II 22 De US Open, die maandag begint, wordt een grand slam als nooit tevoren. In het anders zo luidruchtige New York heerst nu serene rust. ,,Ze doen het hier goed, maar het gaat soms te ver." Griekspoor klopt Haase Streep door meeting China Matsuyama pakt de leiding Overnacht samen bij Bastion Hotels zaterdag 29 augustus 2020 Matwé Middelkoop (36) is altijd ja rig tijdens de US Open en bezoekt dan traditiegetrouw hetzelfde steakhouse. Maar de wereld van de tennissers bestaat deze weken in New York uit twee locaties. Het Bil- lie Jean King Tennis Center en het spelershotel in Long Island. Wie daar door de poort loopt, verlaat de bubbel en dat is niet de bedoeling. ,,Er staan bordjes: als je hier voorbij bent, lig je uit het toernooi. Maar ik heb er iets op gevonden", zegt de dubbelspecialist telefonisch vanuit New York. ,,Hier in Long Island blijkt ook een vestiging van dat res taurant te zitten. Uber Eats komt me donderdag een steak brengen, die ga ik dan op mijn hotelkamer zitten eten. Het wordt een treurige verjaardag", zegt Middelkoop. De US Open is, vanaf maandag, het eerste grand slam in het corona tijdperk. Het wordt een toernooi zoals geen speler ooit heeft meege maakt. Zonder publiek, zonder me dia, zonder het enorme kabaal op het park. En zonder een aantal van de grootste sterren, die het nog te vroeg vonden voor een reis naar de Verenigde Staten. Maar dus mét een bubbel. Om besmettingen te voor komen dienen spelers, stafleden en officials zich aan allerlei protocollen te houden. Hun bewegingsvrijheid is zeer beperkt, er wordt aan de lo- GOLF De Japanner Hideki Matsuyama (28, foto) gaat na de eerste dag aan de leiding op het BMW Cham pionship in Olympia Fields. De Japanner was een van de drie spelers die bij het toernooi op de PGA-Tour onder de lastige omstan digheden in de staat Illinois onder par wist te spelen. pende band getest en de 'coronapo- litie' houdt zowel op het tennispark als bij het hotel iedereen in de ga ten. Middelkoop benadrukt dat de US Open het goed voor elkaar heeft en een veilige omgeving heeft gecre ëerd. ,,Maar soms gaat het te ver. Mijn dubbelpartner Marcelo De- moliner deed niet binnen twee tel len zijn mondkapje op na buiten een slok water te hebben genomen en werd meteen op de vingers ge tikt. Dat is best hysterisch. Dat twee spelers (Guido Pella en Hugo De- lien, red.) twee weken in quaran taine moeten omdat hun fysiothe rapeut positief testte, terwijl ze zelf Elke avond food truck met een andere keuken. Ik heb me nog geen moment verveeld keer op keer negatief zijn, vind ik overdreven." Bubbel Toen Middelkoop na zijn eerste co ronatest bij aankomst 24 uur op zijn hotelkamer moest blijven, dacht hij: dit is best heftig. En dat voor misschien wel vier weken, want voorafgaand aan de US Open werd 'Cincinnati' al gespeeld in New York. ,,Maar het went", zegt de Bra bander. ,,Je moet jezelf even opvoe den, de routine aanleren. Zoals elke keer online een formulier invullen voordat je de bus naar het park in mag stappen. Het is een wereld in een wereld, maar dat is ook het idee van een bubbel. Je hebt niet het idee dat je in New York bent. Maar goed, deze tunnel heeft een einde. En we hebben een luxeleven, vergis je niet." De wedstrijden zelf ogen en klin ken ook anders in lege stadions, zo bleek tijdens 'Cincinnati'. In plaats van geschreeuw, muziek en vlieg tuigen hoor j e nu tennisgeluiden en een tip van een coach. Van som mige gewoontes wordt niet afgewe ken. De scheidsrechters lezen braaf de erelijsten van de spelers voor en Andy Murray deed na zijn partij te gen David Goffin een buiging en een applaus richting de lege tribu nes, een saluut aan de fans voor de tv. Arantxa Rus is de enige Neder lander in het enkelspel, bij afwezig heid van Kiki Bertens. Ze trof afge lopen week Serena Williams in de 'Grandstand', een stadion dat nor maal plaats biedt aan achtduizend fans. ,,Dat was even wennen", zegt Rus, die bijna van de Amerikaanse won. ,,Maar er loopt ook niemand op het park. We hebben minder af leiding. Je kan niet even Manhattan in, even naar een winkeltje. De hele dag op je kamer zitten is ook niet verstandig, dus ben je veel op de club. Er is van alles georganiseerd, in het hotel ook. In de tuin kun je tennis kijken, er komt elke avond een food truck met een andere keu ken. Ik heb me nog niet verveeld." Middelkoop ook niet. Hij downloadde een app waarmee je eigen digitale muziek kan maken. Na een uurtje pielen had hij een houseliedje gecomponeerd. ,,Leuk voor op mijn verjaardag." Geniet van een goede nachtrust Bestel nu op pzc.nl/bastionhotels Het voordeel US Open: alles anders Rik Spekenbrink Rotterdam/New York TENNIS Tallon Griekspoor heeft in de kwartfinale van het challengertoernooi in Praag Robin Haase versla gen. In het duel tussen de twee Nederlanders was de 24-jarige Griekspoor giste ren veel sterker dan zijn 33-jarige landgenoot: 6-3 6-2. Griekspoor treft in de halve finale de winnaar van de partij tussen de Oosten rijker Sebastian Ofner en de Tsjech Lukas Rosol. ATLETIEK Van de prestigi euze Diamond League blijft dit jaar niet veel over. De serie toonaangevende atle tiekwedstrijden meldde op nieuw een afgelasting. Ook de voor 17 oktober ge plande meeting in China is naar 2021 verzet. Van de vijftien wedstrijden zijn er door corona nog acht over gebleven. - Arantxa Rus (29) M Matwé Mid delkoop is al gewend aan de omstandig heden op de US Open. FOTO EPA Ga jij er tijdens een weekendje weg of korte vakantie graag op uit om zoveel mogelijk van de omgeving te ontdekken? PLof na een onvergetelijke dag in de stad of natuur heerlijk op bed in één van de 34 Bastion Hotels in Nederland. Na een goede nachtrust genietje de volgende ochtend van een lekker ontbijt! Bestel nu snel je voucher en geniet van je verblijf! Keuze uit alle 34 Bastion Hotels Inclusief ontbijt voor 2 personen Inclusief lokale belastingen Te verzilveren t/m 31 december 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22