i Midvoor van Goes joeg de profs schrik aan in I II O O) CD O 12 ZEELAND KNVB BEKER EERSTE VOORRONDE Bijna zes maanden na de laatste competitiewedstrijd spelen Goes en Hoek weer een officieel duel. In de eerste kwalificatieronde van de KNVB beker krijgt Hoek OFC uit Oostzaan op bezoek en treedt Goes - ook op eigen veld - aan tegen Sportlust'46. Hoe kijken de trainers naar het openings duel? Wat kunnen ze van de tegenstanders verwachten? En gaat het lukken om de coronamaatregelen te handhaven? DE TRAINERS Beker Sprint GP aantrekkelijk voor clubs. Voor de du els van vandaag krijgen de clubs een wedstrijdvergoeding van 3.000 euro. ,,Of het nu vriendschappelijk, voor de beker of de competitie is; ik wil iedere wedstrijd winnen'', zegt Hol lander. ,,Dat is nu dus ook het geval. De competitie is het belangrijkste, maar in de KNVB beker willen we ook proberen zo ver mogelijk te ko men.'' Lieven Gevaert (Hoek): ,,Na zo'n lange tijd zonder voetbal was het deze voorbereiding net iets anders dan normaal. Maar ik ben wel heel tevreden over hoe het is verlopen. Als iedereen beschikbaar is, zoals vandaag bij ons het geval is, dan is een trainer altijd tevreden.'' Doel man Jordi de Jonghe begint vandaag onder de lat. „Griffin de Vroe heeft een paar kleine blessures gehad en daardoor wat trainingen gemist'', legt Gevaert uit. ,,Het was te weinig om meteen aanspraak te maken op een basisplaats. Jordi start daarom te gen OFC.'' De andere spelers krijgen vandaag pas te horen of ze wel of niet in de basis starten. „Tachtig procent van de jongens weet echt wel of ze van daag wel of niet beginnen. De mees ten lopen al lang mee, zij weten het zelf wel.'' Tegenstander OFC is uitgebreid geanalyseerd. ,,We hebben de oefen wedstrijd tegen Quick Boys bekeken, ook nog een keer op beelden. Ik ver gelijk deze ploeg een beetje met DVS'33. Veel snelheid en techniek voorin, goede buitenspelers en Joël Donald is een sterke spits. Op het middenveld speelt OFC vaak met een offensieve driehoek, met goede en ervaren spelers en veel power. We weten wat we kunnen verwachten." Na een lange periode zonder offi ciële duels, staat de trainer te trappe len. ,,Iedereen heeft er ontzettend veel zin in. We spelen thuis, mogen publiek toelaten en hebben veel ver trouwen. Het gaat eindelijk weer be ginnen!'' Johan Verstelle denkt dat hij er op nieuwjaarsdag 1958 bij was in Goes. ,,Ik ging elke zondag naar mijn broer Adrie kijken'', zegt de krasse tachtiger uit Wolphaartsdijk. ,,Maar eerlijk ge zegd weet ik niks meer van dat duel.'' Dat is best bijzonder. Goes speelde met broer Adrie Verstelle (foto) als aanvalsleider tegen een ploeg uit de eredivisie, Noad uit Tilburg, in de profbeker. Noad (Nooit Ophouden, Altijd Doorspelen) heeft weliswaar niet de allure van een Ajax, Feyen- oord of PSV, maar was medio vorige eeuw een serieuze club. Sinds 1918 speelden de Til- burgers op het hoog ste niveau van Neder land en tussen 1954 en 1971 kwamen ze uit in het profvoetbal. Met linksbuiten Frits Louer had Noad tegen Goes zelfs een drievoudig international in de ploeg. En Goes had Adrie Verstelle. Nog niet zo lang overigens, want pas een halfjaar eerder had hij zich aangemeld bij Goes. ,,We speelden daarvoor met drie broers bij Wolfaartsdijk'', vertelt Johan Verstelle. ,,Adrie, Jan en ik. Het voetbal was niet te vergelijken met nu. Het was echt hard, het ging op het scherp van de snede. Niet zomaar één wedstrijd, maar allemaal." Zo'n spijkerhard duel leidde Adrie uiteindelijk naar Goes. Broer Johan: „In een thuiswed strijd was er weer eens ruzie. Ik weet echt niet meer waar het over ging, maar in de kleed kamer... nou ja, eerder het kleedkot met zijn troggen en een kraan, ging dat verder. Mijn broer Jan - altijd kort van stof - bedankte ter plaatse en Adrie - nog korter van stof - bedankte ook.'' Johan zelf dus niet. Maar een week later kreeg hij geen uitnodiging voor de volgende wedstrijd. ,,De secretaris dacht dat ik ook bedankt had. Dat heb ik toen ter plaatse gedaan...'' Johan ging korfballen op het dorp, maar Adrie en Jan gingen voetballen bij Goes. Groenteboer Dies Fokke uit Goes kwam wel 's bij de tuinderij van vader Verstelle en haalde de broers medio 1957 over. Adrie deed bij Goes precies wat hij bij Wolphaartsdijk deed: scoren. Veel scoren. Zijn eerste daad was dat hij Goes in augustus in de regionale be kerduels tegen Zeeland Sport (3-0), Terneuzen (3-0) en Middelburg (5-3) met zes doelpunten meteen naar de profbeker schoot. In de eerste ronde kwam er een aantrekkelijke tegen stander uit de koker: de profs van Noad. Gemopperd Op de kille en regenachtige nieuw jaarsdag van 1958 omzoomden twee duizend toeschouwers het veld in Kevin Hollander (Goes): ,,Ik ben te vreden over hoe onze voor bereiding uitein delijk is ver lopen, on danks alle ru moer en de trieste omstandighe den die we hebben gekend.'' De oefenmeester doelt op de coronabesmettingen binnen de club en op het plotselinge overlijden van teammanager Kees Dorrepaal, eind juli. ,,De afgelopen weken heb ben we ons kunnen focussen op de ontwikkeling van het team en de speelwijze. Sinds begin juli hebben we stappen gezet.'' Hollander heeft vandaag in zijn wedstrijdselectie geen plek voor Ha- kan Basagac, Jussi Gerritse, doelman Klaudio Dervishi en Francis Kabwe Manengela. ,,Francis is nog niet hele- maal fit'', legt Hollander uit. ,,Hij viel vorige week in, maar ik moest hem tien minuten later weer wisselen. Zijn ham string staat op spanning, we nemen geen risico met hem." Deelname aan de KNVB beker is, zeker als je de voorrondes doorkomt, in zo wel sportief als financieel opzicht r De competitie is het belangrijkste, in de KNVB beker willen we zo ver mogelijk proberen te komen zaterdag 29 augustus 2020 GO 1 De eerste ronde van het districtsbeker toernooi staat dit weekend op de rol. Kijk op pzc.nl/ama- teurvoetbal voor een voor beschouwing en het volle dige pro gramma. Ook de tweede etappe van de Tour Poitou- Charentes en Nouvelle Aqui- taine eindigde in een sprint en wederom was Arnaud Dé- mare de sterk ste. Zeeuws Vlaming Brian van Goethem eindigde als 39ste in het Franse Échiré. Na Joey de Kok heeft ook Jean Paul de Bruijn zich ge plaatst voor de achtste finale op de Grand Prix drieban den in Rosma len. Na een matig begin was een 40- 20-zege in zijn laatste partij voldoende. Het gaat eindelijk weer beginnen! Barry van der Hooft Vlissingen Hoek-aanvaller Kyle Doesburg (links) duelleert tijdens het oefen duel met Goes met verdediger Amidu Tanko. foto johan van der heijden Hoek en Goes beginnen vandaag aan hun avontuur in de KNVB beker voor profteams. Hoek heeft de naam van Zeeuwse cupfighter, maar Goes was de eerste Zeeuwse club in de profbeker. Dat was op 1 januari 1958, met een hoofdrol voor een spijkerharde midvoor uit Wolphaartsdijk. Rudy Boogert Goes -Kevin Hollander, trainer Goes a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40