OoOOOOOOtlQ bij de dokter één op één mijn eerste vrouw Judith is. En er zijn weinig vragen die jij me kan stellen waarover ik zou jokken. Ik heb er geen moeite mee dat iedereen weet dat ik 'een turbulent liefdesleven' heb ge had. Zo zei mijn therapeut het ooit: (met gedragen stem) 'we kunnen concluderen dat je een turbulent liefdesleven hebt'. Nou, dat klopt. Seks was geen schaars goed. Maar ik ga niet zeggen wat ik allemaal pre cies gedaan heb. ik heb weleens pilletjes gebruikt, en coke. Maar als jij mij vraagt: wanneer heb je voor het laatst gebruikt, en waar, dat zeg ik niet. Hetzelfde met seks. Daar ligt de grens.'' ,,Ha, nou, inderdaad. Moet ik mijn lezers zes, zeven uur vermoeien met wat Kluun allemaal bezighoudt? Lekker boeiend. Over Churchill of Johan Cruijff ofVan Gogh wil ik alles lezen, maar niet over zo'n pedant schrijvertje dat een zoektocht houdt in de krochten van zijn ziel.Bovendien: dat je als lezer meegaat naar de psycholoog, dat vind ik dus privé. Daar heb je niks mee te ma ken, wat Kluun op de divan allemaal heeft gezegd.'' ,,Judith zei ooit al tegen mij: schat, je moet naar een psycholoog. Toen was zij al ziek, we wisten dat ze snel dood zou gaan. Ik zei: dat lijkt me het domste wat ik nu kan doen. Dat zou zo veel overhoop gooien. Je laat toch ook niet vlak voor de finale van de Champions League nog even je been ope reren. Maar ik wist dat ik nog wat zoek werk kon gebruiken, en dat heb ik de af gelopen zes, zeven jaar gedaan.'' ,,Heb je even? Maar natuurlijk vooral de vraag waar de rücksichtslose behoefte aan overspel vandaan kwam. Ik drukte die vraag altijd. Harry Mulisch, die een enorme womanizer was, kreeg ooit de vraag: me neer Mulisch, bent u nog steeds zo druk met vrouwen? Hij was toen in de 70, en antwoordde: 'Het zou wel heel triest zijn als dat nog steeds zo was.' Ik kreeg zelf ook iets van: man, come on. Het wordt sneu. Ik kreeg een hekel aan die versie van mijzelf. Ik minachtte die man. Bekendheid en rijk dom erotiseert, dus zo moeilijk was het niet om iemand te versieren. Dat ging kna gen. Terwijl ik als dertiger dacht: dat hoort gewoon bij me, dit is mijn speeltuin. Die demon heb ik nu aardig onder controle en daar ben ik een stuk gelukkiger door. Ik vind het héérlijk dat ik volledig open en PASPOORT Raymondus Godefridus Norbertus van de Klundert Privé Ben je misschien ook bang dat je echte leven niet interessant genoeg is voor een boek? Je hebt wel heel wat uurtjes op de divan doorgebracht, de afgelopen jaren. Wat wilde je precies onderzoeken? Geboren 17 april 1964 in Tilburg. Opleiding Commerciële economie, Avans Hogeschool. Loopbaan Begint als verkoper bij de Gouden Gids, daarna bij reis bureau Neckermann en Time Warner. Stapt in 1995 over naar reclamebureau DDB. Begint in 1998 met zijn eigen marketing bureau Project X. Debuteert in 2003 met Komt een vrouw bij de dokter (1,3 miljoen exemplaren ver kocht), in 2009 verfilmd met Barry Atsma in de hoofd rol. Schreef daarna onder meer De we duwnaar, Klunen, Haantjes en DJ. Sinds 2019 actief als loopbaancoach. Relatie met Anne de Jong; drie dochters uit eerdere huwelij ken. ZATERDAG 29 AUGUSTUS 2020 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 91