Teleurgesteld 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV De tweede reeks van interviewprogramma De Geknipte Gasttrapt Özcan Akyol (36) vanavond af met Catherine Keyl. De schaar blijft vooalsnog in de lade. 'Mondkapje is teken van respect' KAPPERSSTOEL ÖZCAN AKYOL Quote van de dag Ze keek vroeger altijd met mij naar GTSTom Nederlands te leren Het was toch even een momentje zondag avond: Rolf Wouters maakte na vijftien jaar afwezigheid zijn rentree als quizmas ter. Wellicht moet ik voor de piepjonge en de wat oudere lezer even verduidelijken waarom ik daar opgewonden over was. Wat Mies Bouwman voor de generatie van mijn ouders was en Enzo Knol is voor mijn tieners, betekende hij min of meer voor de mijne. Laat tegen een willekeurige veertiger de titel Uhhh... Vergeet je tandenborstel niet! vallen en de kans is groot dat die iets roept als: 'oh ja, dat was nog eens geweldige tv. Zoiets maken ze niet meer tegenwoordig.' Het is niet alleen zijn cv (Now or Never, Wedden Dat...?, Big Brotherdat hem bij leven al nagenoeg legendarisch maakte, maar ook zijn Jort Kelder achtige verschijning en vooral zijn abrupte afscheid uit de tv-wereld. In 2005 vertrok hij en niemand wist eigenlijk waarheen. Een omroep blad zette zelfs een heuse speurtocht op touw, met wekelijkse afleveringen, rond de vraag: waar is Rolf Wouters gebleven? Bleek hij boer te zijn in Portugal. Daarmee was de mythe compleet. Een gevierd quizmaster die vrijwillig de spotlights verruilde voor een beetje wroeten in de aarde. Ziet u het Martijn Krabbé en Johnny de Mol al doen? Nou, die Rolf Wouters is dus terug. Met een quiz, Split Screen. Bij SBS 6. Uiterlijk nauwelijks veranderd en met nog steeds de bekende ironische oogopslag en dictie. Het in terview met hem vorige week in deze krant heb ik natuurlijk verslonden. Wat schetste mijn verba zing? Hij was helemaal niet uitgekeken op Hilver sum, er was destijds gewoon iets anders op zijn pad gekomen. Hij had zijn rentree ook veel eerder kunnen maken, maar dan ging het uiteindelijk toch niet door, of het format zinde hem niet. En zo graag wilde hij nu ook weer niet. Maar aan Split Screen, lieve mensen, klopte alles. Ik heb het geprobeerd. Te zien wat het format in de ogen van de grote Rolf Wouters zo bijzonder maakt. Maar ik zag het niet. Het was sfeerloos en tergend traag. De spelregels waren rommelig en enige spanning ontbrak geheel. De finale was ineens afgelopen. Ik vermoed dat ik net zo teleur gesteld naar de tv zat te kijken als de twee kandi daten naar hun lege handen, waar een ton door heen was geglipt. De meest positieve uitleg die ik aan het geheel kan geven is dat Rolf Wouters met dit programma het mysterie rond zijn persoon voortzet. Want het is me een raadsel waarom hij hier zijn reputatie voor in de waagschaal legt. 'Netflix voor theater' Laurence in jury Normaal gesproken staat Özcan Akyol in De Geknipte Gast achter zijn bezoek, dat voor de gelegenheid in de kappersstoel is gekropen. Akyol in terviewt in elke aflevering een BN'er, bij wie hij tegelijkertijd een frisse coupe knipt. Vanwege de coronacrisis werd de formule iets aangepast en blijft de schaar in de lade. Özcan Akyol: ,,Veel mensen hadden de vorige serie gezien en waren en thousiast. Bij het benaderen van de gasten door de redactie, maakten de oudere BN'ers zich zorgen. Niet gek, want zij behoren tot de risicogroep. En andere BN'ers hebben bijvoor beeld onderliggend lijden. Toen het aantal besmettingen begon op te lo pen, besloten we het zekere voor het onzekere te nemen. Dus beginnen we zoals het vorig seizoen eindigde: zonder knippen." ,,Dat denk ik niet. Er is een beetje op smuk weg, maar de setting in de kap perszaak is prachtig. Aan de kijkcij fers merkte je de vorige reeks ook niets. We hadden op een gegeven moment 700.000 a 800.00 kijkers. Natuurlijk, er is een andere dyna miek. Bij het knippen kun je mensen aanraken. Aankijken via de spiegel. Even aan het haar trekken. Een grapje maken. Iets zeggen over de baard. Die rustpauze, escape zeg maar, is er nu niet. Als je tegenover elkaar zit in een kapperszaak en het wordt in één take opgenomen, kan het gesprek beladen dinsdag 1 september 2020 PC PLATFORM Het 'Netflix van het Nederland se theater' is gisteren gelan ceerd. Op het onlineplatform TheaterThuis.nl zijn minivoor- stellingen caba ret, toneel en muziektheater te zien. Onder anderen Karin Bloemen werkt mee. SONGFESTIVAL Ronnie Flex, Duncan Lau rence en Emma Heesters vor men de jury voor de finale van het Junior Songfestival in Rotterdam Ahoy. Op zater dag 26 septem ber brengen de finalisten hun liedjes live ten gehore. 3 "U O 'Of ik ben aan het werk, o bij mijn - gezin 9 Dennis Jansen De meeste kappers werken wel ge woon door. Waarom kapper Eus niet? Wordt het daardoor niet een 'ge woon' interviewprogramma? - De eerste aan wie Hassan Slaby vertelde dat hij in Goede Tijden Slechte Tijden ging spelen, was zijn moeder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28