'Virus mag onderwijs niet lamleggen' Zij hadden het dan ooit JOL producten Minister: Liever lokaal ingrijpen Alleen Goes bekert verder Nieuwe spelregels buiten het voetbalveld Walcheren Blader snel naar onze aanbiedingen Nood kreet van moeder van drill- rapper: 'Wat onze zonen doen, is fout' ,,Als er op plekken extra maatre gelen nodig zijn, dan moet dat op schoolniveau, lokaal of regionaal gebeuren'', zegt Slob in een inter view met deze krant. ,,De GGD en de veilig heidsregio kun nen dan ingrij pen en een school of meer dere scholen in een plaats, ge meente of regio sluiten. Dus niet dat als er in Am sterdam iets speelt, ook scholen in Groningen dicht moeten.'' Grote landelijke maatregelen Niet dat als er in Amsterdam iets speelt, in Groningen scholen dicht moeten blijven vooralsnog uit. Een mond kapjesplicht komt er niet, omdat mondmaskers volgens adviezen 'niet echt toegevoegde waarde' hebben, aldus de minister. Ook hoeven leerlingen onderling geen afstand te houden, hoewel som mige experts daar wel voor plei ten. Uit onderzoeken zou blijken dat middelbare scholieren het co ronavirus wel kunnen versprei den. Geen voorrang Leraren krijgen vooralsnog geen voorrang om een coronatest te on dergaan. Slob: ,,De inzet is dat ie dereen - leraar, verpleegkun dige of super marktmede- werker - zo snel mogelijk getest kan worden. Daar gaan we op dit moment geen onder scheid in ma ken.'' Als er een griepgolf komt, volgt mogelijk alsnog voorrang voor be paalde groepen. »P5 Hoek gaat op eigen veld onderuit tegen OFC: 1-3 De amateurs mogen weer. Alleen binnen de lijnen is het als vanouds. Daarbuiten zorgt corona voor kopzorgen maandag 31 augustus 2020 18°C Nieuwsmedia Corona, lockdown, vakantie in eigen land. Op zoek naar vrijheid en vakantiegevoel binnen de coronamaatregelen, ontstond er dit jaar een run op alles wat drijft. Veel mensen kochten (of huurden) een bootje. De waterpolitie in een waterrijke provincie als Zeeland had het er dan ook extra druk mee. zeeland 2 Linzen »P3 Minister Arie Slob van Basis- en Voortgezet Onderwijs zet alles op alles om een nieuwe, lande lijke schoolsluiting door het coronavirus in het schooljaar 2020-2021 te voorkomen. Mocht het nodig zijn, dan wor den voortaan plaatselijk of regionaal scholen gesloten. Hanneke Keultjes Den Haag —Minister Arie Slob »P21 P4 Week begint meestal droog pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555 drukker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1