Trio herinnert aan Beethovens eeuwige liefde 10 ZEELAND BRUNSVIK TRIO Cabaret Welke artiest heeft maar liefst 28 keer in een uitverkocht Philips-stadion opgetreden? Vraag het aan honderd mensen en waarschijnlijk roepen ze allemaal de naam van Guus Meeuwis. Het goede antwoord is echter niet de Tilburgse zanger, maar niemand minder dan cabaretier Rob Scheepers. Donderdag 10 september treedt hij op in theater De Verwachting in Ritthem met zijn show Gulzig. Uitgelicht it 11 Mi* W BP ipEf Ijl In een liefdesbrief schreef Ludwig van Beet hoven: 'Mijn gedachten gaan uit naar jou, mijn onsterfelijke geliefde. Ik kan alleen maar helemaal met jou leven of helemaal niet...' Beethoven was hopeloos verliefd, maar op wie? Hij is meerdere keren verliefd geweest. Een mooie puzzel voor de mensen die dit wilden uitzoeken. Hoogstwaarschijnlijk was deze on sterfelijke geliefde gravin Josephine von Bruns vik. Er zijn nog vijftien liefdesbrieven ontdekt waarin Beethoven haar zijn 'enige liefde' noemde, omdat hij eeuwig toegewijd aan haar was. Maar Josephine was van adel en Beethoven niet. Een huwelijk was onmogelijk. Scheffers (viool), Asdis Valdismarsdottir (altvi ool) en Mick Stirling (cello), koesteren een diepe liefde voor de muziek van Beethoven en dat blijkt uit de naamkeuze van het Trio: Bruns- vik. repertoire spelen. Alle drie bouwden zij een af zonderlijke carrière op, als lid van andere ka- mermuziekensembles. Als Brunsvik Trio gin gen ze samen een nieuw avontuur aan, met de diepe wens om te musiceren in deze meest intieme vorm van kamermu ziek. Een bijzondere combinatie van mu sici uit Nederland, IJsland en Engeland, die alle drie hun droom verwezenlij ken in Nederland. Op het programma van het recital in de Zeeuwse Concertzaal staan twee strijktrio's (opus 9 nr. 2 in D en opus nr. 3 in c) die Beethoven in zijn jonge jaren schreef. Josephine was van adel en Beethoven niet. Een huwelijk was onmogelijk Dit jaar wordt gevierd dat Beethoven 250 jaar geleden is geboren. Hij heeft net als Bach een enorme invloed gehad op de componisten na hem. Zijn stijl was baanbrekend, leek eerder 2oste-eeuws in zijn laatste jaren. Beethoven was zijn tijd ver vooruit. Een spil in de muziekhisto- rie. Veel concerten zijn vervallen dit jaar. Mis deze hulde aan deze inspirerende componist niet. MUZIEK TOP 3 e maanden juli en augustus stonden voor de Brabander I Rob Scheepers in het teken van zijn speciale corona voorstellingen in het stadion van PSV. Hier zit natuur lijk gelijk het verschil met Guus Meeuwis in. Waar bij Meeuwis tien duizenden mensen per voorstelling aanwezig zijn, mochten er bij de voorstellingen van de cabaretier maximaal 150 per voorstelling in. Deze waren evenwel zo uitverkocht. PSV-supporter ,,Ik ben een fanatiek PSV-supporter en riep al lang dat ik wel eens in een uitverkocht Philips-stadion wilde spelen. Ik heb het spelen voor publiek echt wel gemist, maar ik wilde in de zomer alleen op de planken staan als er sprake was van een unieke setting. Nou dat is het Philips-stadion na tuurlijk wel. Ik kwam met het idee op de proppen en PSV vond het gelukkig hartstikke leuk. De voorstelling ging volledig over corona, dus ik heb er speciaal nieuw werk voor geschre- Ikvond het heerlijke maanden. Er was even niet de druk van het moeten ven. Het idee werd ontzettend goed opgepikt door het publiek. De voor stellingen waren binnen een mum van tijd uitverkocht, echt geweldig. Financieel heeft het me weinig ge bracht, maar dat was het doel dan ook totaal niet. Het was heerlijk om weer op te treden en de mensen een leuk uitje te bezorgen." Echt op de planken Na de lange coronastop is het in sep tember eindelijk weer eens tijd om echt op de theaterplanken te gaan staan voor Scheepers. Zijn nieuwste show Gulzig is na bijna een halfjaar weer vanonder het stof gehaald. Aan theater De Verwachting in Ritthem de eer om Scheepers voor het eerst weer in een theater te verwelkomen om er een try-out van zijn show op te voeren. ,,Volgens mij heb ik nog nooit voor maar 38 mensen opgetreden. Normaal staat er minstens nog een 0 achter, dus het zal echt wel even wennen zijn. Sowieso zal het heel erg zoeken zijn, het optreden in een thea ter in deze tijden. Dat heb ik in het stadion ook wel gemerkt. De eerste drie, vier keer ben je echt aan het zoe ken wat de beste vorm van optreden is. Normaal is het publiek bij een - donderdag 3 september 2020 Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en vooral van klassieke muziek. Zij is muziek recensent Wat: Brunsvik Trio, strijktrio's van Beethoven Waar: Zeeuwse Concertzaal Middelburg Wanneer: zondag, 11.00 uur De drie leden van het Brunsvik Trio: Quirine Het strijktrio wil een zeldzaam en uitdagend Het Brunsvik Trio speelt in de Zeeuwse Concert zaal wer ken van Beetho ven. FOTO BRUNO BONANSEA De keuze van onze redactie: Rufus Wain- wright - Unfollow the rules De arrangemen ten, de verhalen, de instrumenten, de zang. Alles klopt (weer) en is in volledige har monie. Beste album van het jaar (tot nu toe). GO Taylor Swift - Folklore Popdiva goes indie. Een aanwij zing voor wie het zich probeert voor te stellen: Bon Iver doet mee. Verrassend mooie plaat. Seasick Steve - Love Peace Daar is niks ou bolligs aan, aan zo'n boodschap. Juist nu heeft de wereld behoefte aan liefde en vrede. En aan een uurtje onbe zorgde vuige bluesrock. B Cabaretier Scheepers is gulzig Bas Dingenouts 44 Rob Scheepers Ron Scheepers trad begin juli op in het PSV-stadion. foto dci media

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38