njoyhotels.nl 4 Pijnlijk moment met afstand houden op huwelijksdag vergeven na excuus Zijn geloofwaardigheid heeft een deuk opgelopen, maar echt in gevaar lijkt de positie van minister Ferd Grapperhaus (Justitie) niet. Dat de bewindsman zijn eigen coronaregels overtrad op zijn bruiloft, wil de Tweede Kamer hem niet al te zwaar aanrekenen. Een misser, blijven wij dan wel de regels volgen? Heerlijk een paar dagen alles inclusief. www.enjoyhotels.nl of bel 020 - 225 48 81 De mooiste streken van België, Duitsland en Nederland! Het was voor hem al een dag om nooit te vergeten, maar de bruiloft van minister Grapperhaus is nu he lemaal memorabel. De foto's er van, die via weekblad Privé we reldkundig werden, ontketenden een discussie over zijn positie als minister. Want op zijn bruiloft, af gelopen zaterdag in Bloemendaal en Amsterdam, hielden de 35 gas ten niet altijd 1,5 meter afstand van elkaar. Juist de bewindsman van Justitie die fulmineerde dat over treders van die regel 'asocialen' zijn, leverde dat verwijten van hy pocrisie op. Hoewel Grapperhaus aanvanke lijk nog sussende woorden sprak ('De regels zijn voortdurend in de gaten gehouden'), kwam er alsnog een spijtbetuiging. ,,Het spijt me, juist een minister moet altijd het goede voorbeeld geven.'' Gisterochtend wilde hij nog wel gezegd hebben dat hij 'nog steeds' geloofwaardig is als minister. Ook als hij binnenkort bij een perscon ferentie weer de rol zou moeten innemen van strenge 'sheriff' die Nederland nog eens wijst op het belang van de regels. In zijn spoor wilde ook premier Mark Rutte er gisteren een streep onder zetten. ,,Het is fout gegaan en hij heeft spijt betuigd. Maar wat mij betreft staat zijn geloofwaar digheid niet ter discussie, ook om dat hij onder ogen heeft gezien dat iets niet is goed gegaan.'' Grapperhaus zou al genoeg ge straft zijn met alle beroering. ,,Er ligt een schaduw over zijn huwe lijk." Over het al dan niet aanblij ven van Grapperhaus 'is niet ge sproken', aldus de premier. Dat ge- Het spijt me, juist een minister moet altijd het goede voorbeeld geven wone Nederlanders die een boete kregen voor het overtreden van coronaregels na een 'sorry' hun prent kunnen verscheuren, vindt Rutte geen optie. ,,Nee, de regels zijn er niet voor niets.'' Boetegeld De premier merkte daarna op dat Grapperhaus geld heeft overge maakt aan het Rode Kruis. Twee keer 390 euro, de boete die staat op het overtreden van de regels, na mens hemzelf en zijn bruid. ,,Om zo zijn spijt te betuigen.'' Rutte wist overigens, net als de meeste ministers, helemaal niets van de bruiloft af. Op de dag zelf kreeg hij een kaartje dat Grapper- haus hoopte het feest volgend jaar nog eens groter over te doen. Al leen voor staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Justitie) was er VOORBEELD wel een rol, zij voltrok het huwe lijk juist als buitengewoon ambte naar. Het moet ook gezegd dat de mi nister op de bruiloft als een soort handhaver heeft rondgelopen, zegt vriend en wijnjournalist Ha rold Hamersma. Grapperhaus her haalde volgens hem tot vervelens toe dat zijn gasten 1,5 meter af stand tot elkaar moesten houden. ,,Hij bleef erop hameren: afstand, afstand, afstand!'' Het ogenblik waarop de groeps foto werd genomen, en waarvan de veelbesproken beelden werden gemaakt, was een 'momentopna me' van onachtzaamheid, meent Hamersma. Hij staat ook op de groepsfoto bij het huwelijk van Grapperhaus met Elisabeth Wytzes, journaliste bij Elsevier. Volgens Hamersma ging het op de huwelijksdag alleen mis tijdens het nemen van de groepsfoto. ,,De fotograaf liep buiten rond en vroeg of we even met z'n allen bij elkaar wilden staan. Dat was het. Binnen twee minuten was het klaar.'' Grapperhaus en Wytzes vierden hun trouwdag met zo'n 35 gasten. Eerst in het gemeentehuis van Bloemendaal, waar de bekriti seerde groepsfoto werd gemaakt. Aansluitend was er een champag nemoment en een lunch. De minister was van plan om die avond een diner bij hem thuis te geven, in Amsterdam. Dat feest je moest hij afblazen, omdat het kabinet die week bepaalde dat sa menkomsten in huiselijke kring met niet meer dan zes personen mogen zijn. Daarom moest Grap- perhaus op het laatste moment uitwijken naar een zaaltje in De Hortus. ,,Voor deze gelegenheid is een tent aan de zaal bevestigd, waar door er meer ruimte was'', zegt Inbegrepen bij uw 5-daagse all-in vakantie Hotel Ruyghe Venne Hotel Spoorzicht SPA Kijk voor informatie, aankomstdata en meer Enjoyhotels op zaterdag 29 augustus 2020 GO Na 'sorry' wil (en kan) Grapperhaus verder Tobias den Hartog Peter Winterman Den Haag De gewraakte groepsfoto van de huwelijksdag. foto ferry de kok - Ferd Grapperhaus, minister De koning vergat afstand te houden, minister Grapper haus slaagde er niet in om de basisregel tijdens zijn bruiloft te handhaven. Het kabinet zal er niet om vallen, maar de co ronamissers van Grapperhaus - en de koning eerder deze week - helpen niet bepaald, zegt Paul van Lange, hoogle raar psychologie aan de Vrije Universiteit Amsterdam. ,,Het is heel menselijk. Eventjes lukt het niet om afstand te hou den, iedereen weet hoe lastig dat soms is. Maar deze minis ter heeft met verve verteld dat iedereen zich aan de regels moet houden, mensen die dat niet doen, zijn aso's. Dus de primaire reactie kan dan zijn: lekker hypocriet.'' Maar af stand houden is tegennatuur lijk, in groepsprocessen gaat het al snel minder goed. ,,Dat merkt zelfs iemand met de beste voornemens'', zegt Van Lange. ,,De meeste mensen begrijpen de maatregelen, doen hun best deze te volgen. Het zal wel koren op de molen zijn van de sceptici. In combi natie met de stabiele besmet- tingscijfers ondermijnen zulke incidenten bij critici en twijfe laars het draagvlak voor de afstandsregels.'' J'fOH Ontvangst met warme lunch of koffie met gebak v 4 x Overnachting met uitgebreid "Enjoy" ontbijtbuffet v 4 x Warme lunch of lunchpakket v 4 x Driegangenkeuze menu Koffiecorner: koffie en thee gehele dag GRATIS Dagelijks alle drankjes van 17:00 t/m 24:00 GRATIS Bieren, wijnen, fris- en vruchtendranken, jenevers en apfelkorn v Avondvullende entertainment programma's v Hierbij wordt regelmatig een bittergarnituur geserveerd v GRATIS div. auto-, fiets- en wandelroutes en een lunchpakket GRATIS uitstapjesboekje t.w.v. €6,95 en gebruik infotheek Westerbork Drenthe 319,95 p.p. 299,95 p.p. 299,95 p.p. Aankomstdata en prijzen 2020 3, 7,11,15,19, 23, 27 oktober 31 oktober 4, 8,12,16,20,24, 28 november 2, 6,10,14,18 december Loppersum Groningen Alles-inclusïef 5 dagen met eigen auto! 319,95 p.p. 319,95 p.p. 319,95 p.p. •i Geen boekingskosten 4 Geen aanbetaling Geen toeslag 1-persoonskamer Alle fouten voorbehouden en exclusief eventuele toeristenbijdrage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4