Covid-tour lijkt voordeel Pinot 17 en dat is wat hij nodig heeft na een jaar vol ellende ,,Zelfs dat doe ik niet. Als ik moet afgaan op mijn hoogste waarden voor vermogen, dan ben ik in januari op mijn best. Als ik dan vijf minuten all out ga, ben ik beter dan in juli. Maar dan ben ik heel anders goed, nu ben ik veel taaier. Het is niet zo dat ik nu vijf minuten veel harder rijd dan in januari.'' „Allebei. Ik vond het superzwaar in de Dauphiné en heb elke dag afgezien. Maar ik hoop ook dat ik nog in opbouw ben. Ik werd wel elke dag een klein beetje beter ten opzichte van de rest. Dat is een goed teken. Ik neem aan dat mijn vorm nog groeit en mijn trainer Mathieu Heijboer denkt en hoopt dat ook. En ik hoop weer met hem mee. Maar het is niet zo dat hij zegt: 'Wat trap jij nou voor waardes? Hier rijdt de Tourwinnaar rond'. ,,Dat we zo dominant zijn, dat heb ik niet eerder meegemaakt. Dat kun je niet zo in schatten. Wij hebben ons heel goed voor bereid. Er is een groot plan van aanpak ge komen en daarmee zijn we aan de slag ge gaan. Blijkbaar hebben wij in vergelijking tot de rest wel iets goed gedaan. Deze voorbereiding is gedetailleerder dan ik ooit heb meegemaakt. Goede mensen als Merijn en Mathieu zijn er vol mee aan de slag gegaan. Vanaf de winter al. Dan zie je dat het een enorm verschil kan maken. Met windtunneltesten is de ploeg heel druk en op voedingsgebied zijn we heel ver.'' ,,Dat was bij mijn vorige ploeg niet mo gelijk. Er wordt echt gekeken: hoe kun nen we Tom, maar ook alle andere ren ners, zo goed mogelijk aan de start krij gen? En daarbij wordt geen bladzijde overgeslagen. Ook het mentale deel niet. We zijn heel lang weg van huis. Mentaal is dat misschien te veel. Dan komt Tom mentaal naar de kloten in de Tour. Daar wordt naar gekeken. En daardoor kon ik dus nu met mijn familie in een apparte ment zitten.'' ,,Die puzzel ben ik nu al weken aan het leggen. Dat vind ik ook het mooie aan deze ploeg. Deze ploeg is echt veel beter in puzzelen dan mijn vorige ploegen.'' Tweede zou geweldig zijn, na alles wat er is gebeurd het afgelopen jaar. Maar dat ben ik al een keer geweest ,,Nee. Nee, nee.'' ,,Er zijn niet zo heel veel dingen die de Giro overstijgen. De Tour wel, als ik win. Tweede ben ik al een keer geworden. Tweede zou geweldig zijn dit jaar en daar zou ik heel blij mee zijn na alles wat er is gebeurd. Maar dat ben ik al ge weest.'' ,,Ik weet dat ik, als ik de Tour wil win nen, de beste renner moet zijn. Als Pri- moz beter is, ben ik dat dus niet. Dan heb ik er vrede mee om alle ballen op Primoz te gooien. Dan had ik het zelf beter moe ten doen, had ik beter moeten zijn.'' ,,Hij heeft ook wel mindere dagen. In de Tour van 2018 bijvoorbeeld heeft hij me heel veel pijn gedaan in de laatste berg rit. Maar de volgende dag in de tijdrit reed ik beter. Er is geen robot in deze we reld, of die rijdt in elk geval de Tour niet.'' ,,Zo werkt het niet in sport. We mogen allang blij zijn als een van ons op het hoogste treetje staat in Parijs. Dan is het feest.'' COLUMN LAURENS TEN DAM De Tour hoort bij de zomervakantie als pindakaas en hagelslag. Los van elkaar kan ook, maar samen is het een feest. Al leen in de vakantie kun je zonder schuldgevoel hele middagen thuis op de bank verdoen in je dui- zend-dingenbroek. Ondertussen zorgt de Touror ganisatie voor de perfecte slow tv door het showen van elk kasteel dat langs het parkoers te vinden is. Er is geen baas die je op kantoor verwacht, vroeg opstaan hoeft niet, laat eten is geen probleem. Ter plaatse gedragen alle Fransen zich hetzelfde. Ze staan vroeg langs het parkoers en dekken hun picknicktafel. Al barbecueënd en rosé drinkend wachten ze op de renners en, zeer belangrijk, de reclamekaravaan. Na afloop gaan ze ietwat bene veld, roodverbrand en met tassen vol prullaria terug naar de camping. De Tour is vakantie. Maar deze pandemie houdt in dat geen evene ment in 2020 hetzelfde is. Het is een Tour die wordt verreden in september. Het is een Tour die wordt gevolgd vanuit kantoor. Het is een Tour waar de kans bestaat dat je in de voorbereiding van een massasprint je jongste naar zwemles moet brengen. Het is een Tour waarvan de vraag is of we wel helemaal tot Parijs rijden. Ik hoop voor onze man nen van In het Wiel, Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam, dat ze über haupt een renner van dichtbij te zien krijgen. Two strikes is out, begreep ik. In gewone mensentaal: moch ten er twee renners positief getest worden op Covid-19, dan gaat de hele ploeg naar huis. Als ik de ploegleiding van Jumbo-Visma was, zou ik mijn acht renners het liefst de hele dag in plastic pakken rond zien lopen. Moet ik een renner opnoemen voor wie deze hele zaak gunstig kan uitpakken? Thibaut Pinot. Deze 30-jarige Franse publiekslieveling is al enkele malen ten onder gegaan aan de druk van de natie op zijn frêle Vogezen-schouders. De tegenstelling met de andere Franse chouchou is immens. Waar publieksrenner Julian Alaphilippe twintig procent van zijn vermogen verliest deze Tour doordat hij niet wordt aangemoedigd, hoeft Pinot zich niet druk te maken om ontelbare handtekeningenja gers en persmuskieten aan de start. Maar er is meer. Pinot presteert minder goed in de hitte. Niet toevallig werd hij derde in de meest regenachtige Tour van de laatste tien jaar. Laat de thermometer in september nu net wat minder stijgen dan in de vakantiemaanden. Deze Tour wordt onvoorspelbaar. Geen renner of ploeg start met hetzelfde vertrouwen als de afgelopen jaren. Doordat er zo weinig gekoerst is, zijn de treintjes minder op elkaar ingespeeld dan anders. Natuurlijk supporter ook ik voor de Jumbo-Visma-trein. Maar in deze Covid-tour is het de vraag of die tot ver in week drie op de rails blijft. Mocht die ontsporen? Dan is het gunstig voor Pinoten Mollema. Pinot werd derde in de meest regen achtige Tour van laatste tien jaar zaterdag 29 augustus 2020 GO Na de Dauphiné vertelde je dat het de vijf zwaarste dagen waren die je had meegemaakt. Zegt dat iets over de Dauphiné of over waar jij staat sinds je comeback? Stond je te kijken van jullie overmacht? En zo'n laatste week met vrouw en fa milie erbij, hoort dat er ook bij? Je hebt het rijden voor de overwinning in een grote ronde ooit een grote puz zel genoemd. Ben je fysiek in staat die puzzel te leggen? Je twijfelt er niet aan of je het fysiek -Tom Dumoulin kunt, de Tour winnen? Ik vraag het omdat je na de Giro-zege hebt gezegd dat je alleen nog voor het allerhoogste kunt gaan. In hoeverre wringt jouw ambitie met die van ploeggenoot Roglic? Heb je, toen Roglic nog een tegen stander was, wel eens een zwakke plek bij hem gezien? Toch ziet Nederland liever Tom dan Primoz straks als winnaar in Parijs. y @laurenstendam M Tom' Dumoülnvï geeft in de Dau-O phiné het tempo aan in de vierde' - étappe:naar Me--- géve.' „ik: heb toenO elke dag afgezien.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 17