IN DE REGIO 7 VLISSINGEN VOGELPARADIJSJE VLAK BIJ DE BINNENSTAD Mussen, mezen, vinken, kauwen, kraaien en een enkele meeuw zorgen vaak voor een kakafonie aan gekwetter, gekras en gekrijs. Het concert is vaak te horen rond het dijkperceeltje tussen Deltaweg en Zaagmolenpad, aan de achterkant van de Vlissingse bioscoop CineCity. MIJN DORP, MIJN STAD Het koor van gevederde vrienden zingt zo vro lijk, omdat ze op het dijkje elke morgen vers eten en drinken vinden in een ver scholen vogellusthof. In een groot aantal kleurige bakjes en schaaltjes vinden de beestjes voer en water. In de grotere drinkbakken - scha len op een steel, die er uitzien als paddenstoelen - kunnen kleinere vogels makkelijk een bad nemen. Toevallige passanten kijken ver rast én verrukt op dat er op een steenworp van de Vlissingse bin nenstad een vogeloase opduikt. Maar die voorbijgangers waren dan niet eerder in de buurt of let ten al jaren niet goed op, weet Ar nold Smit. De bewoner van Boule vard Bankert richtte de hof al 'zes, zeven jaar geleden' in. De precieze aanleiding voor het scheppen van zijn vogelparadijsje, staat Arnold niet meer voor de geest. Er waren al eens wat bomen gekapt en struiken gesnoeid op het verloren talud. De eigenaar van een naburig restaurant liet een boom kappen, die te groot werd en veel licht wegnam. En een intussen ver huisde buurvrouw creëerde even verderop een subtropisch tuintje, waarin vooral de enorme yucca's opvallen. ,,Leuk toch. Ik ga af en toe nog naar dat tuintje om een beetje on derhoud te plegen. Zo'n perceeltje vrolijkt de boel op en is leuk om naar te kijken. Daarom begon ik een jaar of wat geleden ook aan het vogeltuintje, weetjewel." Arnold Smit is klein van stuk en doet met getaand gezicht en warrige baard Zo'n perceeltje vrolijkt de boel op wel wat denken aan een tot leven gekomen tuinkabouter. Maar kabouters komen de tuin niet in. Er staan alleen een paar beeldjes van papegaaien en een toekan, de overige spullen hebben een functie als onderkomen, vo- gelbad, voeder- of drinkbak. Hoe wel Arnold (68) sinds een paar jaar pensionado is, vertoeft hij niet de hele dag in de tuin. ,,Ik ben elke morgen twintig minuten bezig met onderhoud. Dan doe ik tege lijkertijd wat voer in een aantal bakjes. Niks bijzonders hoor; vooral zonnebloempitten en gerst. En soms wat brood, weetjewel." Tuinman Arnold strooit het voer alleen in bakjes een eind boven de grond om geen ongedierte aan te trekken. Hij is zuinig met voer. ,,Ik geef 's morgens een geringe hoe veelheid. Er valt wel eens wat op de grond, maar dat is meestal snel een prooi voor kraaien en meeuwen. Die zijn te groot om bij het voer te kunnen." Hoewel er dus, op van bomen gevallen appels en kastanjes na - geen eten op het dijkje ligt, kampte de buurt een jaar of wat terug met een rattenplaag. ,,Die beesten klommen langs palen en kettingen omhoog. Ze zijn door een bestrij der aangepakt en we hebben ge lukkig geen last meer van onge dierte." Sindsdien geeft de tuin Arnold Smit en een aantal buren alleen plezier. Als bewoner van een huis aan de boulevard kan hij vanaf vier niveaus van de vogellusthof genie ten. Vanaf het terras op de begane grond, balkons op de eerste en tweede verdieping én vanaf het dakterras. ,,Vanaf elke plek kijk je er net iets anders tegenaan, weetje- wel. Altijd leuk." Carillonconcert Rommelroute Dorpsfeest donderdag 3 september 2020 WA 'Lekker tuinieren en vogeltjes kijken' René Hoonhorst Vlissingen Arnold Smit in het dijktuintje achter zijn huis. Op de achtergrond de achterkant van CineCity. foto boaz timmermans -Arnold Smit Kijk op de site bij /video Dijktuintje al 6 jaar onderhouden door Arnold VEERE David van der Vlies geeft zaterdag een caril lonconcert in Veere. Er staan werken van Haydn en Mozart op het pro gramma. Het concert begint om 19.00 uur en is in de gehele binnen stad van Veere te horen. MIDDELBURG In de wijk Klarenweek in Middelburg vindt zater dag een rommelroute plaats. Deelnemers ver kopen hun tweede handsspullen vanuit ga rages en vanaf opritten. Belangstellenden zijn van 9.30 tot 15.30 uur welkom in Middelburg. De plattegrond met ver kooppunten is af te halen bij een stand aan het Johannes Postkwar- tier. NIEUW- EN SINT JOOS- LAND Dorpsvereniging Nieuw en Sint Joosland houdt morgen en zaterdag weer een dorpsfeest. Het feest wordt op vrij dag ingeluid met het eten van pannenkoeken bij basisschool De Lon- neboot. Vanaf 12.30 uur zijn kinderen tot en met groep 4 welkom en van 14.00 tot 16.30 uur kin- David van der Vlies. deren vanaf groep 5. Op zaterdag zal er een rom- melroute gehouden wor den. Inwoners van Nieuw- en Sint Joosland bieden dan spullen aan vanuit hun garage of vanaf de stoep. Aanmel- den kan nog via rommelroutenieuw- land@hotmail.com. Mu ziekvereniging ONDA zal de dag voorzien van mu ziek. Vanaf 10.30 uur zijn ze te horen op het plein van De Lonneboot. AAGTEKERKE Gale rie Bank, 13.00-17.00 uur: Expositie Mar tina de Bruin MIDDELBURG Plein ZB, gehele dag: Pop up tentoonstelling 'De Tweede Wereld oorlog in 50 foto's'; Markt, 07.30-16.00 uur: Weekmarkt; Bin nenstad, gehele dag: Theaterwandeling 'D'n Overkant'; Kloos tergangen, 12.00 17.00 uur: Expositie '20 jaar Zeeland Na zomerfestival in beeld'; Studio Zee- landia, Hoogstraat 20, 15.00 en 20.00 uur: Voorstelling Zee Muur; De Spot, 16.00 en 19.00 uur: Beeld en Geluidsbeleving 'Int/Ext'; Koudekerk- seweg 139, 19.00 22.00 uur: Gastspe- lers welkom bij Jeu de Boules; Padma, 19.15-21.45 uur: Start Bewustzijnstraining door Londa Brouwer; Kleine Abdijplein, 19.30 en 21.00 uur: Optreden Leoni Jan sen en Carel Kraay- enhof; Stadsschouw burg, 20.00 uur: Dansvoorstelling 'If you could see me now' OOSTKAPELLE Kan tine Voetbalvereni- ging, 13.30 uur: Wan deltocht over 5, 7 of 10 km SEROOSKERKE Vrouwenpolderse- weg, 08.00-22.00 uur: Openstelling bloemenpluktuin 'La Fleur' VEERE Stadhuis en diverse luisterplek- ken, 12.00-13.00 uur: Carillonconcert VLISSINGEN Oude Markt 45, 10.30-12.00 en 14.00-15.30 uur: Stadswandeling Voor veel activiteiten moet worden gereserveerd. Check vooraf of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35