'Thuis voel ik meer vrijheid' 'Ik hoop toch dat ik snel weer terug kan' «£®PM CORONA THUISWERKEN 10 Belinda Inhulsen (59) Administratief medewerker op uitzendbasis Roel van Dijk (42) Directeur en hoofdredacteur vakblad ZATERDAG 29 AUGUSTUS 2020 GO „Voor corona had ik nog nooit thuisgewerkt, dus in het begin vond ik het best span nend. Ik werk via een uit zendbureau en was net be gonnen met mijn opdracht. Ik had nog geen werkplek in huis, dus moest ik een beeld scherm en een bureaustoel kopen. Het inwerken ging ook op afstand. Omdat ik nieuw was en ik mijn collega's nog niet kende, verliep de samen werking niet altijd even goed. Dan kreeg ik geen werk, en moest ik erom vragen. Dat was wel ongemakkelijk. Maar verder zie ik vooral voordelen van het thuiswerken. Niet meer in een volle trein er heen hoeven en de hele dag met z'n allen in dat felle tl- licht zitten, niet meer altijd zachtjes moeten praten. Thuis voel ik meer vrijheid en ben ik veel meer ontspannen. Ik woon op mezelf en voel me soms een beetje geïsoleerd. Het is fijn dat ik rustig kan werken, maar soms wil je iets delen met iemand. Maar ik zie de toekomst rooskleurig in. Deze tijd laat zien dat het leven kort is, dus ik wil mijn hart volgen. Naast mijn werk schrijf ik graag. Nu ik thuis werk, houd ik daar meer tijd voor over.'' ,,Ik werkte voor corona al de helft van de week thuis en had al een eigen werkkamer. Maar de hele week thuiswerken is toch wel anders. In het begin hadden mijn vrouw en ik ook nog onze drie jonge kinderen thuis, dat was behelpen. Het grootste voordeel van thuiswerken vind ik dat het efficiënter is. Vroeger was het vanzelf sprekend dat je voor elke vergadering fysiek bij el kaar kwam, maar deze tijd laat zien dat het niet altijd hoeft. Maar werk en privé gaan ook makkelij ker door elkaar lopen. Je gaat makkelijker 's avonds nog even achter de computer zitten. En het is fijn dat je door alle digitale middelen thuis kan werken, maar je bent er ook meteen volledig van afhankelijk. Laatst zat ik in een videoverga dering en toen vielen opeens mijn speakers uit. Ik heb meteen de mon teur gebeld en die loste het op, maar het was toch wel vervelend. Ik zit ook de hele dag al leen nu. Ik ben blij als ik er af en toe uit kan. Ik ga iedere dag een rondje hardlopen om mijn hoofd leeg te maken. Dat helpt wel, maar ik hoop toch dat ik snel weer terug kan naar hoe ik het vroe ger deed.'' ■itglf'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 58