'Je kunt niet even sparren met collega's' CORONA THUISWERKEN 8 Rinse Kappetein (31) Manager bij PWC Nederland Voor mijn werk moet ik veel met collega's bellen in binnen- en buitenland. Dat gaat prima vanuit huis. Ik heb maar wei nig collega's waar ik direct contact mee heb. Ik mis het kletsen zeker. Aan de telefoon doe je toch een stuk minder aan smalltalk. Ik was onlangs Matthijs van de Zande (27) Medewerker cybersecurity bij Thales ZATERDAG 29 AUGUSTUS 2020 GO Ongeveer 28 procent van de Nederlanders die voor de co rona-uitbraak weleens met het ov reisden, ver wacht minder gebruik te maken van het ov dan vóór de crisis. ,Ik begon net voor corona met deze baan. Toen ik voor het eerst binnen kwam, heb ik nog handen geschud, dat kan je je nu bijna niet meer voorstellen. Voor mij is thuiswerken maar deels mogelijk. Ik werk met gevoelige data die alleen ingezien mogen worden op onze beveiligde werkplek. Ons team is daarom in tweeën gesplitst. We werken om en om een week thuis en een week op kantoor. Zo kunnen we genoeg af stand bewaren, en als de ene groep ziek wordt, kan de andere groep het werk overnemen. Mijn drie collega's en ik zien nu op kantoor alleen maar elkaar. Dat heeft ons wel hechter gemaakt. Thuis werk ik aan de keukentafel, vaak samen met mijn huisgenoot. We kennen elkaar van onze studie tijd en kunnen goed met elkaar op schieten. Het voordeel van zo wer ken vind ik de duidelijke structuur in de taken die is ontstaan. Op kan toor werk ik met de data, thuis doe ik het klantcontact en houd ik mijn kennis bij. Het nadeel is wel dat je sommige collega's minder spreekt. Je komt elkaar niet meer spontaan tegen op kantoor, en kan niet meer even sparren. Dat mis ik wel.'' ,,Voor corona werkte ik eigen lijk nooit thuis, terwijl het wel kon. Ik had altijd het idee dat ik thuis minder voor elkaar zou krijgen. Maar inmiddels heb ik wel de voordelen mogen ervaren. Ik ben dan ook van plan om het in de toekomst fiftyfifty te doen. Drie dagen op kantoor en twee dagen thuis. voor het eerst sinds maanden weer op kantoor. Dan is het wel heel fijn om iedereen weer te zien. Voorheen dacht ik thuis niet aan werk. Ik maak best lange werkdagen en dan was het daarna ook klaar. Maar nu blijft mijn laptop op tafel staan en klap ik die op gekke werk tijden toch open. Een overleg met Amerikaanse collega's doe ik 's avonds. Dat komt voor hen beter uit. Ik merk wel dat ik thuis sneller afge leid ben. Op kantoor ben ik echt gefocust op mijn werk, terwijl ik nu meer een thuisge voel heb. Dat is soms wel las tig.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 56