'Je kunt je meer richten op de lesstof' 'Je mist een deel van de non-verbale communicatie' CORONA THUISWERKEN Raimke van den Beemt (35) Docent communicatie Hogeschool Marian van den Akker (53) Communicatie- en procesadviseur bij ng infra ZATERDAG 29 AUGUSTUS 2020 GO 'Thuiswerken als moeder en docent is lastig. Aan de ene kant voel je je zelf falen als ouder, omdat je je kind sneller voor de televisie zet, maar aan de andere kant levert het soms hilarische situaties op. Zat ik in een vergadering, werd er ineens keihard geroepen: 'Mama, ik moet poepen'. Dat kan ik wel onwijs waarderen. Online lesgeven vind ik erg leuk. Het is nieuw voor iedereen. Ik vind het vooral prettig dat het prikkelarm is. Normaal gesproken sta je voor de klas en dan deelt een aantal leerlingen koekjes uit, een ander zit op zijn telefoon en een volgende komt te laat. Nu kan ik me echt richten op de lesstof. Het maakt me niet uit of studenten muziek aanzet ten of een rol koekjes naar binnen werken. Ik merk en hoor het nu toch niet. Ook stagegesprekken en vergade ringen zijn efficiënter. Het is alle maal een stuk strakker gepland. We merken alleen wel dat de groeps vorming van de eerstejaars wat stroef verloopt. Die zijn nog niet zo goed op elkaar ingespeeld en kun nen elkaar online minder vinden. Dat wordt wel een uitdaging in het nieuwe schooljaar. Je moet elkaar namelijk in het echt zien om een hechte groep te worden.'' ,,Ik hield ervan om naar kan toor te gaan, om mijn colle ga's te spreken. Ik werk juist lekker met rumoer en gedoe om me heen. Ik vond het ook fijn om een werk plek ergens anders te heb ben. Toen we vanwege co rona allemaal moesten thuiswerken, vroeg ik me af of dat wel zou lukken. Wat als ik in mijn eentje niet meer verder kon? Maar dankzij alle digitale voorzie- ningen bleek het geen pro bleem. Ik heb ook het geluk dat mijn kinderen ouder zijn en voor zichzelf kunnen zor gen, en dat ons huis groot genoeg is voor een eigen werkplek voor ons allemaal. Ik mis het dat je snel iets kunt vragen aan collega's of je hart kunt luchten. En ik vind het lastiger om diep gaand op onderwerpen in te gaan. Via een scherm blijft het contact wat opper- vlakkig, omdat je een deel van de non-verbale commu nicatie mist. Ik zie nu wel dat we veel slimmer met onze tijd kunnen omgaan. Het blijkt niet nodig om alle maal tegelijkertijd op een bepaalde plek te zijn voor werk, en we hoeven dus ook niet massaal in de file of het OV te zitten. Ik hoop dat we ons ook na corona blijven afvragen of we wel echt ergens heen moeten.'' 84 procent van de banen in Nederland kan in de nieuwe '1,5 meter economie' gewoon blijven bestaan, becijferde de Rabobank. ,,Mits er veilige afstand wordt gehouden", aldus onderzoeker Jesse Groene- wegen. Iets minder dan de helft (46 procent) van de banen vindt bui tenshuis plaats, 38 procent van het werk - denk bijvoorbeeld aan de ict-sector - kan goed vanuit huis worden beoefend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54