Coffeeshop Miami onder de loep Toekomst De Veste Terneuzen verzekerd 5 HEROPENING JONGERENCENTRUM Eindelijk kan het weer: gamen, poolen, tafelvoetbal, muziek maken, creatief bezig zijn of gewoon lekker chillen. Jeugdsoos Komma in Hulst zet de deuren weer open. Ook voor meisjes. Modetekenen, creatieve opdrachten, gamen, poolen zijn zomaar wat activiteiten waar mee jongens en meiden vanaf 12 tot 23 jaar zich kunnen vermaken in het Hulster jongerencentrum Komma. Na een verplichte sluiting vanaf begin maart vanwege corona zijn deze week de deuren weer open gegaan. ,,Maar wel met inachtne ming van de regelgeving van de overheid en het RIVM", zegt Ma- riska Sijs van Hulst voor Elkaar, waaronder het jongerencentrum draait. Zo zijn er maar maximaal dertig bezoekers toegestaan." Vrijdag kreeg de nieuwe start een feestelijk tintje met een dj, smoothie cocktails en het herope- ningsspel Unlock Komma. Deel nemers konden door middel van spelvormen codes kraken en zo uiteindelijk de sleutel bemachti gen om de deur te openen. Schot in de roos Vorig jaar juni kreeg Komma een nieuw onderkomen in de voorma lige bibliotheek in gemeenschaps centrum Den Dullaert. De verhui zing vanuit de binnenstad was ge lijk een schot in de roos. Sijs: ,,Het is nu meer een wijkcentrum. Ou ders van de jongere bezoekers, toch onze doelgroep, zetten hun kinderen liever in de wijk bij Den Dullaert af dan in de binnenstad van Hulst. De cafésetting daar straalt toch een ander sfeertje uit. Bovendien is er een goede match met Den Dullaert. Voorzieningen in dit gemeenschapscentrum, zo als de sportzaal, worden ook door Komma gebruikt. Zo vullen we el kaar goed aan." Het jongerencentrum lag op koers. De jeugd wist de weg goed te vinden. Het gevarieerde aanbod activiteiten sloeg aan. Er werden, begeleid door jongerenwerkers, binnen- en buitenactiviteiten ge houden. Maandelijks draaide on- Ouders zetten hun kinderen liever in Den Dullaert af dan in de binnenstad der grote belangstelling ook een jeugdsoos. Net voor de sluiting streek de muziekwedstrijd Steen worp nog in Komma neer. ,,Maar ja, toen kwam de corona- klap. In de gesloten periode waren er toch activiteiten. Die werden online aangeboden. Zo konden jongeren thuis meedoen aan een bingo. Wie zijn verhaal kwijt wilde, kon contact opnemen met een jongerenwerker. Er waren in formatieve chats met de politie en Emergis." Komma is nu weer wekelijks vanaf woensdag tot en met zater dag open. Voor de organisatie lig gen er nog altijd uitdagingen. Om dat meer jongens de activiteiten bezoeken, worden nu ook pijlen gericht op meisjes. Mariska Sijs denkt daarvoor onder meer aan bijeenkomsten met creatieve op drachten en modetekenen. Ze doet een oproep aan de jongeren uit Hulst en omgeving: 'Komma....ar weer af. Burgemeester Jan Lonink heeft dit donderdagavond toegezegd in de gemeenteraad. SP-raadslid Jean Paul Casteleijn vroeg daar nadruk kelijk naar. Hij diende daartoe ook een voorstel in dat hij later introk na de toezegging van Lonink. Miami heeft nu nog een vergun ning voor onbepaalde tijd die de coffeeshop al in 1998 is verleend. De gemeente wil deze vergunning omzetten in één voor tien jaar, om daarna ook andere coffeeshopex- ploitanten de kans te geven erop in te schrijven. Tien jaar wordt gezien als een schappelijke overgangster mijn. Voordat Miami de nieuwe ver gunning krijgt, zal eerst een Bi- Vergunning voor onbepaalde tijd wordt omgezet naar één voor tien jaar bob-onderzoek plaatsvinden. Daarbij moet de coffeeshopeige naar inzicht geven in de financiële administratie, de eigendomsver houdingen in het bedrijf, het per soneelsbeleid en de herkomst van het vermogen. De kans bestaat al tijd dat Miami niet door deze pro cedure komt. Terneuzen zal dan een andere weg moeten inslaan. De gemeente wil, om illegale han del in softdrugs tegen te gaan, in elk geval één coffeeshop in de stad behouden. SP'er Casteleijn had verder kri tiek op de staat waarin het pand van Miami en een naastgelegen pand aan de Westkolkstraat, aan de rand van de Terneuzense binnen stad, verkeert. Die kwestie valt buiten de gedoogvergunning, re ageerde Lonink. Ernst Jonker (GroenLinks) drong er op aan om er toch werk van te maken dat de panden wor den opgeknapt. De gemeente kan dat volgens hem via een speciale excessenregeling. Het ging een tijdje geleden niet zo goed met De Veste, met niet min der dan 244 appartementen. De flats waren gedateerd. Het idee be stond zelfs om alles te slopen. Dat spoor is helemaal verlaten. Clavis investeert miljoenen euro's in de flats. De corporatie wil de bewoners evenwel meer bieden dan een goede woning. Zorg en welzijnsac- tiviteiten horen daar ook bij. Die waren er altijd al in De Veste. Dankzij de samenwerkingsover eenkomst die Clavis, ZorgSaam en de gemeente Terneuzen afgelopen week sloten, is de toekomst van de voorzieningen langjarig veiligge steld, aldus Clavis-directeur Ruben Karel. ZorgSaam heeft een zorg- steunpunt in De Veste. In huis is ook een grote activiteitenruimte waar welzijnsorganisatie aan-z en Stichting Welzijn Ouderen Ter- neuzen van alles organiseren. zaterdag 29 augustus 2020 'Kom maar af' in jeugdsoos Komma Edy de Witte Hulst - Mariska Sijs Voor openingstijden en info: instagram.com/jongerencen- trumkomma Coffeeshop Miami in Terneuzen zal eerst aan onder meer een fi nancieel onderzoek worden on derworpen, voordat de ge meente een nieuwe vergunning aan de coffeeshop verleent. Terneuzen De toekomst van de drie De Veste-flats aan het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen is verze kerd. Woningcorporatie Clavis, zorginstelling ZorgSaam en de gemeente Terneuzen hebben daartoe de handen ineengesla gen. Het doel is: de oudere be woners een plezierige omgeving bieden. Harmen van der Werf Terneuzen Jeremy Mijnbergen (links) en David van Boven (16) uit Hulst tijdens het snookeren in jongerencentrum Komma. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 134