ff If A De Ridder fietst toch niet naar Zuid-Spanje WALCHEREN 5 CLUBHUIS OPENING De korfballers van Ondo in Sint Laurens willen met hun nieuwe clubhuis ook de sportieve en sociale ambities waarmaken. Veers carillon laat nieuwe muziek horen Ze hebben zich maandenlang de blaren op hun handen gesloopt, getimmerd en ge schilderd. Maar het nieuwe club huis mag er wezen, zegt Hans Mesu van korfbalvereniging Ondo in Sint Laurens. ,,Je kunt je al bijna geen voorstelling meer maken van hoe het oude eruitzag." Vrijdagmiddag is het ver nieuwde clubhuis geopend. Mesu is een van de vele vrijwilligers die sinds november vorig jaar heeft meegewerkt aan de verbouwing en uitbreiding. ,,Ik behoorde tot een kernteam van jonge pensiona- do's die drie tot vier ochtenden per week aan het werk waren." Dat iedereen trots is op het resultaat, is voor hem voldoende erkenning. ,,Ze hoeven ons niet in het zonne tje te zetten hoor. We hebben dit gedaan uit clubliefde voor Ondo. De club was uit zijn jasje gegroeid. Het nieuwe clubhuis past bij de vereniging die we nu zijn." Groeispurt Dat is een veel grotere vereniging dan 25 jaar geleden. De groeispurt die Ondo heeft doorgemaakt, leidde vier jaar geleden tot de con clusie dat het zo niet verder kon met de accommodatie, zegt voor zitter Arjen Hoefkens. ,,We zijn gegroeid van tweehonderd leden en twaalf teams naar driehonderd leden en negentien teams. Maar we hadden nog steeds maar vier kleedkamers." Nu zijn dat er zes. Bovendien zijn de kantine en de keuken uitgebreid. Ook het terras en de bestrating zijn vernieuwd. Een elektriciteitsteam vanuit de vrijwilligers heeft gezorgd voor led-verlichting zodat ook in duur zaamheid een stap is gezet. Ambities Het nieuwe clubhuis past bij de groei en de ambities van Ondo, benadrukt Hoefkens. ,,We hebben als vereniging altijd een hechte band gehad met het dorp. Die band willen we uitbouwen, door bijvoorbeeld iets te doen voor de ouderen. Maar we bereiken een Je kunt je al bijna geen voorstelling meer maken van hoe het oude clubhuis er uit zag - Hans Mesu veel groter gebied dan Sint Lau- rens. We zijn een vereniging ge worden voor heel Noord-Walche- ren. We hebben leden vanuit Grijpskerke, Oostkapelle, Seroos- kerke, Veere. En ook uit Middel- burg. Tegelijkertijd is er relatief weinig uitstroom van jongeren die buiten Zeeland gaan studeren. Ze trainen natuurlijk niet meer hier, maar spelen nog wel de wedstrij den." Ondo heeft sinds enige tijd ook een g-team, voor gehandicapte sporters. Dat telt nu zeven leden en vijf begeleiders, zegt Hoefkens trots. ,,Dat willen we proberen uit te bouwen. Het is een voorzichtige denkrichting." Talentvol De sportieve ambitie is scherper geformuleerd: Ondo wil een 'be stendige eersteklasser' zijn. ,,We hebben een heel talentvolle lich ting in het eerste team. We zijn maar liefst vier klassen opgeklom men, van de derde naar de tweede, de eerste en nu de overgangs klasse. In de eerste klasse willen we een stabiele rol spelen." Een goede accommodatie helpt daar natuurlijk wel bij, weet Hans Mesu, die zelf lang in het eerste speelde. Hij lacht. ,,Ja, er worden wel eens wat steken onder water gegeven. Het nieuwe clubhuis is er, dus nu moeten de korfballers ook wel presteren." Geintje na tuurlijk. ,,We hebben met passie en precisie gewerkt, maar het was ook altijd heel gezellig." VEERE Stadsbeiaardier David van der Vlies heeft nieuwe me lodieën op de speeltrommel van het carillon in Veere gezet. Wie door de historische bin nenstad van Veere loopt, hoort op het hele uur Valse IV uit Les Patineurs op. 183 (ook bekend als Skaters Walz) van de Franse componist Emile Waldteufel. Op de halve uren klinkt een Te Deum van de, ook Franse, com ponist Marc-Antonine Charpen- tier. Het 'versteken' van nieuwe noten op de speeltrommel ge beurt drie keer per jaar. Het ca rillon wordt niet via een compu ter aangestuurd, maar loopt net als 285 jaar geleden mechanisch. VEERE Martijn de Ridder uit Veere ziet af van zijn fietstocht naar Tarifa in Zuid-Spanje. Hij zou zaterdag 5 september vertrekken om (nog meer) sponsorgeld bijeen te harken voor onderzoek naar de ziekte multiple sclerose (MS). De hovenier, die vroeger 'een ge zonde hekel aan fietsen' had, za melde vorig jaar met een aantal ac ties al enkele duizenden euro's in voor de stichting MS Research. Naar het zuidelijkste puntje van het Spaanse vasteland fietsen in drie weken tijd zou pas echt een uitdaging zijn, bedacht hij. De Ridder trainde dit voorjaar veel en het sponsorbedrag liep, mede door een 'trainingsdag' van driehon- derd kilometer eind mei, op tot een kleine elf mille. Het streefbedrag van 25.000 euro zet hij nu uit zijn hoofd, omdat het weer oplaaiend coronavirus zijn plannen in de war stuurde. ,,Veel hotels in Spanje en Frankrijk die mij gratis overnachtingen aanbo den, moeten sluiten of vrezen bin nenkort dicht te moeten", ver klaart hij. ,,Zelf kijk ik ook niet uit naar besmetting of verplichte qua rantaine." De Ridder ziet het nog niet voor zich, maar kan zich voorstellen dat hij de uitdaging in de loop van vol gend jaar alsnog aangaat. Omdat hij weet hoe groot de impact van MS op een gezin kan zijn. zaterdag 29 augustus 2020 WA Korfballers Ondo kunnen vooruit Maurits Sep Sint Laurens Villa Valentijn Middelburg Kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg, al meer dan 18 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang, kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer is 257589806. Opvangvormen voor 52 weken per jaar zijn: hele en halve dagen, flexibele en incidentele opvang, ruildagen en uurtje factuurtje. Villa Valentijn Middelburg maakt gebruik van wasbare bamboeluiers. Waarom eigenlijk persé zo'n wasbare luier? Het is gewoon beter voor het milieu. En een fijne bijkomstigheid: de kinderen zijn eerder zindelijk. We hebben vier groepen in de volgende leeftijd: 3 mnd.-1 jaar (Gele groep), 1 - 2 jaar (Roze groep), 2 - 3 jaar, (Rode groep), 3 - 4 jaar (Blauwe groep), waardoor we de kinderen op maat tijdens de verschillende ontwikkelingsstadia kunnen begeleiden. En de overgang naar de basisschool optimaal is. Ook is een heerlijke 36 meter diepe ommuurde tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. Voor de zeer scherpe prijs/kwaliteit verhouding kunt u meer informatie vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl. Ons e-mailadres is info@villavalentijn.nl. 4 3U Telefonisch zijn wij te bereiken via 0854-890090. w Het clubhuis van korfbalvereniging Ondo in Sint Laurens werd vrijdag na een flinke uitbreiding heropend. Aan het lint staan (vlnr) wet houder Johan Aalberts, Maarten Lorier, Jeroen Mesu, Hans Mesu en voorzitter Arjen Hoefkens. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33