Wout is acht renners tegelijk Gele trui Yates na ingreep jury m ."li 19 met zege in sprint tweede opéénvolgende dagsucces COLUMN THIJS ZONNEVELD gaapt en wrijft in zijn ogen. Hij pakt het rondeboek en bladert naar de etappe van vandaag. Hij kijkt naar het profiel, de hoogteme ters en de windrichting en loopt naar zijn koffer. Daarin liggen, naast zijn boxershorts, zijn tanden borstel en zijn joggingbroek, tien setjes benen. Klimbenen, sprintbenen, tijdritbenen, kasseibe nen, bidon-haal-benen, op-kop-sleur-benen, waaierbenen, heuvelbenen, daalbenen en nog een setje reservebenen. Thuis liggen nog een stuk of vijftig setjes benen, maar die pasten niet allemaal in zijn koffer. In de Tour heeft ie ze ook niet nodig: zo liggen zijn modderbenen boven op zolder, in de doos naast de kerstballen. Van Aert pakt het setje dat hij nodig heeft, schroeft ze onder en dat is dat. Eergisteren brommerden zijn klimbenen zo hard tegen een Alpencol op dat de Colombianen om hun mama riepen in zijn wiel, gisteren waren zijn sprintbenen de snelste van het hele peloton. Wout van Aert kan alles. Hij is een ploeg in zijn eentje, hij is acht renners tegelijk. Klimmer, sprinter, puncher, tijdrijder, knecht, waterdrager, veldrijder en de beste klassie- kerrenner van het moment. Van Aert Bol Quintana Sagan Rowe Küng Van Avermaet Mohoric As- green. Hij is Krabbé, Reilhan, Lebusque, Kléber én de ren ner van Cycles Goff ineen. Organiseer een willekeurige wielerkoers in een willekeu- serveert de rige discipline over een wille- pasta zelf keurig parcours op een wille keurige plek en de kans is 99,9 procent dat Wout van Aert start als een van de favorieten. (Die 0,01 pro cent heb ik ingebouwd omdat ik niet helemaal ze ker weet of hij de jury ook weet te overtuigen dat hij galant kan kunstfietsen tijdens een sneeuw storm in Petropavlovsk-Kamtsjatski.) Na de podiumceremonie haalde Van Aert giste ren zelf zijn fiets uit elkaar en legde 'm achterin een busje. Het zou me niet verbazen als hij in het hotel ook nog even de benen van Roglic masseert. Daarna doet hij boodschappen, helpt hij in de keu ken en serveert hij de pasta in een wit overhemd met een zwart strikje. Als iedereen op bed ligt, maakt hij nog even de fietsen van zijn ploegmaats schoon. Nieuw stuurlintje voor George Bennett, want die arme jongen zit elke keer zo af te zien als Wout op kop rijdt. Voor hij gaat slapen schuift Van Aert een briefje onder de deur door bij Bennett: of hij niet wil een keertje wil meefietsen in de ach terzak van Wout - kan hij een dagje uitrusten. Weet je zeker dat het goed komt. Wout helpt ook in de keuken en hem te beschrijven. Ongelofelijk sterk. Bij een kleine kans voor zich zelf wint hij. Ik geniet ervan om met hem te rijden.'' Bennett zegt het treffend: ,,Deze zege is echt een bonus. Heel speci aal voor het team. Zeker omdat het Wout is. Hij cijfert zichzelf weg voor de kopmannen op een onge- kende manier. Hij verdient het. A special guy.'' Geel De verwachtingen van Jumbo- Visma waren voor deze Tour hoog. Oók ontstaan door de ploeg zelf die met niets minder genoegen neemt dan het geel in Parijs. GELE TRUI Etappe 6 donderdag 3 september 2020 GO y @thijszonneveld De wekker gaat. Wout van Aert rekt zich uit, Drie weken lang op kop rijden, etappes winnen, fietsen poetsen, op je kinderen passen, een vaccin tegen corona ontwikkelen, een nieuw Belgisch ka binet formeren en het gat in de ozonlaag dichten: laat het Wout van Aert maar doen. pijnigt peloton Maar onderweg naar dat doel graait Een blije het team er lustig op los. Wout van Aert. Vandaag staat de klim naar Mont De Belg is in de Aigoual op het programma. Ben- vorm van zijn nett, die zelf niet helemaal fit is na leven en won een val op de eerste dag van de gisteren de Tour, waarschuwt alvast. ,,De jon- massasprint. gens vliegen.'' foto anp PRIVAS Adam Yates zat al fris gedoucht in de bus van zijn ploeg Michelton- Scott, wachtend tot zijn ploegmaten klaar waren om naar het hotel te ver trekken toen het nieuws doorkwam dat hij naar het podium moest omdat hij de nieuwe geletruidrager is. De Fransman Julian Ala- philippe moest de trui af staan nadat hij van de jury 20 seconden tijdstraf had gekregen voor het aanne men van een bidon in de laatste 20 kilometer. Yates: „Niemand wil zo de gele trui pakken, dat wil je door te winnen of tijd te pakken. Maar het is nu eenmaal zo.'' Dus staat Yates vandaag bij de start in Le Teil een beetje ongemakkelijk in het geel aan de start. „Want als ik de trui niet draag zul len ze me misschien een boete opleggen.'' Dat hij bovenaan staat in het klassement verandert niets aan de ambitie van Yates deze Tour. Hij heeft zijn zinnen gezet op etap pewinst en dus de rit van vandaag met aankomt op de Mont Aigoual. ,,Ik ben hier niet voor het klassement, maar wil agressief rijden en probe ren een etappe te winnen. Dat ik nu aan de leiding sta, verandert daar niks aan.'' Mont Aigoual 1560m Lusette 1351m Mourèzes 537m Cap de Coste 359m :e 1351m 0km 191km donderdag 3 sept 20km FRANKRIJK Le Teil St-Ambroix Mont Aigoual Alès Anduze Lusette 178km 'St-Hippolyte- du-Fort 126km

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19