MEDIA CULTUUR 29 Overnacht samen bij Bastion Hotels worden. Maar er kan ook meer ver dieping ontstaan. Het kan ook mooie gesprekken opleveren." ,,Ja, ik heb het bijgehouden. Weke lijks een paar uur oefenen op model len. Je wilt toch bijblijven. Maar het is niet voor niets hè. En tijdelijk hoop ik. Voor hetzelfde geld mogen we binnen een paar weken weer knip pen. Dan kan ik het zo oppakken." ,,Klaas Dijkhoff wilde alleen komen als ik een mondkapje zou dragen. Lijkt me toch lastig interviewen. Hij komt nu dus niet. Het rare is: als je door Rotterdam of Utrecht loopt en je kijkt binnen bij kapperszaken, dan zie je dat ze allemaal een andere in vulling geven aan de maatregelen. Officieel hoeft een kapper geen af stand te houden of een mondkapje te dragen, maar sommigen doen het wel. Of ze lopen in een soort imker- pak rond. Het incoherente coronabe- leid zie je terug in de kapperszaken." ,,Het verbaast mij dat mensen in de televisiewereld zo denigrerend over haar praten, als je ziet wat zij bete kend heeft. Het heeft toch te maken met de zelfbenoemde elite, die neer kijkt op een bepaald genre televisie. Keyl vertelt bijvoorbeeld dat er vorig jaar in Beeld en Geluid een tentoon stelling was over de meest toonaan gevende vrouwen in de Nederlandse televisiegeschiedenis. Kwam zij niet eens in voor, terwijl ze toch jarenlang een enorm publiek voor de televisie Ik hou niet van vakantie en kan niet zo goed stilzitten. Ik werk het liefste door heeft gekregen. Met de talkshow De 5 Uur Show, met haar eigen program ma's over gewonemensenonderwer- pen. Het gevoel dat zij achtergesteld werd, heeft haar gekwetst en ge vormd. Daar gaat het gesprek over." ,,Ik ben geen vaste kijker van Goede Tijden Slechte Tijden, maar wist wel wie ze was. Ze blijkt dezelfde achter grond te hebben als ik. Haar ouders komen uit dezelfde provincie in Tur kije als mijn ouders. Behorend tot een kleine, religieuze minderheid van niet-strenge moslims. Ik merkte dat het hele vraagstuk over identiteit - waar kom ik vandaan, tot welke groep behoor ik, wat wordt er van mij verwacht - bij haar nog meer leeft dan bij mij. Fascinerend." ,,Matthijs moest lang nadenken toen ik het vroeg. Gezien de nieuwe fase waar hij in gaat, is hij de ideale gast. Ik heb 'm in november als laatste in de reeks te gast. Dan heeft hij hele maal uitgedacht hoe zijn nieuwe pro gramma eruit gaat zien. Ik ben blij dat hij dat bij mij gaat vertellen." ,,Ik ga vier keer per week naar de sportschool. Niet voor de spieren, maar de conditie en de ontlading. Ik eet gezond, ga op tijd naar bed en drink geen alcohol. Zit ook niet tot laat met vrienden in de kroeg." ,,Mijn schoonouders hebben een vakantiehuisje in Giethoorn. Daar is mijn vriendin met onze kinderen ge weest. Ik hou niet van vakantie. Ik moest het seizoen Sterren op het Doek afmaken. Na maart lag dat een tijdje stil en de freelancecontracten van veel medewerkers aan dat pro gramma liepen deze zomer af. Dus moesten we draaien. Ik kan ook niet stilzitten. Ik werk het liefste door, dan blijf ik lekker in het ritme. Ik ben een beetje een einzelganger. En een huismus. Of ik werk, of ik ben bij mij gezin. Meer smaken zijn er niet. Voor mij hoeft er ook niet meer te zijn." ,,Dat wel natuurlijk. Op 2 augustus heb ik voor het eerst mijn dochter - ze is 4 en gaat nu naar school - mee genomen. Het bleef 0-0 tegen Telstar. Er waren mooiere eerste wedstrijden denkbaar, maar ik vond het belang rijk dat ze dit mee kon maken. De venter zit in mijn dna, dan hoort Go Ahead bij de opvoeding." Geniet van een goede nachtrust dinsdag 1 september 2020 Özcan Akyol gaat in gesprek met presentator Catherine Keyl. foto nozem films Had je net een opfriscursus ge daan... Nog gedacht aan een mondkapje? Catherine Keyl is vanavond de eer ste gast. Kun je alvast een tipje van de sluier oplichten? Ook de opnames met Dilan Yurda- kul zijn al achter de rug. Kende je haar? Behalve Catherine Keyl en Dilan Yurdakul heb je ook Sinan Can, Lo- dewijk Asscher, Midas Dekkers en, jawel, Matthijs van Nieuwkerk ge strikt. Die laat zich niet snel inter viewen. Je hebt een vriendin, bent vader van twee jonge kinderen, presen teert Sterren op het Doek, doet radio, schrijft columns voor deze krant en nu weer deze reeks. Hoe zorg je dat je niet opbrandt? Was er tussendoor wel ruimte voor vakantie deze zomer? Go Ahead Eagles misschien? De Geknipte Gast is elke dinsdag te zien bij BNNVARA om 21.05 uur op NPO 2. Ga jij er tijdens een weekendje weg of korte vakantie graag op uit om zoveel mogelijk van de omgeving te ontdekken? PLof na een onvergetelijke dag in de stad of natuur heerlijk op bed in één van de 34 Bastion Hotels in Nederland. Na een goede nachtrust genietje de volgende ochtend van een lekker ontbijt! Bestel nu snel je voucher en geniet van je verblijf! Keuze uit alle 34 Bastion Hotels Inclusief ontbijt voor 2 personen Inclusief lokale belastingen Te verzilveren t/m 31 december 2020 Bestel nu op pzc.nl/bastionhotels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29