r allereerste Zeeuwse bekerduel ooit Valpartijen nekken sterke Van Anrooij ZEELAND 13 DE TEGENSTANDERS DE MAATREGELEN zaterdag 29 augustus 2020 Hoek trapt vanmiddag om 15.00 uur als eerste Zeeuwse club af, tegen OFC. De club uit Oostzaan komt uit in de derde divisie zondag en kwam afgelopen seizoen vooral in het nieuws door de tijdelijke sluiting van het ei gen sportpark. Burgemeester Rob Meerhof besloot daar in januari toe vanwege zorgen over de openbare orde en veiligheid. Gevonden hand granaten en beschietingen van auto's, warbij de belang rijkste geldschieter van de club het doelwit zou zijn ge weest, vormden daarvoor de aanleiding. In de laatste week van januari ging het sportpark weer open. In maart - toen de competitie werd stilgelegd - was OFC de nummer drie van de derde divisie zondag. Trai ner Roy van der Mije (oud speler van onder meer AZ en Heracles) beschikt met Peter Stoskovic over een ervaren keeper, die de afgelopen ja ren bij FC Dordrecht onder contract stond. Victor van der Linde speelde afgelopen seizoen bij Jong Almere City. Hij was in december basisspeler, toen Hoek in Al- mere met 4-1 werd afge droogd. Goes speelt in de derde di visie zaterdag maar wordt door de KNVB nog steeds als zondagclub aangemerkt. Daardoor treft het met Sportlust'46 (aftrap 17.00 uur) nu een ploeg die het in de derde divisie zaterdag straks ook nog twee keer te genkomt. De formatie uit Woerden was in maart kop loper van de hoofdklasse A en werd door de KNVB als promovendus aangemerkt. Daarmee was de tweede promotie op rij een feit, want in 2018 werd de club kampioen in de eerste klasse. De technische commissie zat de afgelopen maanden niet stil. Trainer Patrick Loe- nen heeft verschillende er varen spelers tot zijn be schikking. Jordi Balk was prof in Schotland, Ierland en bij FC Oss. Kesly den Haag en Marley Berkvens hebben met Dovo ervaring opge daan in de derde divisie, Da niël van Warven speelde met DVS'33 op dat niveau. De meest in het oog sprin gende speler is echter Dami- ano Schet. De aanvaller stond onder contract bij on der meer RKC, AEK Larnaca (Cyprus), SC Cambuur, Tel star, FC Oss en FC Den Bosch. Het coronavirus waart nog steeds rond en dus moeten ze zich in Goes en Hoek ook vandaag weer aan de protocollen houden. Beide clubs mogen, na overleg met de gemeente en Veiligheidsregio, maximaal 500 toeschouwers toela ten. Bij Goes hebben ze met voor inschrijvingen gewerkt. ,,Boven de 250 toeschouwers moeten we ie dereen een vaste sta- of zitplaats geven'', zegt bestuurslid Frank de Bie. ,,Dat aantal gaan we wel halen, verwacht ik. We hebben zo'n tien tot vijftien vrijwilligers rondlopen die toezicht houden. Maar we gaan niet voor politieagent spelen; de mensen moeten zelf ook hun ver antwoordelijkheid nemen.'' Rond het veld zijn bij de omhei ning cirkels aangebracht, waar mensen kunnen staan. Op de tri- We spelen thuis, mogen publiek toelaten en hebben veel vertrouwen -Lieven Gevaert, trainer Hoek bune zitten stickers. De Bie: ,,Alles is in overleg met de gemeente ge gaan. Het is nu aan ons om te laten zien dat we het kunnen.'' In Hoek zijn rode cirkels bij de omheining van het veld gespoten. Met drie lagen pallets is een soort staantribune gecreëerd, aan de lange zijde achter de dug-outs. Op de tribune kunnen daarnaast een kleine honderd mensen zitten. ,,Die kaarten zijn bijna allemaal weg'', weet voorzitter Art van der Staal. „Iedereen moet entree beta len, ook leden en sponsors.'' Zij betalen 6 euro en moeten 2 euro bijleggen als ze een tribunekaart willen. Niet-leden betalen van daag 10 euro. ,,Op die manier ho pen we onze gemiste kantine-in komsten ook een beetje te com penseren.'' Rond het veld zullen drie pro fessionele beveiligers actief zijn, aangevuld met zo'n tien vrijwilli gers. Wie zich niet aan de 1,5 meter afstand houdt, wordt aangespro ken. Goes. ,,Ik ging elke zondag bij mijn broer kijken. Er was altijd veel publiek. Er werd ook altijd veel gemopperd. Ook op mijn broer. 'Die Verstelle kan beter terug naar Wolfaartsdijk gaan'. Dat deed wel zeer en dan kon ik mijn mond ook niet houden.'' Een Verstelle laat immers niet met zich sollen. Altijd zo geweest. ,,We speelden met Wolfaartsdijk eens tegen de Be ren uit Baarland. We stonden met 7-0 voor en ik wilde ook wel eens scoren. Ik was verdedi ger, vandaar. Ik mocht daarom naast Adrie in de spits. Maar Adrie bleef alles alleen doen. En ik maar roepen 'Speel 's over'. Maar niet doen, hè. Adrie speelde echt voor zichzelf.'' ,,Tegen het einde stond ik weer 's voor een leeg doel. En toen speelde Adrie wel over. Maar toen hoefde het niet meer voor mij en tikte ik de bal terug naar hem. 'Doe het nu ook maar zelf... Bij Goes speelde Adrie ook zo. Hij was een solist. Maar ja, hij scoorde ook veel. Hij was snel, had een hard schot en was echt niet te lui om te werken. Maar ja, hij gaf alleen af als hij zelf echt niks meer kon.'' De doorgewinterde verdedi gers van Noad hadden hun handen vol aan deze rouwdou- wer. Twee keer was hij hen te snel af. In de eerste helft zorgde hij voor de verrassende gelijk maker (1-1) en in de slotfase maakte hij ook de tweede goal van Goes, dat uieindelijk met 2 4 verloor. Maar bij een 1-2-ach- terstand voelde Goes zich in de jacht op de gelijkmaker danig bestolen. Na een uur schoot Noad hoog over. De scheidsrechter gaf een corner omdat hij meende dat de uitblinkende Goes-doelman Zwartepoorte de bal nog had geraakt. Hij ontkende in alle toonaarden. Noad nam snel de corner en kopte de 1-3 binnen, 'terwijl de rust uit de Goese de fensie was', aldus de PZC. 'Goes speelde even gedeprimeerd verder en dat betekende twee minuten later de 1-4'. Wedstrijd gespeeld. De me dia hadden na afloop allemaal hun eigen lezing van de wed strijd. Het Zeeuws Dagblad noemde Noad 'erbarmelijk slecht'. De PZC vond Goes 'op- vallend ongedwongen en moe dig'. Het Nieuwsblad van het Zuiden constateerde dat Noad 'het kalm aan deed' en volgens de Tilburgsche Courant 'waren de Zeeuwen absoluut kansloos'. Potje bier Adrie Verstelle was ongetwij feld één van de spelers die zich in woord en gebaar opwond bij de 1-3. Zo veel onrecht strookte niet met zijn mentaliteit en ka rakter. Johan Verstelle: ,,In het veld kon hij flink tekeergaan, tot vechtens aan toe. Maar na af loop was dat bij een potje bier weer vergeten.'' De ruzie bij Wolfaartsdijk werd ook bijge legd, waardoor Adrie na zijn Goes-tijd nog jaren het oranje droeg. Roeland van Vliet Plouay Shirin van Anrooij had gisteren de benen om een topnotering te bemachtigen op het EK voor juniores in Plouay. ,,Ik voelde me beter dan maan dag bij de tijdrit en zat in elke aanval mee", vertelde de Ka- pelse wielrenster. Maar door twee val partijen - één van haar zelf en één van een concurrente - vielen haar plannen in duigen en moest ze genoegen nemen met een dertiende plaats. De achttienjarige Bevelandse gold op het par koers een van de favorie- tes. Samen met de vijf andere Nederlandse rensters maakte ze de wedstrijd ook hard, waardoor het 67-kop- pige peloton lang zaam uitdunde. Van Anrooij: ,,Het liep heel goed, precies zo als we wilden. Maar in de vierde van de zes rondes ging het fout. Het meisje voor mij reed tegen het achterwiel van ie mand anders aan en kwam ten val, waarna ik daarin meegeno men werd. Mijn ket ting lag eraf en aan mijn fiets was het no dige verbogen. Ik had echt een mecanieker nodig om mij weer op weg te helpen. Daarna moest ik weer van tussen de auto's pro beren terug te komen bij de eerste groep. Dat lukte goed, ik reed sterk." Eenmaal terug voorin positioneerde Van Anrooij zich zo goed mogelijk, met in gedachten een mooie aanval. ,,Bij de laatste echte klim, op 5 kilo meter voor de finish, zat ik in de vijfde rij. Ik wist dat de Itali aanse ploeg het op een sprint wilde laten aankomen en ervoor reed om alles bij el kaar te houden. Ik wilde juist nog weg springen. Maar net toen ik wilde demar reren, viel er een meisje vlak voor me. Ik viel zelf niet, maar de snelheid raakte er wel helemaal uit. Daarna kreeg ik niet meer de gelegenheid om iets te proberen." Bij de aankomst sprintte Van Anrooij nog wel mee, maar ze kwam uit op de der tiende plaats. De Itali aanse Eleonora Gas- parrini won voor twee Belgische meis jes. ,,Ik kon de wed strijd naar mijn hand zetten, maar het is he laas niet gelukt om het ook af te maken." Wie denkt dat Van Anrooij met teleur stelling terugkijkt op het EK, heeft het mis. ,Het klopt dat ik maan dag niet hele maal het goede ge voel had. Ik heb tijd laten lig gen in de afda lingen. Maar als ie mand mij vorig jaar had gezegd dat ik op mijn twee junioren- EK's eerste en vierde zou worden op de tijdritten, had ik dat niet geloofd. Ik heb maandag laten zien dat ik op deze disci pline geen eendags vlieg ben." Zevendaagse ronde De Zeeuwse heeft ook niet de tijd om lang met haar gedach ten bij het EK te blij ven hangen. Dinsdag reist ze als stagiaire van profploeg Trek- Segafredo af naar Zuid-Frankrijk voor de Tour de l'Ardèche. Ze verheugt zich op de zevendaagse ronde. ,,Al tijdens mijn af gelopen crossseizoen nam Trek contact met me op", vertelde Van Anrooij. ,,Daarna ben ik al een keer mee op trainingskamp ge weest. Dat was nog voor Telenet Baloise Lions, mijn nieuwe ploeg voor het veldrij den, zich bij mij meldde. Dat bij zowel Trek als Telenet ook Lucinda Brand rijdt, is puur toeval. Het is niet dat ik via haar deze stageplaats heb gekregen. Dat is vooral omdat ik in het crossseizoen zo op viel." GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41