'We maakten twee fouten' ALLES OVER JE NIEUWE LAPTOP Tom Dumoulin kijkt uit naar eerste krachtmeting van deze Tour vandaag, met 22 WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2020 De eerste aankomst bergop. Altijd een ijkpunt in de Tour de France. Vandaag, al in etappe 4 deze Ronde van Frankrijk, is het zover. Op weg naar skioord Orcières-Merlette wordt het een potje handje drukken tussen de klassementsrenners. Vier kwesties over de eerste echte krachtmeting van dit jaar. CEES BOL ZEVENDE DANIËL h 4 DWARSWAARD Af Is Julian Alaphilippe net zo sterk als vorig jaar? Veertien dagen hield Julian Alaphilippe het vorig jaar vol in de gele trui. Ze kregen hem er maar niet af in de bergen. Totdat de Fransman in die maffe, vanwege modderstromen gestaakte, rit naar Tignes uiteindelijk toch brak. Twee dagen voor Parijs. Alaphilippe werd uiteindelijk vijfde in de Tour de France van 2019. Nu heeft het brokje Frans explosief dus wéér de gele trui om zijn schouders. Alaphilippe benadrukte al dat hij respect heeft voor de lei derstrui en er alles aan doet om die te houden. Dat geloven we direct, maar het gaat er vooral om of hij het ook k^n. Zeker als de topfavorieten gas geven. ,,Na vorig jaar houd ik overal rekening mee'', zegt Tom Dumoulin daarover. ,,Probeer hem er maar eens af te rijden. Hij is zo explosief, die de marrage van zondag was kneiter- hard. Er is echt een zware bergrit nodig om hem uit het geel te rij den. Als het al lukt.'' Gooit Jumbo-Visma direct de kaarten op tafel? Een échte zware bergrit is het vandaag niet. Voor de aankomst bergop op een col van de eerste categorie liggen er vier bergjes van de derde en vierde categorie. De finish ligt dus wel tussen de skiliften op 1825 meter hoogte. De klim naar Orcières-Merlette is zeven kilometer lang met een ge middelde stijgingspercentage van 6,7 procent. Gaat Jumbo-Visma di- rect alle registers opentrekken? Er komt, zeker in de loodzware slot- week, nog zo akelig veel aan. Du- moulin, die deze slotklim niet heeft verkend, zegt: ,,Maar als we kansen zien, zullen we die pakken. Als Primoz Roglic of ik goede be nen heeft, waarom niet?'' Maar hij zegt ook: ,,Voor ons is deze situatie met Alaphilippe kort aan de leiding ook niet slecht. Het eerste doel is onszelf goed houden, dan zien we wel.'' Wat is er over van de Ineos-klimtrein? In de voorgalm van deze Tour de France is het eindeloos gegaan over het duel tussen Jumbo-Visma en Ineos. Vandaag gaan we dan voor het eerst zien hoe de verhou dingen zijn als de weg serieus bergop loopt richting de finish. Ineos kent niet de beste eerste Deze situatie met Alaphilippe aan de leiding is niet slecht. Het eerste doel is onszelf goed houden TWEAKERS.NET/BACKTOSCHOOL tweakers dinsdag 1 september 2020 'Krijgen we een kans, dan $0 @DanielDwars Sisteron .JA SISTERON Het was zijn tweede kans op een ritzege, maar Cees Bol werd gisteren slechts ze vende in de massasprint achter de ongenaakbare Caleb Ewan. Met chagrijn in zijn lijf kwam hij over de streep in Sisteron. De Nederlandse sprinter van Sun web leek lang in kansrijke posi tie, maar op het einde ging het mis. ,,Het was een rommelige sprint, zoals we hadden voor speld", zei Bol. ,,We hadden lang de juiste focus en vonden ruimte aan de linkerkant van de weg. Daarna hebben we twee fouten gemaakt die we niet konden her stellen. De volgorde van de lead- out veranderde, dat was onze eerste fout. Daarna bleven we niet dicht genoeg bij de hekken. Toen kwamen er veel renners over mij heen en kon ik mijn sprint niet meer rijden.'' Sunweb- ploegleider Matt Winston was minder kritisch. ,,Ik denk dat de jongens goed werk hebben ge leverd. We maakten wellicht een paar kleine foutjes die ons een kans kostten, waardoor we niet konden sprinten voor een topre- sultaat. Ik denk dat we er snel weer zullen staan, klaar om voor een topnotering te sprinten.'' Tij dens de eerste etappe in Nice werd Bol derde. Hij krijgt deze Tour de France niet heel veel kansen meer. Op papier zouden dat er nog vijf kunnen zijn. Een zekerheid is dat allerminst omdat ook de vluchters in deze Tour hun kansen willen grijpen. -Tom Dumoulin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22