Kezban vecht voor leven na schietpartij ÜI ZEELAND 3 HHH9HSH hand bijhouden en werd er één keer in de week een blaadje met tussenstanden verspreid. Later ge bruikten we het computerpro grammaatje Lotus 1-2-3. Maar te genwoordig gebeurt bijna alles di gitaal. Alhoewel, er zijn nog steeds mensen die met een handgeschre ven formulier komen aanzetten hoor met daarop de namen van de renners." Hall of Fame Dat gebeurt ook in Heinkenszand nog steeds. ,,Het zijn mensen die je één keer per jaar ziet als ze hun for mulier komen inleveren en een praatje maken", vertelt Geschiere. ,,Het begon allemaal met een klein spelletje voor familie en vrienden, maar inmiddels doen er behoorlijk veel fanatiekelingen mee. Die zijn er echt al maanden mee bezig en volgen alles over wielrennen op de voet. Dat moet ook wel als je in onze Hall of Fame wil komen, een of twee renners kunnen net het verschil maken. Je merkt dat het niveau onder de deelnemers flink is toegenomen in al die jaren. De eerste 8, 9 renners zoals een Sagan, Roglic of Dumoulin zet iedereen wel op zijn formulier, het gaat juist om de renners die niet iedereen heeft. Je wint onze Tourtoto niet zomaar hoor." Geschiere kan er zelf over mee praten. Hij speelt ook zelf mee, maar is nog nooit als winnaar uit de bus gekomen in zijn eigen toto. Saillant detail: Geschiere won wel de Tourtoto van de Van Belzens in Arnemuiden, waar hij ook al jaren aan meedoet. In zijn eigen pool wordt het ook dit jaar een lastig verhaal, hoewel hij wel de eerste twee etappezeges (,,Mireille, mijn vrouw, vindt het gênant maar ik kan het ook niet helpen) pakte. ,,Dat ik nog nooit heb gewonnen, krijg ik wel regel matig voor de voeten geworpen ja. Ik heb dit jaar Sivakov en Martinez in mijn team als dark horses, maar de eerste is al zwaar gevallen en de tweede staat al op vier minuten." Het zou hem zo maar een etentje kunnen kosten want onderling houdt Geschiere met zijn mede organisatoren een competitie in de competitie. ,,De verliezers moeten betalen." Die competitiedrang zien ze ook terug in Arnemuiden. Zo werd de schoonzoon van Peter van Belzen zaterdag nog uitgelachen door de rest van de familie. Hij kwam met André Greipel, een Duitse sprinter die geen deuk meer in een pakje boter rijdt, aanzetten in zijn Tour toto. ,,Ja, daar werd wel even de spot mee gedreven", vertelt Van Belzen. „Totdat 's avonds bleek dat hij ook Mads Pedersen en heel veel andere sprinters in zijn team had. Goed voor de dagzege." De kaarten voor het eindklasse ment zijn echter nog lang niet ge schud. Want ook in de Tourtoto geldt: Parijs is nog ver. PZC LEZERSTOUR Kezban wordt in coma gehouden. Haar situatie is stabiel, meldt Zey nep (18). Daarmee is niet gezegd dat het goed gaat met haar zus. ,,Kezban ligt aan apparaten met allerlei slan gen en buizen; ze ligt aan de beade ming en krijgt sondevoeding. Wan neer en of ze uit coma raakt, weten we niet." Zeynep en haar moeder verblijven in een logeerhuis van het Erasmus. Ze mogen niet de hele tijd op de kamer van Kezban zijn, maar zitten elk mogelijk bezoekuur aan haar bed. Hand vasthouden en praten ,,Mijn moeder en ik kunnen haar hand vasthouden en tegen haar pra ten. Of ze er iets van hoort, is de vraag, maar het is goed om verhalen te vertellen en samen te zijn." Zey- nep is een crowdfundactie begon nen voor haar zus. Kezban woonde zelfstandig aan de Burggang in Mid delburg, had net een contract bij een zorginstelling en zou deze week aan een nieuwe opleiding beginnen. Als ze uit haar coma ontwaakt, zal ze waarschijnlijk veel en lang zorg no dig hebben, terwijl haar huur door gaat en rekeningen binnen blijven komen, betoogt Zeynep. Ze vreest dan ook dat haar zus in financiële problemen komt en is daarom een actie gestart op go- fundme. Streefbedrag is vijftig mille. ,,Dat was het hoogste bedrag waar je voor kunt gaan. Dat halen we waarschijnlijk lang niet, maar we zijn blij met alles wat er binnen komt en waar we Kezban mee kun nen helpen." Zeynep en haar moe der vrezen het ergste, maar blijven tegelijkertijd hoop koesteren dat zus en dochter herstelt. Zeynep: ,,We houden hoop dat Kezban er goed uit komt." Verklaringen bij de politie Moeder Miranda heeft op haar Face- bookpagina een oproep geplaatst om zo veel mogelijk informatie over de dader aan de politie door te ge- ven. De politie liet vorige week we ten dat de 26-jarige man die werd aangehouden waarschijnlijk de vriend van Kezban is. De relatie was bij Zeynep en Miranda niet bekend, maar de laatste roept getuigen en anderen die de dader kennen op om zo veel mogelijk verklaringen bij de politie af te leggen. Dat de man 'die mijn dochter dit heeft aangedaan', ontkent Kezban opzettelijk te heb ben beschoten, kan Miranda niet geloven. Het leven van haar oudste dochter hangt nu aan een zijden draad, terwijl het 'net volop in ont wikkeling' was. De verdachte van de schietpartij is eind vorige week al voorgeleid bij de rechter-commissaris, waarna zijn hechtenis met twee weken is verlengd. dinsdag 1 september 2020 blij ft razend populair Peter van Belzen, organisator van de Tourtoto in Arnemuiden. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Ronnie Geschiere organiseert de Tourtoto in Heinkenszand. Hij volgt de Tour de France op de voet. FOTO JAN BOS Ook de PZC houdt elk jaar een wielerspel. Dit jaar doen ruim 2000 Zeeuwen mee aan de PZC Lezerstour. De win naar krijgt een racefiets. Kijk op de site bij /video M De zussen Zeynep (links) en Kezban met hun moe der Miranda. FOTO UIT PRIVÉCOLLECTIE De Middelburgse Kezban Avci (21) vecht voor haar leven in het Erasmusziekenhuis in Rotter dam. De vrouw werd vorige week woensdag door haar hoofd geschoten. Een 26-jarige man uit Domburg zit daarvoor vast. Moeder Miranda en zus Zeynep zijn zo veel mogelijk bij haar in de buurt. René Hoonhorst Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35