Mulan alleen bij Disney cfk regionale nieuws Minister wil aanblijven na mea culpa JOL Walcheren Dolgelukkig was Ivanka uit Goes, nadat ze gistermiddag samen met haar moeder Pauline een teddybeer had 'gered' uit een sloopwoning aan de P.C. Quantstraat in Goes-Oost. Woningcorporatie Beveland Wonen gaat de huizen slopen, maar stelde Goesenaren eerst in de gelegenheid om legaal op rooftocht te gaan. Bijna alles mochten ze meenemen. Met name de keukenblokjes, zonwering en schuttingdelen waren populair. Bioscopen woest over missen publiekstrekker lende fracties echter tegemoet in de wens om de strafbaarstelling van corona-overtredingen aan te passen. De bewindsman gaat be kijken of coronaboetes straks niet meer standaard tot een justitiële aantekening, ofwel een strafblad, hoeven te leiden. ,,Aan de andere kant moet er wel ruimte blijven om mensen die de regels vaak overtreden, te kunnen blijven registreren." Grapperhaus noemde als optie om de corona boetes te verlagen tot onder de 100 euro. Voor zo'n laag bedrag volgt er nooit een strafblad. Het kwijt schelden van alle coronaboetes vanwege zijn misstap, gaat hem te ver. P4 en ZEELAND 2 De minister die verantwoordelijk is voor de handhaving van corona- regels, bleek tijdens zijn bruiloft op 22 augustus in Bloemendaal zelf in de fout te zijn gegaan. Op nieuwe foto's die opdoken is te zien hoe hij zelf zijn schoonmoe der omarmt en een gast de hand schudt. Grapperhaus maakte daarom in een debat in de Tweede Kamer gis teravond een knieval, waarmee hij een meerderheid leek te overtui gen dat hij kan aanblijven als mi nister. ,,Tijdens mijn huwelijk is het misgegaan. Dat spijt me, als minister hoor ik het goede voor- beeld te geven.'' Hij heeft zichzelf en de situatie tijdens zijn bruiloft verkeerd inge schat, aldus een emotionele Grap perhaus. ,,Ik liet me meeslepen door de gebeurtenissen. Mijn te kortschieten mag het coronabeleid niet beïnvloeden. Ik zal dat beleid blijven uitdragen. Maar kan ik dat nog geloofwaardig en met gezag blijven doen? Ik zeg daarop: ja.'' Verschillende oppositiepartijen - waaronder PVV en GroenLinks - bleven ook na het mea culpa bij de minister aandringen op zijn ver trek. PVV-leider Wilders: ,,Hij moet niet de minister van klassen justitie zijn, maar de minister van Justitie. Door aan te blijven, stelt hij zijn eigenbelang boven het landsbelang.'' Grapperhaus kwam verschil- Tijdens mijn huwelijk is het misgegaan. Dat spijt me, als minister hoor ik het goede voorbeeld te geven 20°C Nieuwsmedia Film ZEELAND FOTO CYNTHIA CATS FOTO FERRY DE KOK 'Ja, ik ben nog geloofwaardig' Minister Ferd Grapperhaus (Justitie) is gisteravond weer diep door het stof gegaan, omdat hij en zijn gasten de co- ronaregels hebben overtreden op zijn huwelijksdag. Huilend bood hij zijn excuses aan. Tege lijkertijd vindt de minister dat hij het coronabeleid kan blijven uitdragen. Edwin van der Aa Tobias den Hartog Den Haag -Ferd Grapperhaus S3 S donderdag 3 september 2020 Af en toe pzc.nl regen Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1