Hoofdsponsor geeft Verweij en Leerdam meer zekerheid 27 Griekspoor voorbij Haase Winst Rahm na magistrale putt 'VeeKay' net naast podium Met IT-bedrijf Worldstream hebben Jutta Leerdam en Koen Verweij een hoofdsponsor gevonden voor hun schaatsploeg NXTGEN. Dat maakte het koppel gistermiddag bekend. Natuurlijk waren er dit voorjaar weleens twijfels, erkent Jutta Leerdam op het hoofdkantoor van haar nieuwe sponsor Worldstream in Naaldwijk. ,,Een eigen team op richten is natuurlijk een moeilijke route", vertelt de wereldkampi oene van Salt Lake City openhar tig. „Organisatorisch en financieel waren er in het begin onzekerhe den. Daarom ben ik nu ook heel blij dat we met NXTGEN een sterk fundament hebben." De 21-jarig schaatsdiva hoorde de afgelopen maanden vaker dan haar lief was de vraag: gaat het wel lukken met je nieuwe ploeg? ,,Veel mensen waren sceptisch en vroe gen zich af of het wel goed kwam. Het is in coronatijd natuurlijk geen perfecte timing om sponso ren te moeten vinden. Met World- stream klikte het meteen goed, echt heel vertrouwd. Ik vind het leuk dat ik als Westlandse in zee ga met een bedrijf uit mijn ge meente", zegt de regerend wereld Europees en nationaal kampi oene op de 1000 meter. Verweij en Leerdam besloten dit voorjaar een nieuwe schaatsploeg te starten nadat ze afscheid had den genomen van Team Regge- borgh. Met Kosta Poltavets als hoofdcoach en Jan Bos als assistent is Leerdam ervan overtuigd dat ze een nog betere schaatsster kan worden. ,,Ik keek altijd heel erg tegen Kosta op. Hij was altijd mijn droomcoach en ik wilde niets lie ver dan met hem samenwerken. Via Koen kende ik zijn aanpak en heb ik door zijn visie al superveel stappen gemaakt afgelopen sei zoen. Ik wist hoe goed Kosta is op technisch gebied en ook wat be treft trainingsopbouw en periodi sering. Ik durf wel te zeggen dat deze keuze sporttechnisch gezien voor mij de zekerste route is. Met Thialf. FOTO ANP Het is in coronatijd natuurlijk geen perfecte timing om sponsoren te moeten vinden Kosta en de rest van de staf kan ik veel progressie boeken. Ik zit nog lang niet aan mijn top." Leerdam benadrukt dat het dit voorjaar voor haar geen must was om samen met Verweij in één team te trainen. ,,We zijn twee in dividuele schaatsers die hun eigen route bewandelen. De afgelopen twee jaar heb ik heel veel op Koen geleund, omdat hij - dankzij zijn lange samenwerking met Kosta - technisch zo sterk is. Maar nu ik met Kosta train, ben ik veel onaf hankelijker geworden van Koen. Ik heb nu Kosta als trainer", zegt Leerdam terwijl ze lachend naar Verweij kijkt. Tandje beter ,,Nou, Kosta is wel een tandje be ter dan ik", countert Verweij. ,,Maar natuurlijk is het voor mij ook fijn dat ik me meer op mezelf kan richten. Voorheen was ik na mijn race altijd heel erg met Jutta bezig, maar dat hoeft nu niet meer." De zilverenmedaillewinnaar (1500 meter) van de Olympische Spelen van Sotsji is blij met de hernieuwde samenwerking met zijn Russische coach. ,,Het trainen gaat hartstikke lekker. Ik laat mooie dingen zien en ben aan het bouwen. Ik kijk uit naar twee mooie jaren met Kosta als mijn trainer. Ik zie hem als de enige coach die mij titels kan laten win nen." Het binnenhalen van World- stream als hoofdsponsor is van groot belang voor de voorberei ding op de Olympische Spelen van 2022 in Peking. Het IT-bedrijf heeft zich voor een periode van twee jaar aan de schaatsploeg ver bonden. Team NXTGEN heeft hiermee zijn eerste slag geslagen. ,,Het is de bedoeling dat we bin nenkort nog twee grote sponsoren aan ons weten te binden", aldus Verweij die zichzelf omschrijft als 'founder' van het team. ,,We willen met drie hoofd sponsors gaan samenwerken. Eigenlijk spreken wij niet van sponsoren maar van partnerships. Wij gaan als NXTGEN echt een sa menwerking aan met de bedrijven die ons steunen. Voor ons is het ook heel belangrijk dat we niet af hankelijk zijn van één sponsor. Als ik over twee jaar stop met schaat sen, wil ik een mooie ploeg achter laten." dinsdag 1 september 2020 GO TENNIS Robin Haase is voor het eerst in vijf jaar niet meer de best geklas seerde Nederlandse ten nisser op de wereldrang lijst. De 33-jarige Hagenaar werd gepasseerd door Tal- lon Griekspoor. De 24-ja- rige Haarlemmer klom naar de 150ste positie van de mondiale tennisranking na zijn verloren finale in Praag. Haase is nu de nummer 164 van de wereld. Kiki Bertens blijft als de num mer 7 van de wereld de beste Nederlandse tennis ster. Ze slaat dit jaar wel de US Open over. GOLF De Spanjaard Jon Rahm (25, foto) heeft dank zij een fenomenale slot- ronde het BMW Champion ship gewonnen. Rahm begon als nummer 6 aan zijn laatste ronde op de baan van Olympia Fields, in de buurt van Chicago. Dankzij zes birdies nes telde de Spanjaard zich naast Dustin Johnson aan kop van de ranglijst en in de play-off toverde Rahm er een wonderbaarlijke put uit. De Spanjaard sloeg de bal vanaf zo'n 18 meter met een bekeken curve in het putje en won uiteindelijk het toernooi. AUTOSPORT Coureur Rinus van Kalmthout heeft tijdens de IndyCar Series op de Raceway in Madison (Illinois) in de tweede race het podium net niet ge haald. De 19-jarige Hoofd dorper kwam in zijn Che vrolet na 200 ronden als vierde over de finish. 'Vee- Kay' was als achttiende be gonnen. De eerste race klasseerde hij zich als zesde. De Amerikaan Josef Newgarden won zondag, de Nieuw-Zeelander Scott Dixon zaterdag. Van Kalmt- hout debuteerde vorig weekeinde in de Indy500 met een teleurstellende twintigste plaats. Door een mislukte pitstop kon hij zijn aspiraties op een podium plaats niet waarmaken. Fundament onder nieuwe schaatsploeg Natasja Weber Naaldwijk Koen Verweij en Jutta Leer dam poseren bij de bekendma king van de hoofdsponsor van hun ploeg. foto guus schoonewille Leerdam tijdens de wereldbe kerfinale van afgelopen winter in - Jutta Leerdam (21)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27