Feyenoord is weer wat wijzer na duel tegen Club Brugge 'jongleren' met zijn spelers 19 transfer naar Barga, maar eerst moet 'Leo' weg ben ertoe geleid dat de inkomsten en uitgaven van de Catalanen zwaar uit de pas lopen. Pas als Bar celona eerst een aantal van zijn sterspelers verkoopt, mag het regle mentair weer nieuwe spelers halen. Die uitverkoop is complex, maar krijgt ondertussen stap voor stap vorm. Deze week vertrok Ivan Ra- kitic al naar Sevilla, terwijl voor Luis SuSrez een transfer naar Juven- tus nadert. De situatie rond Lionel Messi wordt stilaan steeds helder der: de sterspeler wil weg uit Camp Nou. Zijn vader liet gisteren nog wat ruimte voor een langer verblijf, maar de vraag is vooral voor welk bedrag Manchester City en Barce lona een akkoord zullen bereiken. De Engelse club heeft inmiddels al zijn overige transfertargets in de pauzestand gezet, met als doel om Messi naar de Premier League te ha len. De verwachting is dat de Ar gentijn uiteindelijk voor een trans ferbedrag tussen de 100 en 150 mil joen euro zal worden verkocht. Op geteld bij zijn riante salaris - Messi verdient zo'n 100 miljoen euro per jaar in Catalonië - zou dat Barce lona fors verlichten bij zijn renova tie richting een nieuwe ploeg. Het vastleggen van Wijnaldum en Memphis kan vervolgens dus heel snel gaan, in de wetenschap dat ook spelers zoals Gerard Piqué, Sergio Busquets en Jordi Alba richting de uitgang worden gedirigeerd. Plaatje Sportief gezien passen Memphis en Wijnaldum volledig in het plaatje van Koeman, die het duo bij Oranje veel verantwoordelijkheid en ver trouwen gaf. Memphis kan op alle drie de aanvallende posities uit de voeten, maar rendeert het best in een vrije rol als centrumspits. Als Messi inderdaad vertrekt, is de oud- PSV'er een logische 'kapstok' om het aanvalsspel aan op te hangen, met daarbij de mogelijkheid om veel te variëren. Wijnaldum moet diepgang toe voegen aan het wat statische mid denveld van Barcelona. Voor Fren- kie de Jong zou dat een uitkomst kunnen zijn. Als de Catalanen on der Koeman met twee controleurs gaan spelen, zoals Oranje in zijn tijd vaak deed, biedt dat ruimte voor De Jong om vaker op zijn favoriete po sitie te spelen. Wijnaldum wordt in dat plaatje de dynamische nummer 10. Alle voorwaarden voor een dub bele toptransfer zijn aanwezig. Wanneer de soap rond Messi is af gerond, ligt de weg open voor een nieuw, oranjegetint Barcelona. Dat de laatste test voor de compe titie dagenlang geheim moest worden gehouden, nam trainer Dick Advocaat gisteren maar op de koop toe. Het belangrijkste was nog een keer negentig minuten maken voor Feyenoord en vooral aanvoerder Steven Berghuis. Club Brugge wilde graag oefenen, maar de Belgische landskampioen had geen enkele behoefte aan potten kijkers. Het trainingscomplex van de Belgen werd hermetisch afge sloten voor de oefenpartij. In Brugge had Advocaat graag nog een keer willen bekijken wie op 12 september in Zwolle tegen PEC de geschorste Eric Botteghin moet gaan vervangen. Maar zon der de geblesseerde centrumver dedigers Marcos Senesi (lichte bil spierblessure) en George Johns ton, die met Jong Schotland op pad is, was de spoeling achterin andermaal erg dun. Botteghin speelde voor rust naast Lutsharel Geertruida en na rust was Wouter Burger zijn partner in het cen trum van de defensie. Lutsharel Geertruida moest na rust op het middenveld Leroy Fer, die deze week met de selectie van Oranje in Zeist verblijft, vervan gen en deed dat prima. Bart Nieuwkoop was rechtsback. Daarnaast ontstonden er in Bel gië keepersproblemen. Justin Bij- low moest zich melden bij Jong Oranje en stand-in Nick Marsman bleek niet topfit, met hem werd geen risico genomen. Derde kee per Ramon ten Hove stond in Bel gië onder de lat. Maar de onfor tuinlijke doelman moest al na een kwartier geblesseerd naar de kant na een botsing. Ten Hove werd naar het ziekenhuis gebracht, maar bleek geen botbreuken te hebben opgelopen. Jeugdkeeper Tein Troost was zijn vervanger. Ridgeciano Haps Advocaat was blij dat Ridgeciano Haps en Berghuis, na hun fysieke problemen, de volle negentig mi nuten konden volmaken. Voor Berghuis was dat zelfs de eerste keer in de voorbereiding. De 19-jarige Ivoriaan Odilon Kossounou bracht Club Brugge tien minuten na rust op voor sprong door een voorzet van Ruud Vormer af te ronden. De Rotterdammers kwamen vrijwel meteen langszij door de eerste goal van Mark Diemers. De speler die wederom voorop ging in de strijd rondde een voorzet van Nieuwkoop bekwaam af. Vormer, die zes jaar geleden de overstap van Feyenoord naar Brugge maakte, bezorgde Brugge na een uur de 2-1 overwinning. Feyenoord miste ook Orkun Kökcü en Robért Bozemk. De Duitser Christian Conteh is er ook nog altijd niet bij, de linkerspits kampt met een spierblessure en zijn debuut zal nog enige weken op zich laten wachten. ,,Het was al met al een nuttige middag'', zegt Advocaat. ,,De spelers hebben weer minuten gemaakt. Voor de laatste keer voor we straks aan de competitie beginnen.'' NATIONS LEAGUE krijgen in de basis. De Vrij speelde in oktober 2018 zijn laatste inter land en zat de afgelopen tweeënhalf jaar onder Ronald Koeman vast op de bank. ,,Dit was een mooie kans voor Stefan. Hij was ook hevig teleurge steld'', stelt Dwight Lodeweges. ,,Ik vond het knap hoe Stefan tot nu toe omging met zijn rol. Hij is tot beste verdediger in Italië gekozen, maar speelt niet bij zijn nationale ploeg. Toch stelt hij zich altijd positief op als hij bij Oranje is.'' Puzzelen De interim-bondscoach erkent dat het met zo veel afwezigen puzzelen is in de defensie. Of 'jongleren met spelers', zoals Lodeweges het zelf noemt. Hij zou Joël Veltman in de basis kunnen brengen. De verdedi ger van Ajax stapte eerder deze zo mer over naar Brighton uit de Pre mier League. Een debuut voor Perr Schuurs en/of Owen Wijndal kan ook. Die talenten van Ajax en AZ zijn voor het eerst geselecteerd. ,,Wijndal is een goed mannetje, mooi linkerpootje. Die is helemaal Dit was een mooie kans voor Stefan. Hij was ook hevig teleurgesteld aan het warmdraaien'', ziet Lode- weges. ,,Perr is heel eager, heel open. Hij wil alles meepikken.'' De derde speler die vanavond kan debuteren is Mohamed Ihattaren. Het talent van PSV verkoos vorig jaar Oranje boven Marokko. Die keuze werd tot nu toe altijd defini tief bij speelminuten in een offici ële wedstrijd. De FIFA gaat de be denktijd echter oprekken tot drie officiële duels. ,,Maar ik ga ervan uit dat Ihattaren sowieso al definitief voor Oranje heeft gekozen'', aldus Lodeweges. Uitslagen Programma vrijdag 4 september 2020 Feyenoord verloor tegen Club Brugge haar laatste oefenduel (2-1). Dick Advocaat was vooral blij dat Steven Berghuis weer eens negentig minuten vol maakte. Mikos Gouka Knokke-Heist Feyenoord-trainer Dick Ad vocaat. FOTO ANP - Lodeweges (bondscoach) Mogelijke opstelling Nederland: Cillessen; Hateboer, Van Dijk, Aké, Wijndal; De Roon, F. de Jong, Wijnal dum; Bergwijn, Depay, Promes. Gisteren DIVISIE A, GROEP 4 Duitsland - Spanje nnb Oekraïne - Zwitserland nnb DIVISIE B, GROEP 3 Turkije - Hongarije nnb Rusland - Servië nnb DIVISIE B, GROEP 4 Bulgarije - Ierland nnb Finland - Wales nnb DIVISIE C, GROEP 3 Slovenië - Griekenland nnb Moldavië - Kosovo nnb DIVISIE D, GROEP 1 Letland - Andorra 0-0 Faeroër - Malta nnb Vandaag, 20.45 uur DIVISIE A, GROEP 1 Nederland - Polen Italië - Bosnië-Herz. DIVISIE B, GROEP 1 Roemenië - Noord-Ierland Noorwegen - Oostenrijk DIVISIE B, GROEP 2 Slowakije - Tsjechië Schotland - Israël DIVISIE C, GROEP 4 Litouwen - Kazachstan Belarus - Albanië

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19