Handjes in de lucht op schone Goese school: We mogen weer Hotel mag alleen op begane grond 6 Goes wil meer participatie MIJN DORP, MIJN STAD Binnen de muren van het stadskan toor wordt al een tijd nagedacht over hoe burgers beter betrokken kunnen worden bij het maken van plannen. In het recente verleden heeft de gemeente een paar keer de wind van voren gekregen over de manier waarop dat gebeurde. Bij onder meer de bouw van de nieuwe Inwoners kunnen een voorstel indienen wanneer ze denken taken beter uit te kunnen voeren school in Kloetinge en het al dan niet afstoten van dorpshuis De Griffioen in Wolphaartsdijk voel den veel inwoners zich niet ge hoord. De gemeente wedt niet op één paard als het gaat om het verbeteren van de burgerparticipatie. ,,Zo heeft de gemeenteraad vóór de zomerva kantie al ingestemd met het invoe ren van het right to challenge'', zegt wethouder André van der Reest. ,,Dat houdt in dat inwoners, het liefst verenigd in een stichting, een voorstel kunnen indienen als ze denken dat ze een taak die nu nog bij de gemeente ligt beter of goed koper kunnen uitvoeren.'' Het digitaal burgerpanel wordt wellicht een andere pijler onder de burgerparticipatie. De gemeente gaat eerst een proef van een jaar doen. Het idee is dat inwoners via internet om hun mening kan wor den gevraagd over allerlei onder werpen. Volgens wethouder Van der Reest is het programma waar mee wordt gewerkt heel flexibel. Zo kunnen bijvoorbeeld enquêtes worden uitgezet in bepaalde wij ken of andere afgebakende groepen. Sportraad Van der Reest hoopt dat veel inwo ners zich aanmelden voor het pa nel. Hij denkt dat de gemeente dan meer mensen kan bereiken dan nu het geval is via de verschillende ad viesraden, zoals bijvoorbeeld de culturele raad, de jongerenraad en de sportraad. ,,Met alle respect, maar in deze organen zitten toch vaak voor langere tijd dezelfde mensen.'' Of de adviesraden in de toekomst overbodig worden, weet de wethouder nog niet. ,,Het zou kunnen, maar dat is niet het doel van het invoeren van het digitaal panel. Het is de gemeenteraad die daar het laatste woord over heeft.'' Voor niets gaat de zon op, dus ook het verbeteren van de burgerparti cipatie is niet gratis. B en W willen 22.000 euro uittrekken voor de proef met het burgerpanel. Daar naast willen ze structureel 40.000 euro per jaar uittrekken om de afde ling communicatie te versterken. de De gemeenteraad moet hier nog wel mee akkoord gaan. Eigenlijk hadden de leerlingen van de school zich vorige week maandag al moeten melden, maar ze kregen een extra weekje vakan tie, omdat de vloeren in brede school De Symfonie (waar ook De Zuidwesthoek en De Wereldwij zer onder vallen) vol schimmel zaten, veroorzaakt door proble men met het klimaatsysteem. Spannend De schimmel is vorige week dins dag verwijderd door een gespeci aliseerd schoonmaakbedrijf. ,,Na- tuurlijk was het woensdagoch- tend best even spannend toen we de lokalen gingen inspecteren'', zei directeur Gerard Verkuil. ,,Maar gelukkig is de schimmel niet teruggekomen. Alles is weer pico bello in orde.'' En dus liepen bijna alle kinderen gisteren weer Nog één keer zwaaien naar de ouders en dan gaan we naar binnen - Juf Alinda vrolijk de school in. Hoewel er ook wat traantjes vloeiden. Dat ouders vanwege corona niet ver der mee mochten lopen dan het hek, maakte het voor sommige kinderen extra spannend. Er werd uitbundig gezwaaid. ,,Nog één keer zwaaien naar de mama's en de papa's en dan gaan we naar binnen'', zei juf Alinda van groep 1/2a vóór ze met haar jongens en meisjes aan de eerste schooldag begon. Niet inhalen De school heeft inmiddels van de onderwijsinspectie te horen ge kregen dat de gemiste schoolweek niet hoeft te worden ingehaald. Dat komt onder meer omdat het schooljaar al relatief lang duurt, omdat de regio zuid in 2021 als laatste aan de grote vakantie be gint. Directeur Verkuil is blij met het besluit, want het scheelt een hoop rompslomp. ,,Als we de ge miste uren wél hadden moeten inhalen, hadden we dat moeten doen door bijvoorbeeld schoolda gen met een kwartier te verlen gen.'' Michiel Bouwman Scherpenisse De tijden van De Gouden Leeuw, en later Vis aan de Markt en Da Maurizio zijn echter lang geleden. Eind 2018 draaide chefkok Maurice de Koninck de deur van zijn Itali aans restaurant dicht. Het leegstaande gebouw in Scherpenisse werd in oktober voor een half miljoen euro aangekocht door Boot. Met het idee om er weer een hotel-restaurant van te maken, vertelt hij. ,,Zo ziet het er ook uit en dat is het altijd geweest. Maar om open te gaan heb ik een omge vingsvergunning nodig." Kamers boven Boot deed daarvoor eind juli een aanvraag bij de gemeente. Volgens een woordvoerder is die nog in be handeling. Dat klopt wel, zegt Boot, ,,maar ze wijzen al wel op een oud bestemmingsplan waarin staat dat er alleen op de beneden verdieping restaurant-hotel geves tigd mag worden. Terwijl dat hotel altijd boven heeft gezeten. Je kunt dat natuurlijk niet beneden in het restaurant vestigen. Boven zijn al acht hotelkamers met alles erop en eraan." De ondernemer baalt ervan. Eerder sommeerde de gemeente hem om arbeidsmigranten die in het pand verbleven de deur te wij zen. ,,Die werknemers van mij ver bleven daar. Dat mocht niet. Nu woont er tijdelijk één man in om te voorkomen dat het geplunderd of gesloopt wordt." Spelletje Boot spreekt van 'een spelletje' dat gespeeld wordt. ,,De gemeente wijst mijn aanvraag niet af, maar zegt ook dat een hotel-restaurant er in bestaande vorm niet mag ko men. Wel hebben ze me laten we ten dat ik er een groot huis van mag maken. Dat is natuurlijk een partij kapitaalvernietiging want er is wel heel veel geld betaald voor dat spul." dinsdag 1 september 2020 Proef met digitaal burgerpanel Inwoners van Goes die hun zegje willen doen over tal van onderwerpen, kunnen zich bin nenkort aanmelden voor een di gitaal burgerpanel. De ge meente gaat daar een jaar mee experimenteren. Het is de vraag wat dit betekent voor bestaande adviesorganen als de culturele raad. Rob Paardekam Goes -Andre van der Reest, wethouder 'Hoera. We mogen weer naar school!' In groep 1/2a van de Prinses Beatrixschool in Goes gingen gisterochtend de hand jes de lucht in. Rob Paardekam Goes Als het aan Zierikzeeënaar Eric Boot ligt komt er een nieuw hotel in Scherpenisse. Dat zou moeten komen aan de Hooge Markt, waar hotel-restaurant De Gouden Leeuw lang zat. GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie 'Sur Col'; Markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; His torisch museum de Bevelanden, 11.00 17.00 uur: Diverse ex posities; IJsbaan Goes-Zuid, 14.00 15.30 uur: Sport Spel activiteiten voor kinderen; Jeugdcen trum Goes-Noord, 19.00-22.00 uur: In loopavond voor jon geren; Wijkgebouw De Spinne, 19.00 20.30 uur: Informa tiebijeenkomst wan delproject 'De Goese Polder Beweegt'; De Mythe, 20.00 uur: Muziektheatervoor stelling Janis KAPELLE C.D. Ver- eekestraat, 08.00 12.00 uur: Week markt; Fruitteeltmu seum, 13.00-17.00 uur: Quilt expositie HEINKENSZAND Binnenuit Woonplaza, Schouwersweg 7, 09.30-17.30 uur: Foto expositie van John van de Woestijne 'S-HEER HENDRIKS KINDEREN Nieuwe Rijksweg, 08.00 22.00 uur: Openstel ling bloemenpluktuin 'La Fleur' POORTVLIET Kerk plein, 15.00-17.00 uur: Weekmarkt SCHERPENISSE Spuidamstraat, 13.00-14.30 uur: Weekmarkt THOLEN Markt, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt YERSEKE Breedsen- dijk, 08.00-22.00 uur: Openstelling bloe- menpluktuin Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check daarom online of telefonisch bij de organisatoren of u nog kunt deelne men. De kinderen uit groep 1/2a van de Prinses Beatrixschool hadden er maandagochtend weer zin in, FOTO CYNTHIA CATS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51