Tivoliweg eindelijk op de schop Kreatieve Vorming Hulst heeft grote nood aan gecertificeerde docenten 6 Op Landgoed Nooren worden zes luxueuze villa's gebouwd Bewonersavond Sas van Gent Woensdag 9 september Een mondaine poort met in gouden letters 'Landgoed Nooren'. Het is naast het informatiebord het enige dat zichtbaar maakt wat hier over een paar jaar moet zijn. Een rustiek, landelijk gebied met zes grote villa's. Nu is er nog weinig van te zien. Behalve de fiets-en wandelpa den, die zijn al aangelegd op de voormalige akkers. Want er mogen dan wel paleisjes verrijzen, het ge bied moet toegankelijk blijven voor wandelaars en fietsers. ,,Die voor waarde stelde de provincie toen we dit kochten", vertelt Claudia Noo- ren. De familie kocht de grond zeven jaar geleden. Ook het gebied er naast is te koop, in de toekomst sluit het op Landgoed Nooren aan. De villa's komen allesbehalve hutje- mutje te staan. Het gebied is veer tien hectare groot, de kavels begin nen bij 3000 vierkante meter. De landhuizen zijn bedoeld voor per manente bewoning, tot opluchting van omwonenden. Hun schrik beeld was dat het een vakantiepark zou worden. Claudia: ,,Het moet juist een open gebied zijn, een mooie overgang tussen Cadzand- Bad, de kust en de achterliggende polders. Dan moet je zo'n landgoed niet volbouwen." up Dat past ook niet bij Reinier en Claudia, die samen met de twee kinderen achttien jaar geleden Breda verruilden voor Zuidzande. ,,We komen allebei uit een boeren familie. Natuur vinden we belang- Het gebied moet toegankelijk blijven voor wandelaars en fietsers rijk, want we willen iets doorgeven aan de volgende generatie. Daarom zijn poelen gegraven en hebben we een ooievaarsnest. We hebben al boomkikkers, fazanten, hazen en patrijzen gezien. De natuur ont wikkelt zich snel hier", ziet ze. Geen strakke huizen De eerste villa is in 2022 klaar, de eerste paal gaat vrijdag de grond in. Van de overige vijf kavels is er nog een te koop. De grond is vooral ver kocht aan ondernemers uit de buurt. Toekomstige bewoners kun nen op hun kavel hun eigen gang gaan. Wanneer de bouw begint, mogen ze zelfweten. ,,De bouwstijl moet wel in het geheel passen en aansluiten op de uitstraling van Cadzand en de welstandsregels van de gemeente", aldus Reinier, die sa men met Claudia het landgoed on derhoudt. Zo mogen het geen strakke, moderne landhuizen wor den, maar moeten ze in de lijn van Zeeuws-Vlaamse boerenschuren liggen. Het feestelijke startsein van de bouw dat ze voor ogen hadden, blijft door de coronamaatregelen achterwege. ,,Dan vieren we na co rona maar een groot openings feest." HULST Ruimere parkeervakken nSSst de weg (dus geen afgere den spiegels meer), ruimte voor fietsers, eindelijk functionele stoepen en verhoogde kruisin gen voor de veiligheid. De lang verwachte herinrichting van de Tivoliweg staat op het punt te beginnen. Maandag 14 september is het zover. Eind april volgend jaar is de Tivoliweg, één van de belang rijkste wegen van en naar de binnenstad, weer een statige bo menlaan, ingericht naar het hui dige verkeer. Er wordt gewerkt in fasen, waarbij steeds een gedeelte van de weg dicht gaat om overlast te beperken. De eerste fase behelst de weg tussen de Dubbele Poort en de Glacisweg. Het vervangen van de riolering duurt drie we ken, als dan daarna de weg wordt ingericht, is die fase medio no vember klaar. Het gedeelte Hul ster Nieuwlandweg, kruising Ti- voliweg/Glacisweg start in de eerste helft van oktober. Vanaf maandag 14 september is de Tivoliweg vanaf de Dubbele Poort tot de Glacisweg afgeslo ten voor het verkeer. De binnen stad kan dus niet worden bereikt ofverlaten via de Dubbele Poort. Het verkeer wordt omgeleid. mmfc Meld je aan en kom ook persoonlijk kennismaken! VATTENFALL ,,Het is eigenlijk een luxepro bleem", zegt Alla van Remoortere van KV Hulst. ,,Heel veel van onze cursussen zitten nu al vol of bijna vol. In al die jaren heb ik het niet eerder meegemaakt dat we zoveel extra groepen moesten maken." Kreatieve Vorming Hulst biedt sinds 1975 workshops en cursus sen aan Hulstenaren en mensen van daarbuiten om hun creativiteit de vrije loop te laten. Jong en oud kan zich bekwamen of verdiepen in kunstdisciplines van schilderen tot toneel en van keramiek tot beeldhouwen. Sinds kort is een nieuw bestuur aangetreden en dat wil het cursus- aanbod vergroten en verfrissen. Zo staat ook graffitispuiten op het programma en komen er cursus sen Tai-chi. Twee uur per week Binnenkort start het nieuwe cur susjaar van KV Hulst. Afgelopen maandag was de jaarlijkse info- en inschrijfavond. ,,Van Remoortere: ,,We hebben heel veel inschrijvin gen ontvangen. We zitten nu op zoveel cursisten dat we echt meer docenten nodig hebben." Het bestuur zoekt dan ook ge certificeerde docenten. ,,Het is niet genoeg om erg bedreven te zijn in een bepaalde kunstuiting. Wie bij ons wil lesgeven, moet gecertifi ceerd zijn." Vooral aan keramiekdocenten, die minimaal twee uur per week overdag of 's avonds les kunnen geven, is grote behoefte. Zij, maar ook docenten van an dere kunstdisciplines, kunnen hun sollicitatie met CV sturen naar info@kreatievevorming.nl. donderdag 3 september 2020 VL 'Nee, geen vakantiepark' Een vakantiepark? Nee, dat wil den Reinier en Claudia Nooren absoluut niet verwezenlijken aan de Tienhonderdsedijk, daar aan de rand van Cadzand-Bad. Hun Landgoed Nooren moest juist natuur uitstralen. Vrijdag gaat de eerste paal van in totaal zes villa's de grond in. Bob Maes Cadzand war»; Claudia en Reinier Nooren bij de toegangspoort naar het landgoed. foto camile schelstraete -Claudia Nooren, Landgoed Nooren Help en tivoliweg.nl Bewoners mochten mee denken over de herinrichting. FOTO BOAZ TIMMERMANS is verplicht Vattenfall organiseert een bewonersavond voor de inwoners van Sas van Gent. Op woensdag 9 september van 16:00 tot 21:00 uur lichten we het plan toe voor een zonnepark in het zuidelijke deel van de Papeschorpolder. Kom ook langs in Multifunctioneel Centrum De Statie, Canadalaan 2, Sas van Gent. Stel je vragen en deel je ideeën! Om de richtlijnen rondom het coronavirus te waarborgen, is aanmelden via de website verplicht. Je kunt je aanmelden voor een tijdsblok van een halfuur. group.vattenfall.com/nl/sas-van-gent Kreatieve Vorming in Hulst zit te springen om gecertificeerde docenten. Er hebben zich voor komend cursusjaar zoveel men sen ingeschreven dat extra groepen gevormd moeten wor den. Vooral de lessen keramiek zijn ontzettend populair. Sheila van Doorsselaer Hulst M Werk van cursisten van KV Hulst. FOTO KREATIEVE VORMING HULST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53