnelling in. Ook bij de ra den van bestuur worden stappen gezet, maar we moeten niet verge ten dat zij nog een lange weg heb ben te gaan", stelt zij. Onder de commissarissen ligt de toename van het aandeel vrouwen wel aardig op koers. Van alle 85 nieuw benoemde commissarissen waren er dit jaar 36 vrouw. Van de 501 commissarissen bij de beurs- ondernemingen zijn 148 vrouw, oftewel 29,5 procent. Volgens de ranglij st voldoen 51 beursbedrijven al aan de nieuwe wet die bepaalt dat een op de drie leden van elke raad van commissarissen een vrouw moet zijn. Het kabinet nam vorig jaar het SER-advies over voor dit quotum; de wet wordt volgend jaar van kracht. Economie zijn dicht bij transfer naar Barga»pis vrijdag 4 september 2020 Nieuwsmedia Niet eerder zijn zoveel vrouwen benoemd op topposities bij Ne derlandse beursondernemin- gen als het afgelopen jaar. Er zit nu een recordaantal vrouwen in de directiekamers. Dat blijkt uit de Female Board Index. Natasja de Groot Den Haag Voor het eerst komt het aandeel vrouwelijke bestuurders boven de 10%. wettelijk streef getal 30% 2005 2020 2025 040920 BRON: FEMALE BOARD INDEX 2020 19°C Slechts pzc.nl enkele Ook voor het laatste buien regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1