Louis van Gaal brengt de KNVB Herstart Oranje onder interim-trainer Dwight m 20 Over de duels tegen Polen en Italië ging het amper bij de eerste samenkomst van Oranje in tien maanden. Wel over corona en de zoektocht naar een bondscoach. Kort Voetbal Vier wereldbekers afgelast De internationale schaatsunie ISU heeft de eerste vier wereldbekers langebaan komend seizoen geschrapt vanwege corona. Het gaat om de wedstrijden in Polen (13-15 novem ber), Noorwegen (20-22 november), Ver enigde Staten (4-6 december) en Canada (11-13 december). De ISU onderzoekt of er in Nederland tussen half november en half de cember wedstrijden kunnen worden gehou den. Ook de eerste twee wereldbekers in het shorttrack zijn geannuleerd. Willem II naar Luxemburg Willem II ontmoet in de tweede voorronde van de Europa League Progrés Niederkorn. Het uitduel met de ploeg uit Luxemburg staat voor donderdag 17 september op het programma. Niederkorn klopte in de eerste ronde FK Zeta uit Montenegro met 3-0. Van Vleuten naar Movistar Annemiek van Vleuten (37, foto) vervolgt haar loopbaan de komende twee jaar bij Team Movistar. Dat maakte de wereldkam pioene gisteren bekend op haar eigen web site. ,,Na vijfjaar bij Mitchelton-Scott kies ik voor een nieuwe omgeving en nieuwe prik kels'', aldus Van Vleuten. ,,Ik had sterk de voorkeur om opnieuw te gaan rijden bij een WorldTour-team met zowel een mannen- als een vrouwenploeg, omdat ik daarin veel voordelen zie op het gebied van perfor mance en innovaties.'' Marin rond met Cagliari Ajax heeft met Cagliari een akkoord bereikt over de transfer van Razvan Marin. De Itali aanse club huurt de Roemeense middenvel der eerst en uiterlijk 1 juli 2021 wordt de huurovereenkomst omgezet in een perma nente transfer. De 24-jarige Marin, die een jaar geleden overkwam van Standard Luik, stond nog tot 2024 onder contract bij Ajax. Hij maakte slechts zeventien keer zijn op wachting in het eerste elftal en maakte wei nig indruk in die duels. Quote van de dag 'Het heeft alleen zin om erover na te denken als je gevraagd wordt. En dat ben ik niet.' Contract Spelen Jullie kunnen nu wat drinken. Maar: uit je eigen fles!'' De aanwij zing van inspanningsfysioloog René Wormhoudt schalt over het oefenveld in Zeist. Eerder waren spelers al op hun eigen fiets aan komen rijden, die ze parkeerden bij hun eigen paaltje met eigen nummer langs het hek. Omkleden gaat deze maandagmid dag niet in een kleedkamer met dichte deuren, maar in een open witte tent. En daar staan die eigen bidons klaar onder 23 tuinstoelen. Ja, ook het Nederlands elftal er vaart meteen hoe dat is, het voet balleven in coronatijd. Tien maan den geleden was alles nog vrij en ongedwongen tijdens de laatste in- terlandweek met elkaar. Estland werd toen in november met 5-0 op gerold. Bubbel Nu zijn alle spelers en stafleden on derverdeeld in 'bubbels'. Bubbel 1 is die met de strengste regels. Lees: bewegingsruimte negen dagen lang beperkt tot het hotel, het trainings veld en het fietsritje van 600 meter daartussen. Leden van bubbel 2 mogen iets meer, zoals af en toe op en neer naar het bondsbureau op de aangren zende KNVB-campus. De bubbels ip ontbijten, lunchen en dineren ge scheiden van elkaar. Dwight Lodeweges 'neemt het zoals het komt', vertelt hij halver wege de middag. De interim- bondscoach is opgetogen, kuiert fluitend naar het veld. ,,Een mooi ANALYSE Ja, bevestigt Louis van Gaal desge vraagd, hij is al een tijdje met pen sioen. Maar wat Arno Vermeulen zondagavond stelde in Studio Voetbal, klopt ook: de deur is niet helemaal dicht. Van Gaal wil er naar eigen zeggen best 'over na denken' wanneer de KNVB hem polst voor een derde termijn als bondscoach. Daarmee zegt de suc- cescoach in ruste niet veel geks of schokkends. Hij solliciteert niet openlijk, hij suggereert niets, hooguit geeft hij antwoord op vra gen. Maar toch hangt de geest van Van Gaal daarmee meteen levens groot boven Zeist, boven Oranje én boven de zoektocht naar een nieuwe bondscoach. Want wat kan directeur Eric Gudde nu nog? Als hij Van Gaal negeert, dan ziet hij blijkbaar be tere opties dan de 69-jarige top- trainer, in 2014 nog goed voor een derde plek op het WK. Probeer dat maar eens uit te leggen aan het volk: dat je liever pakweg Frank de Boer, Henk ten Cate of Dwight Lo deweges het EK laat coachen dan een beschikbare Van Gaal. Intern is dat in Zeist misschien nog best te verantwoorden. De KNVB-directie wil de staf en de 'omgeving' rondom Oranje zoveel mogelijk intact houden; aanvoer der Virgil van Dijk benadrukte dat gisteren ook nog maar eens. Rigoureus De KNVB en de spelersraad willen voor dit Oranje geen coach die de hele boel rigoureus ondersteboven kiepert, en bij wijze van spreken twee nieuwe assistenten en een eigen video-analist meeneemt, of die meteen een nieuwe speelstijl dinsdag 1 september 2020 GO SCHAATSEN VOETBAL "7 WIELRENNEN VOETBAL Peter Bosz over Oranje na het vertrek van Ronald Koeman Lex Immers heeft voor twee jaar gete kend bij NAC Breda. De 34- jarige midden velder komt transfervrij over van ADO Den Haag, waar hij mocht vertrekken. Im mers kent NAC-trainer Maurice Steijn nog van ADO. 2 De Australi sche wielren ner Michael Matthews (29, foto) verlaat Sunweb. De sprinter rijdt de komende twee jaar voor de Australische ploeg Mitchel- ton-Scott. Folke Alnevik is op 100-jarige leeftijd overle den. De Zweed was de oudste nog levende olympische medaillewin naar. Hij won brons op de 4x400 meter estafette in Londen 1948. Nieuwe coach Maarten Wijffels Zeist Dwight Lodeweges en Virgil van Dijk houden afstand op de persconferentie én op het veld. De spelers hebben deze week ieder een eigen fiets én een eigen parkeerpaaltje. FOTO'S PIM RAS, ANP O a 0) Dat Louis van Gaal de deur naar het bondscoachschap niet op voorhand dichtgooit, is voor de KNVB een lust en een last tege lijk. Het brengt de bond hoe dan ook in een spagaat. Sjoerd Mossou Maarten Wijffels Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20