O O) CD 12 ZEELAND Bekerwedstrijden Oostburg geschrapt Ploegenklassement voor Tolhoek en co Van der Heijden wint rit, Valk pakt geel TOP had liever in de andere poule gezeten ii in «ruim1 I1 livii: Oostburg schrapt alle trainingen en wedstrij den van de seniorenteams voor de komende tien dagen. De reden is dat twee spelers in de eerste selectie besmet zijn met het coronavi rus. In overleg met de GGD, KNVB en trainer Michel Leonhart is besloten om tot 11 septem ber alle activiteiten op te schorten. ,,Het is ver velend", zegt Leonhart, ,,maar we mogen geen risico nemen. We hebben ook Koewacht, onze tegenstander van afgelopen zondag, en de scheidsrechter ingelicht.'' De bekerwedstrij den van komende zondag van het eerste team tegen BSC en van het tweede team tegen Breskens 2 zijn afgelast. ,,We hopen dat we die in een later stadium nog kunnen inhalen.'' Antwan Tolhoek is gisteren 15de geworden in de slotetappe van de Ronde van Hongarije. De wielrenner uit Yerseke eindigde daardoor als nummer 14 in het algemeen klassement én legde met Team Jumbo-Visma beslag op het ploegenklassement. Tolhoek kwam in de vijfde en afsluitende rit samen met ploegge noot Koen Bouwman op 56 seconden binnen van rit- en eindwinnaar Attila Valter. Tolhoek eindigde in het klassement op 1 minuut en 6 seconden achterstand en verdiende daarmee 5 UCI-punten. Jumbo-Visma, dat toch al be hoorlijk in de 'winning mood' is, greep wel de eindzege in het ploegenklassement. De Ne derlandse equipe liet daarin Israel Start-Up Nation en Mitchelton-Scott achter zich. De vijfde etappe in de PZC Lezerstour was een prooi voor Peter van der Heijden uit Koude- kerke. Symen Valk start vandaag met de gele trui om zijn schouders. Waar Wout van Aert gisteren Cees Bol met een wiellengte klopte, deed Van der Heijden dat met een banddikte ten opzichte van Wijnand Krijnsen uit Waarde: 345 om 344 punten. Dankzij een achtste plaats klom Symen Valk in het alge meen klassement van de tweede naar de eer ste plaats. Joke de Voogd-Parée uit Middelburg moet zodoende haar zuurverdiende gele tricot weer inleveren en volgt nu op 7 punten. Quote van de dag Een nuttige oefenwedstrijd voor ons. De Westhoek was net iets slimmer en de zege is dan ook verdiend. Goes Van Anrooij "^Tiiivi ft.1 111 .iiifijr 111 TOP Arnemuiden stond vorig veld- seizoen vijfde en had - met Deetos- Snel onder zich - een reële kans op lijfsbehoud in de ereklasse. Nadat de competitie vanwege de corona crisis werd afgebroken en het KNKV besloot om geen clubs te la ten promoveren of degraderen, was het logisch geweest dat de ereklas sepoules hetzelfde zouden blijven. Maar zag het leeggelopen DOS'46 en DeetosSnel vertrekken en kreeg PKC en KCC ervoor terug. TOP ver moedt dat er politiek achter zit - DeetosSnel is een club van naam en zou op het hoogste niveau gehou den moeten worden. ,,Ik had liever een andere indeling gezien", zegt coach Edwin Coppoolse diploma tiek. ,,In die andere poule hadden we een grotere kans op overleven." Van de vijf tegenstanders won TOP op het veld namelijk nog nooit. Tegen KCC, meteen zaterdag in Ca- pelle aan den IJssel de opponent, hebben de Arnemuidenaars mis schien nog wel de beste mogelijk heden. Coppoolse: ,,We moeten niet denken dat we ze zomaar gaan pakken; KCC speelt in de zaal wel Korfbal League. Maar met goed ver zorgd spel zullen we meer kans hebben dan tegen PKC." Swift Hoofdklasser Swift heeft een totaal andere aanblik dan vorig seizoen. NIEUWE START Topschutter Gijs Gillissen is naar KVS vertrokken. Eefje van den Berg, Mirella Pouwer en Linda Bur ger zijn gestopt. En bij de eerste wedstrijden kan trainer Dennis Plantinga ook niet beschikken over Sanne Oostinga. ,,Het is natuurlijk vervelend", zegt hij, ,,maar mis schien is het wel goed dat het alle maal in één keer komt. Nieuwelin gen in de ploeg hoeven zichzelf niet te zien als 'vervanger van.In zo'n andere ploeg moet iedereen zijn of haar eigen rol krijgen." Plantinga weet dat het voor een ploeg in opbouw belangrijk is om veel wedstrijden te spelen. Maar in de voorbereiding gingen alle vijf duels met Belgische clubs niet door, Swift oefende nu slechts tegen Ondo, Fortis en TOP. Plantinga: ,,Je ziet heel erg dat we ritme missen." Verse krachten als Kevin Kloet en Noa van Zon zijn daardoor nog zoe kende. Met onder meer Groen Geel, Tempo, Avanti en Fiks heeft Swift ook nog eens een loodzware hoofd klassepoule. Lijfsbehoud is het doel. Ondo Bij overgangsklasser Ondo is de se lectie iets breder geworden. De coa ches Jouri van den Broeke en Robin Wisse hebben nu zes dames en zes heren om uit te kiezen. Volgens Van den Broeke is dat ook wel zo prettig na een lange periode zonder korf bal. ,,Ik denk dat wij tot aan de zaal nodig hebben om weer helemaal wedstrijdfit te worden. En we heb ben die brede selectie nodig om overbelasting te kunnen voorko men", zegt hij. ,,De derls op het veld zien we als veredelde oefenduels." De trainer is niet ontevreden over de voorbereiding. ,,Bij vlagen speel den we goed." Nu is het zaak om meer punten te pakken in de over gangsklasse. Toen Ondo vorig sei zoen debuteerde op dat niveau, ge beurde dat te weinig. Als de corona crisis niet was gekomen, was de ploeg uit Sint-Laurens waarschijn lijk gedegradeerd. Fortis Arco Goedkoop, de coach van For- tis, zag zijn ploeg in de voorberei ding vlammen tegen Swift, Ondo en TOP. Maar tegen Atlas en Tjoba was het spel van de Souburgers minder florissant. ,,Elke wedstrijd met dezelfde hoge intentie spelen, vindt de ploeg nog moeilijk", laat de Oostkapellenaar weten. ,,In de competitie zal iedereen dat moeten kunnen opbrengen. We kunnen het ons niet veroorloven om pun ten te morsen tegen ploegen die op papier minder zijn." Fortis krijgt niet de kans te groeien in de com petitie. In de eerste ronde moet het team op bezoek bij Kinderdijk, de grote rivaal van afgelopen zaalsei zoen. ,,Ik verwacht dat het zaterdag meteen gaat spetteren", zegt Goed koop. ,,Kinderdijk heeft, nadat die ploeg de titel misliep, nog wel een appeltje met ons te schillen." Nieuw in het team is Noor Wisse. Zij is de tweede jonge dame met ta lent, na Romy de Rijke. Remco Crucq en Justin Koppejan zijn ge blesseerd en het is afwachten of zij zaterdag al kunnen spelen. Rens van den Driest en Tim van Zon speelden op hun plekken tijdens de oefenduels. donderdag 3 september 2020 VOETBAL WIELRENNEN Antwan Tolhoek eindigde als 14de in Hongarije. foto cor vos LEZERSTOUR - Danny Sandhovel, trainer van Brouwersha ven, nam zijn verlies na de 1-2-nederlaag in de beker tegen FC De Westhoek'20. GO De KNVB be kerwedstrijd van Goes tegen Odin'59 wordt gespeeld op dinsdag 6 oktober. De af trap op sport park Het Schenge is om 20.00 uur. De winnaar van deze wedstrijd in de tweede voorronde plaatst zich voor het hoofd toernooi om de KNVB beker. In die fase stro men de prof clubs in. 7 Shirin van An rooij (foto) de buteert van daag in de World Tour tij dens de 7- daagse etap pekoers Femi- nin Ardeche. De 18-jarige wielrenster uit Kapelle rijdt als stagiair voor de World Tour for matie van Trek- Segafredo. Vo rige week werd ze nog vierde in de tijdrit voor junioren op het EK in Plouay. Naomi Zuidweg (midden) is één van de ervaren krachten die bij Swift zijn gebleven. foto rien paardekooper Nieuwe indeling is raadsel voor TOP Bij TOP Arnemuiden is iedereen hogelijk verbaasd. Niemand snapt waarom de ereklasse niet exact dezelfde poules kent als in het afgebroken seizoen 2019 2020. Het is de spelers en de staf van de Walcherse topclub een raadsel waarom Deetos- Snel, de zwakste broeder op het hoogste niveau, ineens niet meer bij TOP zit. Roeland van Vliet Vlissingen De teamcompetities komen in september en oktober weer op gang. Deze krant blikt daarop vooruit met Zeeuwse teams, spelers en trainers. Vandaag: de vier hoogst spelende korfbal teams, die komend week einde aan het een nieuw veldseizoen beginnen. O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40