5 Muziek van singer-songwriter uit Oostburg heeft internationale allure Vlaamse minister bezoekt Terneuzen Vorige week moest hij nog een op treden in Uden op het laatste mo ment uitstellen. De reden was dat de uitslag van zijn coronatest, die hij voor alle zekerheid had laten doen, nog niet binnen was. Inmid dels is Buck volledig virusvrij ver klaard en dus kon hij gisteren zon der aarzelingen twee keer optreden in Middelburg, als onderdeel van de reeks miniconcerten van het alter natieve programma van het Nazo merfestival. Supermarktreclame Net als dinsdag bij Dotan mochten er per concert slechts 50 mensen bij zijn, zittend op ruime afstand van elkaar. Ook deze optredens waren Joe Buck op het alternatieve Zeeland Nazomerfestival. foto lex de meester in korte tijd uitverkocht, want de ster van de 24-jarige singer-song writer rijst snel, zeker sinds vorig jaar zijn nummer The way you take time uitgroeide tot een hit, dankzij de bijbehorende supermarktre clame. Zijn muziek heeft internationale allure, maar Joe Buck is gewoon Sjoerd de Buck, afkomstig uit Oost burg. Onder de vleugels van Ilse DeLange heeft hij in rap tempo zijn talent ontwikkeld. Zijn debuutal bum White roses, dat over drie we ken in Paradiso in Amsterdam wordt gepresenteerd, is daar het klinkende bewijs van. paan Simon Leferink. En ook zijn praatjes tussendoor klonken ge olied. De singer-songwriter speelde zijn komende album bijna inte graal, met onder meer de nieuwe single Shadows in the dark, The way you take time uiteraard en titelnum mer White roses, een ode aan zijn ouders. Maar er kwamen ook num mers voorbij die nog niet of nauwe lijks bekend zijn, maar wel meteen pakten, zoals Insecure en het ver stilde Losing a friend. Voor de her kenbaarheid wisselde Buck deze af met enkele covers: Landslide van Zelfverzekerd Waar Dotan een etmaal eerder nog merkbaar onwennig op het podium stond, na een half jaar niet te heb ben opgetreden, leek de coronape riode geen vat te hebben gekregen op Buck. Zelfverzekerd en overtui gend bracht hij zijn muziek, bege leid door zijn vaste muziekkom- Fleetwood Mac, Fireflies van Owl City en So incredible van zijn men tor Ilse DeLange. Grote afwezige was het carillon van de Lange Jan, dat zich bij Dotan nog om het kwartier nadrukkelijk liet gelden met een eigen concert. Blijkbaar was het de organisatie ge lukt deze ongevraagde inmenging tijdelijk het zwijgen op te leggen, waardoor terecht alle aandacht uit ging naar Joe Buck. BRIEVEN Campers De heer Slingenberg (17 augus tus) vindt het belachelijk dat je wel overdag op een mooie recrea- tiestek mag staan, maar er niet mag overnachten zoals in Frank rijk. Nederland is een dichtbe volkt land, gelukkig nog met mooie, toegankelijke recreatiege bieden. Laten we daar zuinig op zijn. Zodat zowel de camperaar als de toerist als de Zeeuwen kunnen genieten. Je moet er niet aan denken dat deze gebieden, zoals de panora mawegen aan zee en het Veerse Meer ook worden ge bruikt als overnachtingsplek voor campers. Binnen de kortste keren zijn er tientallen, vooral nu het camperbezit toeneemt. Als men toestaat om op deze plaatsen te overnachten, komen deze gebieden onder druk te staan. De meeste campers blijven normaal enkele dagen staan. Het is verstandig dat gemeenten te rughoudend zijn. In buitenland ziet men vrije camperplaatsen waar geen of weinig campings zijn. Daar is veel meer ruimte, het land is minder dichtbevolkt. In onze provincie heb je volop campings met volledig ingerichte camper plaatsen, Kr. J. Coppoolse, Oostkapelle Ganzen Dat wethouder Verhage bericht geving over haar toekomstige be loofde bestuurlijke activiteiten in haar 'Kijk-mij-nou-eens-plak- boek' plakt, wil ik graag geloven. Noodzakelijker lijkt mij dat zij een actueel milieuplan, gemaakt vanuit haar GroenLinkse visie, presenteert aan de Vlissingse ge meenschap en het ook uitvoert. De noodzaak hiertoe hoef ik niet te bepleiten en is allerwegen on derkend. De gemeente heeft meer groen nodig en minder steen. Blijf dus sowieso af van het geschenk Nol- lebos en laat straten bloeien. De auto overwoekert de boulevards en het centrum. Zorg voor een al- ternatief bereik en maak woon wijken weer woonerf. Zorg voor duurzame onderhoudsvrije bankjes en zeur niet over eventu eel onderhoud en het legen van prullenbakken door burgers die u niet weet te verleiden tot de zo nodige participatie. Het gebabbel over bankjes en ganzen (28 au gustus) staat het denken over en het ontwikkelen van milieuplan nen in de weg. De noodzaak van GroenLinks ligt niet in de thee kransjes. Ton Besselink, Vlissingen Nollebos Vlissingen wil geld verdienen aan toeristen die - als zij blijven slapen - nog meer opleveren. Daartoe wordt een soort Center- Parcs in een mooi natuurgebied het Nollebos neergezet (27 au gustus). Inspraakmogelijkheden komen er, maar niet over de es sentie: er komen huisjes, punt uit. 'Wij willen geld verdienen'. Waarom dit stukje natuur scha den terwijl op de boulevard al 20 jaar de ruïne Britannia wacht op herbouw. Er is een plan om hier een hotel van slechts 62 meter hoogte te bouwen en dat is voor alsnog niet gerealiseerd. Als je een onderscheidend aanbod voor de bigspender toerist wilt hebben, bouw dan niet een va kantiepark in een bos waar er al zoveel van zijn. Bouw voor mijn part op de ruïne Britannia een hotel-wolkenkrabber tot in de hemel, zodat de bigspender de schepen niet bij Oostende maar al bij Calais ziet aankomen en gun mij mijn ongeschonden Nollebos. Willem Osterman, huisarts, Vllissingen TERNEUZEN De aanleg van een goederenspoor tussen Axelse Vlakte en Zelzate is voor de ont wikkeling van de Kanaalzone van het grootste belang. Dat stelde Vlaams minister Lydia Peeters van Mobiliteit en Open bare Werken bij een werkbezoek gisteren aan Terneuzen. Peeters maakte voor aankomst in Terneuzen een vaartocht over het Kanaal Gent-Terneuzen, ter kennismaking met dit werkge bied van grensoverschrijdend havenbedrijf North Sea Port. Het verbeteren van het goederen- spoor in de Kanaalzone staat hoog op de agenda in Vlaande ren, vertelde ze. Recent is er van uit België nog 10,8 miljoen euro extra voor opzij gezet. Laconiek Volgende week, meldde de Vlaamse minister, heeft ze on der meer over dit dossier overleg met haar Nederlandse collega's. Op welke termijn het goederen- spoor kan worden aangepakt, durfde ze niet te zeggen. Peeters bezocht in Terneuzen ook de Nieuwe Sluis in aanbouw waarvan Vlaanderen het leeu wendeel betaalt. Ze reageerde vrij laconiek op recent nieuws dat de oplevering door tegenval lers is verlaat met drie maanden, tot maart 2023. ,,Het komt goed." donderdag 3 september 2020 GO Joe Buck verdient groot publiek Het is te hopen dat het Zeeland Nazomerfestival Joe Buck na zijn optreden van gisteravond meteen heeft vastgelegd voor volgend jaar, als er met een beetje geluk weer een volwaar dige editie van het evenement is. Niet dat zijn muziek niet ge dijt in de beslotenheid van het Kleine Abdijplein', maar hij ver dient een publiek dat alleen maar past op het grote Abdij plein. Rolf Bosboom Middelburg U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Camper plaats in de natuur. foto ANGELIEK D E JONGE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33