In het wiel 21 Oranje in de komende interlands voor de Nations League Uitzondering spelers Oranje Nipt verlies Feyenoord Veerman terug bij Heerenveen Tour de France 2020 Ga naar pzc.nl/tour2020 zaterdag 29 augustus 2020 ges? Is hij vooral een goedmoedige, loyale, bescheiden assistent? ,,Dwight is ook kort voor de kop, hoor'', zegt De Jong, een noorde lijke uitdrukking voor wat je ook 'stuurs' of 'dwars' zou kunnen noemen. ,,Als hem iets niet zint, is-ie weg.'' In oktober 2002 stapte hij aangeslagen op bij FC Gronin gen, toen hij merkte dat het draag vlak binnen de spelersgroep weg was na een reeks nederlagen. Bij NEC vertrok Lodeweges in 2009 zelfs al binnen drie maanden, om dat het niet ging zoals hij wilde. Geruchtmakend was zijn over stap in maart 2014, van Cambuur naar Heerenveen. Hij was aan een zeer succesvolle periode bezig in Leeuwarden toen, vlak voor de ontknoping van het seizoen, uit lekte dat hij een akkoord had met Heerenveen, de grote aartsrivaal. De trainer moest ontzet worden, toen woedende Cambuur-fans hem te lijf wilden gaan. ,,Niet goed te praten van die supporters, maar het sentiment heeft Dwight ook echt onderschat", aldus De Jong. Het was Ronald Koeman zelf die Lodeweges begin 2018 aandroeg als assistent-bondscoach bij de KNVB - en hem persoonlijk pol ste. Koeman kende de status van Lodeweges als uitstekende veld- trainer. De huidige Barcelona- coach zweert bij een staf die hij veel verantwoordelijkheid kan ge ven. Lodeweges paste in dat plaatje, maar ook in de wensen van de voetbalbond. De KNVB zocht een bevlogen Oranje-staf die zich óók met het jeugdvoetbal bemoeit of met de trainersoplei ding. ,,Hij is de eerste om te zeg gen: stuur mij in rustige periodes voor Oranje maar met die gastjes mee. Hij is wars van status, loopt andere trainers nooit voor de voe ten. We willen absoluut met hem door'', zegt directeur topvoetbal Nico-Jan Hoogma. VOETBAL Henk Veerman keert terug bij Heerenveen. De Friese voetbalclub neemt de 29-jarige spits over van de Duitse voetbal club FC St. Pauli. Hij tekent bij Heerenveen een con tract tot medio 2023. Veer man begon zijn carrière bij FC Volendam en speelde tussen 2015 en 2018 al voor Heerenveen. Per dag, 3 keer Live vanuit de In Het Wiel trailer. Dichtbij de Tour de France met reacties, interviews, samenvattingen en analyses! PC de stijl van Lodeweges VOETBAL Spelers die uit 'oranje' corona-gebieden komen, hoeven niet in qua rantaine voor de interlands tegen Polen en Italië, op respectievelijk 4 en 7 sep tember in Amsterdam. Het kabinet heeft besloten om voor de Oranje-spelers eenmalig een uitzondering te maken op de maatregel, zei minister Tamara van Ark (Volksgezondheid) giste ren. VOETBAL Feyenoord heeft op een toernooi in Kufstein een nederlaag geleden. In de Oostenrijkse plaats was Hamburger SV te sterk voor de formatie van Dick Advocaat. De club uit de tweede Bundesliga won met 1-0. Bij de Rotterdam mers begon aanvoerder Steven Berghuis (28, foto) voor het eerst deze voor bereiding in de basis. ^pjlh SMëinS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21