De Nooijer blijft in Qatar O O) CD O 10 ZEELAND Tolhoek blijft kansrijk in Hongarije Nét niet voor twee Zeeuwse amazones Kerkhove verliest bij rentree in Praag 'Schaf poulefase in de districtsbeker af' Aanvaller Levi Mombarg is na lang blessure leed terug bij Oostkapelle/ Domburg. ,,Ik vond het moeilijk om te gaan kijken.'' LEVI MOMBARG RENTREE Antwan Tolhoek (Jumbo-Visma) blijft op het vinkentouw zitten in de Ronde van Hongarije. Tijdens de derde etappe finishte de Yerseke- naar als 68ste in dezelfde tijd als de winnaar. In het algemeen klassement staat hij op 12 secon den 35ste. De verwachting is dat alles aankomt op de slotetappe van morgen. Lindy van Anrooij uit Kapelle eindigde bij de Grote Prijs Euromat (121 km, met start en finish in het Belgische Schellebelle) als 55ste. De UCI 1.2-koers eindigde in een massasprint en de Zeeuwse renster van Starcasino kwam aan in dezelfde tijd als winnares Lorena Wiebes. PAARDENSPORT Ruiter Casper Meegdes uit Hoogerheide was voor de Zeeuwse amazones Cindy Perdaen en Nadine Timmerman tijdens de jumping van De Weelruiters in Nisse een plaaggeest. Perdaen kwam in de klasse ZZ een fractie te kort voor de overwinning. De amazone uit Philippine klokte met de ruin Gumbo Mumbo 34,48 seconden. Meegdes dook daar met de merrie Florentina nog onder: 33,62. In de klasse M ging het net zo. Met een fout loze barragerit in 38,31 seconden mocht Na- dine Timmerman uit Vrouwenpolder, die in de ring kwam met de Arezzo VDL-zoon Exca vator, tot de laatste sprong hopen op de over winning. Maar weer verstierde Casper Meeg- des het Zeeuwse feestje. In een risocovolle rit vloog hij, in het zadel van I'm Number One van de Wolfshoeve, in 34,74 over het parcours. Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove heeft zondag na dik vijf maanden haar rentree ge maakt. De Zierikzeese kwam uit in de eerste ronde van het 125.000 dollartoernooi van Praag, waarin ze in drie sets verloor. Pattinama-Kerkhove (28) kwam voor het laatst in actie tijdens het WTA-toernooi van Lyon in maart. Nadat de sport werd stilgelegd vanwege de coronacrisis én ze met een knie blessure kampte, kon ze in Tsjechië weer op starten. Het toernooi kende een hoofdschema van 128 speelsters. Pattinama-Kerkhove, de nummer 168 van de wereld, verloor van de Kazach- staanse Anna Danilina: 6-7 7-5 6-1. In de eerste PZC Voetbalvodcast van dit sei zoen zijn de sportverslaggevers Rudy Boogert en Barry van der Hooft duidelijk over de pou lefase van de districtsbeker: afschaffen! „Be kervoetbal is voor mij direct knock-out. Winst of verlies, alles of niets. Dat is de charme van de beker", stelt Boogert. Ook over de opzet van de vierde klasse zondag en de verdedigende kwaliteiten van Hoek zijn de twee kritisch. Van de Ven De Vries Waar Oostkapelle/Domburg met Sjoerd Verhulst een aanvaller langdurig weg zag vallen, keerde in de persoon van Levi Mombarg juist iemand terug van een maan denlange afwezigheid. De spits maakte tien maanden na een ope ratie zijn rentree in de strijd om de Borsele Sloepoort Cup en speelde zaterdag weer in de beker. De jacht op doelpunten is weer geopend én met succes. Maar ei genlijk geldt er dit seizoen maar één devies: ,,Een jaar lang fit blij ven!'' Het klinkt misschien gek voor een spits, speeltijd prefereren bo ven het maken van doelpunten, maar gezien de geschiedenis van de 23-jarige Mombarg is het een logische keuze. Na een jaar bij Goes, waarin hij vooral op de bank zat, trok de technische aanvalslei der naar Zeelandia Middelburg. Daar kreeg hij te maken met bles sures aan zijn hamstring. Deson danks vertrok hij naar Hoek, maar ook daar bleven de minuten bin nen de lijnen beperkt. ,,Dat vrat aan me. Daarom ging ik bewust naar Oostkapelle. Daar wilde ik een heel seizoen spelen, dat was nog nooit gelukt.'' Bewijsdrang Een gescheurde kruisband en be schadigde meniscus dwarsboom den dat plan, maar dat gaf hem te gelijkertijd motivatie gedurende zijn revalidatie. ,,Het doel bleef hetzelfde: een heel seizoen laten zien wat ik kan. Daardoor had ik de motivatie en bewijsdrang om keihard te gaan trainen.'' Die lange route op weg naar herstel begon op 17 oktober 2019, de dag van zijn operatie, en kende weinig hobbels. Tot verbazing van de hoofdrolspeler. ,,Ik heb hele maal geen tegenslagen gehad, best apart. Jongens om mij heen had den daar veel vaker last van. Ik heb altijd alles kunnen doen wat ik wilde. Nooit een dikke knie of re actie.'' Toch is dat geen toeval, want Mombarg leefde bijna als een soort prof tijdens zijn herstel. ,,Letten op je voeding en ook zeker niet te snel en te veel alcohol drin ken.'' Fysiek ging het goed, conditioneel is het nog wel even aanpoten De Nooijer was afgelopen seizoen met Al-Shamal lang in de race om promotie, maar greep daarnaast met zijn ploeg. Het nieuwe seizoen gaat in de derde week van septem ber van start. De international van Curasao speelde in Nederland voor Sparta en is sinds 2015 in het bui tenland actief. Na twee seizoenen bij Levski So fia in Bulgarije verkaste De Nooijer medio 2017 naar Sheriff Tiraspol in Moldavië. Een kleine twee jaar later streek hij in maart 2019 in Litou wen neer bij Suduva Marijampole. Een paar maanden later volgde de overstap naar Al-Shamal, waar hij nu een verbeterd contract voor één jaar heeft getekend. dinsdag 1 september 2020 WIELRENNEN TENNIS VOETBAL VODCAST Zie www.pzc.nl/sport GO Motorcross ster Nancy van de Ven won zondag de eerste wed strijd van het open Neder lands kampi oenschap voor vrouwen. In Boekel zege vierde de Vlis- singse in beide manches en pakte ze 100 punten voor het algemeen klassement. Komend week einde rijdt Van de Ven weer in het Italiaans kampioen schap. Ook daarin gaat ze aan kop. 11 Mountainbike ster Didi de Vries uit Wil- helminadorp is zondag bij de GP Stad Berin gen elfde ge worden. Ze werd in de wedstrijd van zeven kwartier wel op een ronde achter stand gereden door de Fran- gaise wereld kampioene Pauline Fer- rand-Prévot. Liever fit blijven dan Daniel Wissel Oostkapelle -Levi Mombarg (23) Jeremy de Nooijer voetbalt ook in het nieuwe seizoen nog steeds in Qatar. De 28-jarige middenvelder uit Vlissingen heeft zijn contract bij Al-Shamal met één jaar verlengd. Hij staat sinds de zomer van 2019 onder contract bij de club die uitkomt op het tweede niveau. Barry van der Hooft Vlissingen Jeremy de Nooijer. foto afp a Nadine Timmerman. foto lucien roelandt Levi Mombarg afgelopen za terdag namens Oostkapelle in actie tegen Heerjansdam. Hij maakte de 1-0, waarna er met 1-3 werd verloren. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42