if eerlijk in mijn relatie kan zijn. Nou, dat was nooit in mij opgekomen, dat je je bij zoiets goed kunt voelen.'' ,,De eer zat in het scoren. In Familieopstel ling zit die blozende puberjongen met die lasbril en pukkels, dat was ik natuurlijk zelf, hè. Bij die jongen is altijd iets blijven hangen van de verbazing dat een vrouw het met hem wilde doen. Dat het lukte. De kick was zo groot, dat ik er als het ware in bleef hangen. Terwijl het allang geen pres tatie meer was. Wat er in je jeugd gebeurt, kan bepalend zijn voor je gedrag in de rest van je leven, terwijl dat niet meer nodig is. Of noodzakelijk, of nuttig.'' Even later zegt hij: ,,Ik denk dat ik ook niet wilde zien dat ik een grens overging. Over sommige dingen dacht ik te makke lijk. Ik ben een levensgenieter, dat heb ik van mijn vader. Je kunt dat ook als schild gebruiken, zo van: ik ben nu eenmaal een levensgenieter in de breedste zin van het woord. Zo werkt het natuurlijk niet. Ik blijf een zwak houden voor onbekommerde lol, voor mooie dingen; ik vind het heerlijk om tijdens de vakantie tien kinderen mee te nemen op een boot en op de zwarte markt voor je vrienden kaarten te kopen van Bruce Springsteen of Ajax. Maar mijn hedonisme blijft nu in proportie.'' ,,Toch met mededogen. We doen allemaal dingen die niet de schoonheidsprijs ver dienen. Ik heb Juut pijn gedaan. Ik weet nog dat ze niet lang voor ze stierf zei: 'Als je vreemdgaat, hou het in godsnaam voor je zelf. Dat niet iedereen het weet. Dat een nieuwe vrouw zich niet lijpe lotje voelt.' Dat heb ik heel erg in mijn oren geknoopt.'' Hij pauzeert even, denkt na. „Basketbal- coach Ton Boot zei het laatst mooi: 'Ik heb een hoop stomme en slechte dingen ge daan, maar ik denk dat ik zeker niet slech ter ben dan 90 procent van de mensen.' Ik herken dat. Lezers zullen er misschien om lachen, maar ik ben enorm lief. Ik denk ook: wie zonder zonde is, werpe de eerste steen. Het succes van Komt een vrouw komt voor een deel door die spanning: het is dat .m. 12 De vraag blijft: waar kwam die drang vandaan om vrouwen te veroveren? Hoe kijk je tegen die man van toen aan?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 92