Blije gezichten bij stralende opening Cultuur@CruyffCourts Laatste kans om mee te praten over Nollebos 6 De Wegwijzer in zwaar weer Weer maaien bij Lasloods Arnout Schop ziet het somber in. De Wegwijzer kan tachtig toe schouwers ontvangen, maar zolang mensen anderhalve meter afstand moeten houden, mogen er maxi maal twintig bezoekers binnen. ,,Daar komt een artiest niet voor en van twintig toegangskaarten kun nen wij een artiest ook niet betalen. Van twintig kaartjes kunnen wij een artiest niet betalen Dus nu zijn we helemaal dicht. De kosten voor verzekeringen, energie, ozb en zo lopen wel door. Alle boekingen voor workshops in ons theater zijn ook al geschrapt omdat er te weinig mensen binnen mogen zijn. We verdienen nu hele maal niks, we lijden verlies." Smeekbedes voor steun aan het adres van de gemeente werden tot nu toe niet verhoord. ,,De gemeente heeft zelf geen geld, dus op meer subsidie hoeven we niet te rekenen. Daarom willen wij graag een terras zolang de anderhalve metermaatre gel geldt. We willen van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 20.00 uur een terras openen voor een lunch, een daghap en een drankje. Dat zou net wat geld ople veren waarmee we ons pand kun nen behouden tot we open mogen voor voorstellingen. Maar de aan vraag voor het terras met acht tafel tjes voor 32 mensen is afgewezen." Geen steun Voor steunmaatregelen van de overheid komt De Wegwijzer niet in aanmerking. Het theater draait op vrijwilligers, dus er is geen loon dat doorbetaald moet worden. ,,We grijpen overal naast", concludeert Arnout Schop somber. Tegen de af wijzing op zijn brandbrief van eind juni heeft hij deze week bezwaar gemaakt bij de gemeente. De PvdA verwondert zich erover dat De Wegwijzer geen terras mag hebben en vraagt daarover ophel dering aan het college van B en W. Raadslid Caroline Diepeveen wijst er op dat de schouwburg wel tijde lijk buiten een terras mag hebben. Waarom mag De Wegwijzer dat dan niet, vraagt Diepeveen zich af. Dat is niet het enige verschil in behandeling van De Wegwijzer ten opzichte van de schouwburg, merkt Schop op. ,,De gemeente geeft vanwege corona extra steun aan culturele instellingen, maar dat zijn instellingen die aan de ge meente zijn verbonden. Wij zijn een particulier theater en krijgen geen extra steun." Hoe lang De Wegwijzer het nog kan volhouden, durft Schop niet te zeggen. ,,Maar duidelijk is dat we nu geen geld verdienen maar ver liezen." Opgetogen gezichten bij de demonstratie van Nasser El Jackson. foto lex de meester Hij stal de show op het Cruyff Court langs het Bossenburghpad met zijn rappe voetenwerk en scherpe panna's. Zanger Dax Ho- vius kreeg respect voor zijn gitaar- werk, maar het Elvis-repertoire boeide de meeste jongens niet lang genoeg om het optreden he lemaal uit te luisteren. De bal lonkte. En er konden mooie ritmes gesmeed worden bij het loopsta tion, muziek gemaakt, mode-ac cessoires in elkaar gezet en toneel gespeeld worden. Kunst Educatie Walcheren, Vlissingen in Beweging, Stichting Roat, Gemeente Vlissingen, Ge- Organisatie wil jongeren kennis laten maken met sport en cultuur meente Middelburg, Welzijn Mid delburg en het Jeugdfonds Sport Cultuur Zeeland spannen samen om de jongeren in Vlissingen en Middelburg te verleiden om ken nis te maken met sport en met cul tuur. En om bij dat laatste te ont- dekken dat cultuur niet alleen moeilijk gedoe met musea of vio len is, maar vooral creativiteit met ook moderne middelen - zoals samples en rap. Tienjarig bestaan De komende vijfwoensdagmidda gen is er steeds een uitgebreid pro gramma met workshops bij het Cruyff Court in Vlissingen. Van maandag 21 september tot en met vrijdag 25 september staat het Cruyff Court Middelburg in de hoofdrol. Het veld achter het win kelcentrum, bij het Meiveld, viert dit jaar het tienjarig bestaan. Van maandag tot en met vrijdag en op de drie woensdagen daarna is er een zes versus zes-toernooi, is er muziek, beeldhouwen en mini- schilderingen, rap met DJ Vindic- tiv, dans en mode. De workshops zijn steeds van 15.00 tot 17.00 uur. Jan Hop Subaru Roosendaal www.janhop.nl VLISSINGEN Alle kuikens van de mantelmeeuwenko- lonie bij de Lasloods in Vlissingen zijn gevlogen, dus de gemeente Vlissin- gen laat het maai- en grondwerk langs de Jacht havenweg volgende week hervatten. De grond wordt bouwrijp gemaakt. Het werk werd half juni halsoverkop gestaakt toen een maaimachine dwars over nesten met eieren en kuikens van broedende mantelmeeuwen ging. Tientallen nesten werden vernield. Vlissingen De inschrijving staat open voor de laatste kansen om mee te praten over de toekomst van het Nolle- bos/Park Westduin. Op de website vlissingen.nl/nollebos kun je een plaats reserveren bij één van de vier werksessies in het stadhuis. Die zijn maandag 14 en dinsdag 15 september, elke avond van 18.15 tot 20.30 uur en van 20.45 tot 23.00 uur. Deelnemers krijgen een in- schrijvingsbewijs en badge met naam en toegangsnummer, dat verwijst naar hun plaats in de zaal. De werksessies moeten leiden tot een streefbeeld van hoe het Nollebos er de komende jaren uit gaat zien en hoe het gebruikt gaat worden. Er wordt een presentatie gegeven, waarna in vijf thema's op een informatiemarkt onderdelen van het streefbeeld worden behan deld, zoals natuur, cultuurhistorie en bebouwing. Vragen die niet ter plekke een antwoord krijgen, kunnen schrif telijk worden ingediend tot en met 25 september in de hal van het stadhuis. Vragen via e-mail kun nen tot 28 september worden ge stuurd naar nollebos@ vlissingen.nl. Na 15 september er een digitaal magazine hierover. Veiliger donderdag 3 september 2020 WA Lot theater hangt aan zijden draad Het doek dreigt definitief te val len voor theater De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. Geen voorstellingen, geen inkomsten, geen hogere subsidie, geen tij delijk terras, geen steunmaatre gelen, somt Arnout Schop de problemen op. ,,We grijpen overal naast." Maurits Sep Middelburg -Arnout Schop, theater De Wegwijzer De reeks spel- en sportdagen Cultuur@CruyffCourts voor kinderen kreeg gisteren een stralende opening in Vlissingen en ook heel wat gezichtjes straalden. Vooral bij de water- vlugge balbehandeling van we reldkampioen groundmoves, panna-specialist Nasser El Jackson. Claudia Sondervan Vlissingen Alléén bij Jan Hop met 5 jaar garantie en Gratis trekhaak De ultieme hybride voor elk avontuur. Hybrid, the Subaru way Zelf ontdekken? Ga naarwww.janhop.nl/subaru of bezoek onze showroom! Claudia Sondervan SUBARU Confidence in Motion

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34