g-a tf Pas op met thuiswerken Zeeuwse Messi gaat viraal: ''K hè na Zêêland' Aartsvader Man krijgt celstraf voor seks met 14-jarige M 2 CORONA EIGEN BEDRIJF BEGINNEN A Commentaar Thuiswerken is een van de interessante gevolgen van de coronacrisis. We tobben al een half jaar met de medische ellende van de virusuitbraak en we vinden het moeilijk ons gedrag aan te passen. Maar thuiswerken is geen pro bleem. Veel Nederlanders schakelden soepel van kantoor naar huiskamer. Zij werden geholpen door twee dingen. Omdat de kinderen niet naar school mochten, kwam dat thuiswerken heel goed uit. En de communicatechniek bleek er helemaal klaar voor. Videovergaderen, appen, slacken, mailen, bellen, mogelijk heden te over. Zo werd thuiswerken een succes. Is het een blij vertje? In de zaterdagbijlage Z van de PZC vertellen thuiswerkers en deskundigen over de voor- en nadelen. Aan de positieve kant staan de autonomie, veel minder reizen en meer mogelijk heden om een goede balans te houden tussen werk en privé. Negatief is dat er afstand ontstaat tussen collega's. Dat kan gevolgen hebben voor de productiviteit, voor de creativiteit, voor de bedrijfscultuur en voor het werkplezier. Sinds het begin van de crisis proberen we ons steeds voor te stellen wat het Nieuwe Normaal wordt. Is het straks heel ge woon dat veel mensen nog maar een paar dagen per week naar kantoor gaan? Of dat zij er misschien alleen incidenteel nog komen? Wellicht. Als het die kant op gaat, zal er zwaar moeten worden geïnvesteerd in samenhang. Nu gaat al dat thuiswerk nog goed omdat mensen elkaar kennen en omdat zij ondanks de afstand een collectief zijn. Dat blijft niet vanzelf zo. Thuiswerken heeft alleen toekomst als bedrijven investeren in samenhang Het filmpje is gemaakt met de tele- foon-app Madlipz, een app die het oorspronkelijke geluid wist en het mogelijk maakt om zelf iets in te spreken. Dat was een jaar of drie te rug ook al een hype. Toen versche nen er ook al allerlei video's met Zeeuws pratende wereldsterren als Harry Potter, Donald Trump en Shrek. De maker van die Madlipz- filmpjes, Willem-Jan Bek uit Kwa- ALMANAK Vijftig worden, de frisse Vlissin- ger werd onpasselijk van de ge dachte aan een Abrahampop voor de deur en alle bijkomende flauwe grapjes over oud worden. Vandaar dat hij zijn 50ste verjaar dag in zeer bescheiden kring vierde. Des te verrassender was daarom het appje van de inmid- dendamme, zit dit keer echter niet achter het Messi-filmpje, zegt hij zelf. ,,Nee, dat liep destijds zodanig uit de klauwen dat ik dat appje maar van mijn telefoon heb verwij derd. Sindsdien heb ik er geen meer gemaakt." 'K gè nie varder onder Koeman, da zie'k nie zitte ,,Beste Catalanen, 'k stop d'r mie", kondigt Messi in het filmpje aan in een Zuid-Bevelands dialect. ,,'K hè nie varder onder Koeman, da zie'k nie zitte." De beste voetballer van de wereld vertelt ook wat hij na zijn vertrek bij Barcelona gaat doen. ,,'K hè 'n niveautje lèger spele, 'k hè na Zêêland, bie Hoes voetballe." dels van zijn zus gescheiden ex- zwager. Hij had al tijden niks meer van hem gehoord of gezien. Aan de avatar zag hij dat zijn emeritus schoonbroer een ferme grijze baard droeg. ,,Goh, je hebt een baard laten staan, zie ik. En ik dacht altijd dat Abraham zien maar een vaag gezegde was." Mens en kip aan brand ontsnapt Jongen (15) rijdt met auto van familielid in sloot MIDDELBURG ANWB Fonds: Tien mille voor een mooi project Ben je net een eigen bedrijf begonnen breekt de corona- pandemie uit. Het overkwam Frederic Mussche uit Middelburg. Hij had een prima baan en hoefde zeker niet weg. Toch nam Frederic Mussche half februari ontslag om op 1 april voor zichzelf te beginnen. Maar toen kwam corona. ,,Ik dacht: shit, hoe moet ik verder?" Nu gaan de zaken als een tierelier en is co rona misschien wel zijn geluk. De Middelburger is niet de enige die een bedrijf begint, sterker: er zijn meer starters dan vorig jaar. Frederic (37) had nou niet be paald wat je noemt een alledaagse baan. Hij verkocht gevels. Van die glimmende, die skylines bepalen. The Shard in Londen is er zo één, met 310 meter een van de hoogste gebouwen van Europa. De Middel burger vloog dan ook voor zijn toenmalige baas, Scheldebouw, we kelijks naar de Britse hoofdstad. Maar halverwege vorig jaar begon iets in hem te knagen. ,,Ik merkte uit gesprekken met ontwikkelaars dat ze op zoek zijn naar alternatieve manieren van bouwen. Om bouwtijd en kosten te verminderen. In de bouwwereld is weinig innovatie. Nu worden voor projecten aparte contracten geslo ten met specialisten in beton, staal en gevels. Die drie disciplines doen waar ze goed in zijn, maar vullen el kaar zelden aan." De Middelburger bedacht een in novatieve manier om immense kantoor- en woontorens sneller en goedkoper te bouwen. ,,De gebou wen die we ontwerpen en neerzet ten gaan we in modules in fabrie- ken maken. De gevels integreren we in de draagconstructie. Zo krijg je kant-en-klare stukken die je op de bouwplaats als Lego-blokken op elkaar stapelt." Voorwerk Bouwtijd en kosten vliegen omlaag, verzekert Frederic. Na veel voor werk nam Frederic half februari ontslag en richtte zijn bedrijf Qon- struct op. Vanaf 1 april zou hij de bouwwereld gaan veranderen. Voor het meermalen hebben van seks met een 14-jarig meisje heeft de rechtbank in Middelburg de 36-ja- rige D. S. een celstraf van 450 dagen opgelegd. Daarvan zijn er 295 dagen voorwaardelijk, waardoor de opge legde straf gelijk is aan zijn voorar rest. Daarnaast moet S. het meisje 2560 euro schadevergoeding betalen en komt hij onder toezicht van de reclassering te staan. Het OM had 300 dagen gevangenisstraf waarvan 146 voorwaardelijk plus een taak straf van 200 uur geëist. De recht bank vindt bewezen dat S. begin fe bruari 2019 in Sluis diverse keren seks heeft gehad met het meisje uit die gemeente. De rechtbank neemt het hem met name kwalijk dat hij niet altijd een voorbehoedsmiddel heeft gebruikt, waardoor zij zwan ger had kunnen raken of een soa had kunnen oplopen. Solliciteren kan t/m 7 september zaterdag 29 augustus 2020 Het filmpje van een Zeeuws pra tende Messi ging donderdag vi raal. Overal dook het op; de grote kleine Argentijnse voet baller van Barcelona die zijn af scheid aankondigt in plat Zeeuws. Op Facebook, Twitter, in app-groepen kon bijna nie mand om de video heen. Willem Adriaansens Goes Tip? redactie@pzc.nl WATERLANDKERKJE Een brand bij een woning aan de Cathalijnestraat in Waterlandkerkje heeft gistermiddag een bijge bouw volledig verwoest. De brand brak uit rond 16.15 uur. Twee blusvoer- tuigen en een watertank wagen werden opgeroe pen. Niemand raakte ge wond. Ook de kippen konden tijdig in veiligheid worden gebracht. Doordat de kunststof golfplaten op het dak van het bijgebouw en een dennenhaag vlam had den gevat, kwam er veel rook vrij. Die heeft vol gens de Veiligheidsregio Zeeland weinig overlast veroorzaakt. RITTHEM Een 15-jarige jongen is gisterochtend met een auto in de sloot gereden op de Landbouwweg bij Ritthem. Hij is gewond geraakt. De jongen kwam rond half elf in een droge sloot terecht. Hij is met een ambulance naar het zie kenhuis gebracht. De jon gen had uiteraard geen rijbewijs. Volgens de poli tie was de auto van een familielid. Een bergingsbedrijf heeft het voertuig weggehaald. Dat raakte zwaar be schadigd. Het ANWB Fonds gaat vanaf maandag op zoek naar het mooiste maat schappelijke project in de provincie. De winnaar krijgt 10.000 euro. Initia tiefnemers kunnen zich melden op anwb.nl/ anwbfondshelpt. Het fonds steunt maat schappelijke projecten die mensen in hun eigen stad of regio hebben op gezet of willen beginnen en waarvoor geld nodig is. Vorig jaar ging het geld naar stoomtrein Goes- Borsele. Het werd ge bruikt voor de bouw van een buitentrap rondom het seinhuis op het mu seumterrein in Goes. 'Ik dacht: Jeffrey Kutterink Middelburg Ad Roos Middelburg Mondriaan Fonds zoekt adviseurs voor beeldende kunsten cultureel erfgoed

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30