De Duitse bazooka van 800 miljard euro Italiaanse rel rond steun en ontslagverbod 14 U EUROPA STEUNPAKKETTEN Kort Per oktober negatieve rente ING voert de komende maanden een nega tieve rente in voor spaartegoeden boven de 250.000 euro. Daarmee vergroot de bank de groep spaarders die moeten betalen om hun spaargeld bij de bank te stallen. Sinds dit jaar moesten klanten met meer dan 1 miljoen euro op hun rekening al een negatieve rente betalen. ING gaat over tot de verlaging van wege de aanhoudende lage en negatieve rentes in de markt. Geld uitgeven wordt zo aantrekkelijker. Voor zakelijke klanten gaat de wijziging op 1 oktober in. Voor particu liere klanten gebeurt dat op 1 januari. Hema actief in Mexico Hema gaat zijn werkgebied uitbreiden naar Latijns-Amerikaans grondgebied. Het be drijf biedt in Mexico online duizenden pro ducten aan. Uiteindelijk is het de bedoeling dat er ook fysieke winkels in het land ge opend worden. De Nederlandse warenhuis keten had eerder al plannen bekendgemaakt om dit jaar een filiaal in Mexico te openen. Maar de coronacrisis gooide roet in het eten, waardoor is besloten om eerst online ruim 4000 producten aan te bieden via een web shop. Het doel is dat er in 2025 in totaal 200 stenen Hema-winkels in het land zijn. De producten die Hema aan Mexicaanse klan ten biedt, zijn in Amsterdam ontworpen. Arcelor Mittal AF-KLM Adyen SPAARPOT VOLGEND JAAR LEEG Norwegian Air wankelt Prijsvechter Norwegian Air vreest voor zijn voortbestaan. De luchtvaartonderneming geniet overheidssteun, maar dat is volgens de Noren onvoldoende om de coronacrisis door te komen. De spaarpot van Norwegian is begin volgend jaar leeg. Voor die tijd is ex tra geld nodig, anders dreigt een faillisse ment. Al voor de crisis losbarstte, kampte Norwegian met problemen. De prijsvechter is de grootste niet-Amerikaanse maatschap pij die op grote steden in de VS vliegt. Deze week geen column van Irene van den Berg RENTE DE MIN IN BIJ VEEL SPAARGELD -jr V*\ VOORLOPIG ALLEEN VIA WEBSITE O zaterdag 29 augustus 2020 De staalreus kon met een goed gevoel het weekeinde in. Een bescheiden plusje voor de geplaagde lucht vaartmaatschap pij. De bodemonder zoeker eindigde in het rechterrij- tje van de Mid- Kap-verliezers. GO Ieder land kiest in coronatijd zijn In maart konden de vele zelfstan digen in het Het digitale be- taalplatform was een van de grootste dalers. Als het om financiële strengheid gaat kan Neder land misschien nog wel wat leren van Duitsland. Daar is een begrotingstekort zelfs verboden volgens de grond wet. Dat principe is echter rücksichtslos overboord ge kieperd. De Duitse regering is met een steunpakket geko men waar andere landen nog niet eens van durven dromen. Bondskanselier Angela Mer kel kondigde al aan dat de re gering met een financiële ba zooka zou komen om de ge volgen van de coronacrisis te bestrijden. En geld speelt voorlopig geen rol, de Duitse regering heeft diepe zakken. Met een pakket van meer dan 800 miljard euro steken de Duitsers ongekend veel geld in hun economie. Een van de paradepaardjes is de 'kurzar- beit', een soort deeltijd-ww. Werknemers die tijdelijk of kering van 600 euro aan vragen. Italië is een van de zwaarst te redden. De vakbonden en deels werkloos worden als gevolg van de cri sis krijgen een uit kering. Een maatre gel waar onder an dere de Duitse au tofabrikanten volop gebruik maken. Dat leidde wel tot kritiek. Want de au tofabrikanten be taalden wel dividend aan de aandeelhou ders. Als enige land in Europa heeft Duits land ook de btw verlaagd. Daarnaast krijgen gezinnen een kinderbonus van 300 euro per kind en trekt de re gering miljarden uit om de energierekening te verlagen. Bedrijven in nood kunnen ook op een forse bijdrage in de kosten rekenen. En bedrijven krijgen uitstel van belastin gen. Zo houden ze meer geld in kas om te overleven. Duitse gezinnen krij gen een kinderbonus van 300 euro per kind om de consumptie aan te jagen. getroffen landen als het om corona gaat. En ze stonden er financieel al slecht voor. Desondanks heeft de rege ring al 157 miljard euro uitge trokken om de gevolgen van de coronacrisis te temperen. Over het geld maken de Italianen zich niet druk. De bevolking rekent er op dat de Europese Unie via het noodfonds de Italiaanse regering van de nodige miljarden zal voorzien. Het meeste geld is gaat naar bedrijven. In ruil voor dat geld mogen bedrijven geen mensen ont slaan. En daar komt vanuit werkgevers steeds meer kri tiek op, omdat die bang zijn het niet zonder reorganisaties de regering willen het ont slagverbod handhaven. Uiteraard worden in Italië fa milies niet vergeten. Kinderen konden maanden niet naar school, wat voor werkende ouders een groot probleem vormde. De staat vergoedt nu alle kosten voor opvang die ouders moeten maken. Dat betekent dat ook grootouders bijvoorbeeld een vergoeding kunnen krijgen als ze op de kleinkinderen passen. Werknemers die thuis zitten als gevolg van de crisis krij gen een uitkering. De vele zelfstandigen in het land krij gen duizend euro per maand wegens inkomensderving. Eerder kregen ze in maart al 600 euro uitgekeerd. Dat leidde overigens nog tot een politieke rel, toen bleek dat een aantal parlementsleden de uitkering had aangevraagd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 14