Carrière Den Boef in één klap klaar II Bedrijfsvolleybal op vier in plaats van acht veldjes Clinic Meyer is afgelast ZEELAND 11 Uit een MRI-scan bleek dat Den Boef een stuk kraakbeen mist in zijn knie. „Kraakbeen is de schok demper voor je knie. Verder voet ballen brengt te veel risico's met zich mee. Drie tot vier keer in de week de knie zwaar belasten werd me sterk afgeraden. Ik zou alles in het gewricht kunnen afscheuren en al op jonge leeftijd met een kunstknie verder moeten.'' Voor Den Boef is het een per soonlijk drama. Zijn loopbaan wordt gemarkeerd door ernstige blessures. Bij Tholense Boys stond Ik voelde een soort van steek in mijn knie. Ik schrok heel erg hij ruim een jaar aan de kant met gescheurde kruisbanden. Juist voor corona keerde hij terug in de basis. De overstap naar Halsteren was voor hem een droom. ,,Ik was topfit en wilde graag het beste van me laten zien in de hoofdklasse. Ik kreeg er superveel energie van.'' Goes In de eerste oefenwedstrijd tegen Goes op 1 augustus ging het mis. Na een paar minuten al, bij een van zijn eerste acties. ,,Ik voelde een soort van steek in mijn knie. Ik schrok heel erg en dacht ineens weer aan die kruisband.'' Den Boef ging meteen naar de kant en kwam niet meer in actie. Bij het eerste onderzoek leek de schade mee te vallen. ,,Er werd gedacht aan een scheurtje in mijn buiten ste meniscus.'' Den Boef was op gelucht. ,,Zes tot acht weken niet voetballen, dacht ik.'' De MRI-scan vertelde een ander verhaal. ,,Ik ben er helemaal klaar mee. Na mijn kruisband heb ik an derhalf jaar gerevalideerd. Zo'n traject wil en kan ik niet opnieuw in gaan.'' Een operatie biedt vol gens Den Boef bovendien weinig perspectief op volledig herstel. ,,Die knie wordt nooit meer zoals- ie was. Ik moet dit eerst verwer ken. Ik heb het ook nog niet kun nen opbrengen om naar de club te gaan. Dat hoop ik binnenkort wel te doen.'' Daarnaast was de jonge aan valler drie keer per week in de sportschool te vinden en ook de wekelijkse fysiobeurten sloeg hij niet over. Dat trainen kostte weinig moeite, maar de eerste weken zonder activiteit des te meer. ,,Dat is de zwaarste periode. Je kan niks, ligt in bed en moet verzorgd worden. Niet alleen het voetballen valt weg, maar ook je werk of wat gaan doen met vrien den. Je moet het zelf doen, dan is het vaak best wel heel eenzaam. Gelukkig waren mijn ouders er dan.'' Na al dat harde werken kwam op de Borsele Sloepoort Cup dus eindelijk de beloning. Weinig ze nuwen, vooral benieuwd naar waar hij zou staan. ,,Ik speelde meteen 90 minuten en dat was wel even pittig. Fysiek ging het goed, conditioneel is het nog wel even aanpoten.'' Angst kent hij in ieder geval niet. ,,We speelden te- gen Walcheren op kunstgras en juist daarop raakte ik ook op ge blesseerd. Dat schiet dan wel even door je hoofd. Maar het vertrou wen is snel terug, anders gaat het ook juist mis.'' Als een echte spits ging Mom- barg natuurlijk nadrukkelijk op zoek naar die treffer. Tegen Ter- neuzense Boys lukte het nog niet, een paar dagen later tegen Zeelan- dia Middelburg wel. Tegen de Walcherse formatie noteerde hij zelfs een hattrick. Afgelopen za terdag in het bekerduel met Heer- jansdam was hij ook weer trefze ker. Waarderen Zijn blessure heeft hem doen be seffen dat het niet allemaal van zelfsprekend is. ,,Voetballen is echt het leukste wat er is. Het is altijd heel normaal dat je het ie dere dag allemaal kan doen, maar door zoiets ga je het nog meer waarderen. Ik heb nu nog meer plezier in voetbal.'' Dat genieten kan nu dus weer gaan beginnen, maar in eerste in stantie leek het herstel nog meer tijd in beslag te gaan nemen. Mombarg kampte namelijk ook met een blessure aan zijn heup. Een operatie leek noodzakelijk, maar daar zag hij uiteindelijk toch vanaf. ,,Tijdens het spelen merk ik er niks van, dat is voor mij het be langrijkste. Na de wedstrijd ben ik een dagje stijf, moet ik rust ne men, maar dat neem ik op de koop toe.'' Als toeschouwer (,,Ik vond het moeilijk om te gaan kijken.'') zag hij al de potentie van zijn teamge noten. Corona gooide roet in het eten, maar dit seizoen moet de stijgende lijn worden doorgetrok ken. Mombarg: ,,We hebben een jonge groep, met veel kwaliteit. Dus we willen graag bovenin meedoen. Met Joost de Kubber hebben we nu iemand die meer ervaring heeft en het weg kan zet ten, en dat hebben we wel nodig. De gemakzucht moet eruit, dan kan het een mooi seizoen wor den.'' Daar hoopt hij zelf natuurlijk ook op. ,,Ik zet in op twintig doel punten, maar misschien blijf ik nog wel liever een heel seizoen fit.'' De bedrijfscompetitie volleybal Terneuzen begint vandaag aan een nieuw seizoen. Er wordt in een halve competitie gespeeld. Eerder dit jaar, begin maart, werd de com petitie vanwege de uitbraak van het coronavirus abrupt afgebroken. Het bestuur besloot daarop geen kam pioenen of degradanten in de vier klassen aan te wijzen. ,,We waren net aan de tweede helft van de voorjaarscompetitie begonnen toen we moesten stoppen", vertelt Be- VoBo-voorzitter Ronald de Waal. Er blijkt nog steeds voldoende animo onder de 32 teams. Binnen de bedrijfsvolleybalvereniging hield men er rekening mee dat er ploegen zouden afvallen, maar die vrees bleek ongegrond. Toch wa ren er de nodige twijfels bij de deelnemers. Want hoe verhoudt zich het spelen met 32 teams op één avond tot de kans op besmet ting met het coronavirus. Er vol leyballen namelijk in de BeVoBo aardig wat mensen op leeftijd, die mogelijk tot de risicogroep beho ren, en er doen ook mensen mee die in de zorg werken. Het Be- VoBo-bestuur heeft daarom beslo- ten om de eerste compeititiehelft te halveren en de richtlijnen van het RIVM en NOC*NSF te respec teren. ,,Dat betekent dat er nu de helft van het programma (zeven wed strijden) op de dinsdagavonden worden afgewerkt. We huren wel de hele hal af, maar van de acht speelvelden worden er vier ge bruikt. De speelvelden liggen dus zo ver mogelijk uit elkaar. We willen hiermee het risico op be smetting zoveel mogelijk voorko men", verzekert De Waal. ,,Er heeft zich slechts één team voor het nieuwe seizoen afgemeld, maar die plaats is direct ingenomen door een ander team. De ploegen ko men niet alleen uit Terneuzen, maar ook uit Hulst en Sas van Gent." Jubileum De BeVoBo Terneuzen is in 1970 opgericht. Men had dit jaar grootse plannen rond de viering van het 50-jarig jubileum, maar die zijn door de coronapandemie voorlo pig uitgesteld. De eerste en de tweede klasse beginnen vanavond om 20.30 uur met de eerste wedstrijden in het sportcomplex Vliegende Vaart. 6Eïa<Sbip( dinsdag 1 september 2020 Voor Dave den Boef is het einde carrière. Dat kreeg de 22-jarige spits van Halsteren deze week te horen van de me dische specialisten in de Bre dase kliniek Medinova. Voor de oud-speler van Tholense Boys kwam de boodschap aan als een mokerslag. ,,Ik ben er kapot van.'' Ben van den Aarssen Halsteren - Dave den Boef (22) Dave den Boef (rechts) raakte in een oefenduel met Goes wéér geblesseerd en moet nu zijn loopbaan beëindigen. foto pzc doelpunten maken Aector Dooms Terneuzen OOST-SOUBURG De clinic van olympiër Roy Meyer bij Sportschool Geelhoed kan za terdag niet doorgaan. De we reldtopper in de klasse +100 kilo zou in de dojo in Oost Souburg een gastles verzor gen tijdens het try-outtoer- nooi, maar de coronaregels maken het onmogelijk om dat evenement door te laten gaan. Meyer heeft bij Sportschool Geelhoed aangegeven later alsnog te willen komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43