Berichten van het thuisfront tem O Ook zonder klachten controle JOL at doet het met Is het wel zo efficiënt? Wie betaalt mijn thuiskantoor? VANDAAG BIJ UW KRANT 'Ik zie hem nog zo neerstorten' ^Èk Walcheren Garages vormden spil in Parijse golf van terreur Proces rond aanslag Charlie Hebdo gaat beginnen Minister Hugo de Jonge (Volksge zondheid) schrijft aan de Tweede Kamer dat hij werkt aan uitbreiding van de laboratoriumcapaciteit, bij voorbeeld in Duitsland. De capaci- We zitten al zes maanden in crisisstand. Het houdt een keer op teit wordt de komende maanden stapsgewijs opgeschroefd. Daar door moeten mensen met een hoog risico op besmetting zich kunnen laten testen, ook als ze geen klach ten hebben. Bijvoorbeeld mensen die zijn gevonden via bron- en con- tactonderzoek of de corona-app, reizigers uit risicogebieden en zorg - en onderwijspersoneel. Uiteindelijk moet de testcapaci teit volgens berekeningen van het RIVM worden opgeschroefd van 20.000 per dag nu naar maximaal 70.000 in december en 85.000 in fe bruari. Een flinke uitdaging, zeker in de wetenschap dat de testketen het huidige werk amper aankan. Het knelpunt zit bij de laboratoria, die vooral een tekort hebben aan reagentia. Dat materiaal is nodig om tests uit te voeren, maar de vraag is wereldwijd zo enorm dat overal tekorten dreigen. Derde fase De Jonge erkent de problemen, maar spreekt in zijn Kamerbrief de verwachting uit dat die snel zijn opgelost. Voor de toekomst zet hij hoog in. ,,Uiteindelijk werk ik toe naar een derde fase waarbij in Ne derland op grote schaal getest kan worden met snelle, toegankelijke en goedkope testen, zonder dat dit druk gaat leggen op de testcapaci teit voor mensen mét symptomen.'' Werkdruk Hubert Bruls, voorzitter van het Veiligheidsberaad, stelt dat het Rijk moet uitkijken dat het niet te veel vraagt van de regionale uitvoe ringsinstanties. Hij is geen voor stander van het testen van mensen zonder klachten, juist vanwege de extra werkdruk. ,,Daar maken we ons zorgen over. We zitten al zes maanden in crisisstand. We zien al lemaal dat de GGD's het heel druk hebben en hetzelfde geldt voor boa's, voor de organisaties achter de Veiligheidsregio's. Het houdt een keer op. Mensen moeten ook een keer kunnen uitrusten." P6 M Kluun Nu imono9arri 50 jaar na de vliegramp op de Haringvreter Nieuwsmedia 1688 It c? »P8 Kabinet wil meer testen op corona Het kabinet wil de testcapaciteit richting het najaar fors uitbrei den, om ook mensen zonder klachten te kunnen testen op corona. Maar eerst moet worden afgerekend met een dreigend tekort aan tests op korte ter mijn. Edwin van der Aa Sander van Mersbergen Den Haag - Hubert Bruls, Veiligheidsberaad Thuiswerken, werkt dat wel? w JPGEpr g-' KATERN Z en ZEELAND 2 KATERN Z zaterdag 29 augustus 2020 18°C Dalende temperatuur en kans op buien. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1