'Ik schoot zo in de lach, dat de spanning er meteen af was' SS?? MEDIA CULTUUR 25 'Schrijf het alsjeblieft in jullie rubriekje als ik breekbaar word Het voordeel van PZC zaterdag 29 augustus 2020 ,,Haha, ik weet niet of dat nou zo'n bijzondere pres tatie is. Het is vooral heel erg leuk. Je komt niet zo ver als je niets weet, maar er zit ook een portie geluk bij. Jeroen Grueter (haar tegenstander, red.) en ik hadden er allebei al eerder uit kunnen liggen. Zo'n fi nale lijkt op het ouder wetse poten, het is net wie het gunstigst uitkomt.'' ,,Dat is mijn natuur. Dat heb ik ook bij het journaal: zodra de druk erop komt met breaking news, word ik juist heel kalm. Al dacht ik wel bij mezelf, toen ik voor de eerste opname van De slimste mens naar de studio reed: waarom doe ik dit? Straks maak ik stomme fouten en ga ik af als een gieter. Mijn man zei ook dat hij me in jaren niet zo zenuwachtig had gezien als die ochtend.'' ,,Dat was praktisch van wege het draaiboek en de coronabeperkingen. De verliezer moest vrij snel naar het podium achterin kunnen lopen zodat er ruimte kwam voor Ma rieke van de Zilver, die haar trofee van de vorige reeks kwam overhandigen. Het maakte het wel wat onnatuurlijker, want Je roen en ik mochten elkaar echt niet even aanraken, zelfs geen boks.'' ,,Haha, inmiddels best veel. Wat erg, hè? Ik wilde Hans van Mierlo noemen, met wie ze een relatie had. Zei ik Hans Wiegel! Ik had het echt niet door. Maar toen Philip Freriks het even later zei, schoot ik zo onbedaarlijk in de lach, dat alle spanning er meteen af was. Ik zag het ook hele maal voor me, Hans Wie gel met Connie Palmen!'' in jullie rubriekje.'' AvE: Heeft u eigenlijk thuis zo'n Slimste mens-mok? MvR: ,,Nee, al ga ik er wel vier bestel len. Drie voor mijn vier kleinkinde ren. Ja, de jongste is drie, dat overleeft een mok niet. De vierde is voor een meisje dat bij een interview de ca mera bediende. Zij vroeg erom. Ik denk er weer aan omdat jullie er nu over beginnen, ik was het alweer ver geten.'' AvE: Tot slot: Wie zou u moeten op volgen, als u stopt als juryvoorzitter? MvR: ,,Geen idee, de producent heeft ooit Philip en mij uitgezocht en dat is goed uitgepakt. Hij heeft er blijkbaar kijk op. Goed, laat ik een voorzet ge ven: Donald Trump. Zeer geschikt, lijkt mij. Laten we hopen dat-ie er uitgeflikkerd wordt, dan is dit wel een lollige functie voor hem. Dan krijg je ook een heel interessante spanning met Philip.'' heel lollige sketch te maken. Me vrouw Omtzigt die in een mailtje be dankt wordt voor haar stem op Hugo de Jonge, dat is toch dolkomisch? Al les wat slecht gaat bij het CDA is voor mij sowieso een hoogtepunt van hu mor en genot. Ik denk dat de Here Je zus daarboven ook flink zit te lachen. Want die ergert zich natuurlijk enorm aan zo'n partij die zich in zijn naam met de politiek bezighoudt. Terwijl de Here Jezus er niets mee te maken wil..." GT: Eh... meneer Van Rossem? MvR: ,,Ja, ja. Ca baretiers. Snelle denkers, associa tief." GT: Ik wilde eigenlijk vragen hoe lang u dit nog blijft doen. MvR: ,,Oh, nou, zolang het niet zielig wordt. Ik ben 76 en vind het nog steeds leuk. Voor elke reeks hebben Philip en ik even contact: gaan we het weer doen? In mijn familie kijkt niemand televisie, maar ik heb mijn dochter gevraagd af en toe te kijken. Als zij vindt dat het niet meer kan, dat ik zit te kwijlen in beeld, dan stop ik er onmiddellijk mee. Ik wil niet breekbaar zijn op televisie, daar zijn al te veel voorbeelden van. Ik vind Jan Terlouw een grensgeval. Maar als jullie zien dat ik breekbaar word, schrijf dat dan ook alsjeblieft erdient! P' VANAF DIRECT AAN DE RIJN IN BOPPARD Hotel L'Europe NUWEG Bestel nu op pzc.nl/nuw2037 Door de finalespanning verwarde ze Hans van Mierlo met Wiegel, maar Astrid Kersseboom (54) won toch maar mooi De slimste mens. De presen tatrice was nerveuzer voor de kennisquiz dan voor het NOS-Journaal. Alexandervan Eenennaam Gefeliciteerd! U bent de derde vrouwelijke win naar, maar de eerste in coronatijd. Hoe bleef u steeds zo ij zingwekkend kalm? Terug naar gisteravond: Jeroen Grueter en u deden de finale staand. Waarom? Tot slot: Wat weet u van Connie Palmen? ri liaffMitBjtriMrMiwp i>r 1:- >:-•«■ -n - ahii De stad Boppard Ligt aan de Rijn tussen Koblenz en Wiesbaden. De plek ademt één en al historie en sfeer uit. Dit gemoedelijke hotel ligt aan de Rijn en heeft vanaf het terras en restaurant een prachtig uitzicht over de Rijn. Boppard is via een mooie route Langs het water in 20 minuten wandelen te bereiken. 2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 2 x 3-gangenmenu of buffet 1 drankje p.p. per diner /lx fles water op de kamer tot 30% korting op boottochten Gasteticket Boppard per boeking 1 paar Camelia slippers t.w.v. €25 cadeau Op basis van 2-persoonskamer en beschikbaarheid. Meer informatie omtrent geldigheid, kinderkortingen, toesLag 1-pk en toeristenbelasting staat vermeld op onze website. Boekingskosten: €15 per boeking. Meer informatie? info@nuwegexclusief.nl of bel 055-3017194 (bereikbaar van ma t/m vrij 10-16 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25