II De Kruitmolen houdt het voor gezien Omroep Tholen in zijn nopjes met nieuwe locatie 5 VEILINGHUIS DE JAGER MOOISTE COLLECTIE OOIT Veilinghuis De Jager in Goes is verhuisd. In het nieuwe onderkomen aan de Livingstoneweg gaan volgende week weer duizenden items onder de hamer. ,,Het is de mooiste collectie die we ooit hebben geveild'', zegt eigenaar Arno de Jager. Deze zou bij Christie's of Sotheby's niet mis staan, hoor.'' Arno de Jager wijst naar een ruim twee meter hoge etagère van kunstenaar Yonel Lebovici. ,,Deze man heeft maar een beperkt aantal meubels ge maakt, dus dit zijn gewilde items'', weet hij. Even verderop staat een kast vol wijnen van onder meer Rothschild en Latour, soms al bijna honderd jaar oud. Voor zo'n fles wordt grif duizenden euro's betaald. Of de wijn nog te drinken is? ,,Nou, het gaat de kopers meestal om het prestige'', vertelt De Jager. In een vitrinekast wijst hij een zilveren tabaksdoos aan. ,,Die heeft nog in Tussen Kunst Kitsch gezeten, bij Emiel Aarde werk.'' Zo heeft de eigenaar van het vei linghuis over bijna elk item wel een mooi verhaal. Hij toont passie en kunde. De Jager laat een klok- stel van Rozenburg-porselein zien en weet te vertellen dat het Ge meentemuseum in Den Haag de grootste collectie van dit porselein heeft. ,,Maar zo'n klokstel hebben ze nog niet!'' Zes zeldzame stoelen van de Deense ontwerper Poul Kjaerholm wil hij ook niet onbe noemd laten. ,,Die gaan duizenden euro's opleveren.'' Garage De Jager begon ruim tien jaar gele den, toen nog samen met zijn in middels overleden broer, veilin gen te houden in de voormalige garage van Van Strien aan de Van de Spiegelstraat in Goes. Op be drijventerrein De Goese Poort vonden ze later een vaste locatie. Tegenwoordig runt Arno de Jager Het gaat exclusieve sieraden, tassen, bestekken, meubels en kledingstukken het veilinghuis samen met z'n Amerikaanse echtgenote Terry. Met de verhuizing naar bedrijven terrein De Poel zetten ze een nieuwe stap. Het nieuwe pand is niet zozeer groter, maar wel veel efficiënter. Zo is alles gelijkvloers en zijn er grote fotostudio's. Dat laatste is niet onbelangrijk, want de bieders zitten tegenwoor- dig over heel de wereld en komen doorgaans niet naar een kijkdag. Ze bekijken de items op het inter net. Als alles volgende week onder de hamer gaan, zal ook maar een handvol mensen daadwerkelijk in de veilingzaal aan de Livingstone- weg zitten. De rest biedt online mee. Deze mensen verwachten goede foto's van de items waarin ze geïnteresseerd zijn. ,,We heb ben wel drie fotostudio's'', vertelt De Jager. Zeldzame klokken Het Goese veilinghuis veilt met name verzamelingen en inboedels van particulieren. Dat de veiling van volgende week zo'n hoog staand niveau heeft ('onze mooi ste ooit'), komt volgens De Jager onder meer door een fraaie collec tie van tientallen veelal zeldzame klokken die onder de hamer gaat. Van één verzamelaar. ,,Het is on gekend wat deze man bij elkaar heeft verzameld'', zegt de veiling eigenaar. ,,Hij moet er miljoenen in hebben gestoken.'' Veel bijzon dere items komen ook uit de boe del van een overleden echtpaar uit Amsterdam. Het gaat om onder meer exclusieve sieraden, tassen, bestekken, meubels en kleding stukken.'' Hoewel de meeste potentiële kopers al dat moois dus via inter net bekijken, worden morgen en maandag toch kijkdagen gehou den, beide keren van 10.00 tot 17.00 uur. Meer informatie op veilinghuisdejager.nl. THOLEN Omroep Tholen was er héél hard aan toe, de nieuwe studio die gisteren officieel in gebruik is genomen. Het voch tige gebouwtje aan de Volt- straat is verruild voor een veel grotere ruimte in het pand van Aannemingsbedrijf Deurloo aan de Energieweg. Tegelijkertijd werd stilgestaan bij het 35-jarig bestaan van de lokale omroep, die ooit begon als piratenzender Pinokkio. Kees en Elly Burgers waren de drijvende krachten achter de omzetting naar Omroep Tho- len, die tegenwoordig haar voorzitter heeft in Laban Hage. Die is in zijn nopjes met de nieuwe locatie. ,,Het ziet er gelikt uit", zei hij gistermid dag. De omroep maakt gebruik van het oude kantoor van het aan nemingsbedrijf, dat op zijn beurt verhuisde naar de an dere kant van het pand. Er is nu plaats voor twee studio's en een redactieruimte. Hoewel de officiële opening gisteren was, maakt Omroep Tholen al bijna een jaar ge bruik van de nieuwe locatie. Door verbouwingen en corona is de opening verlaat, legt se cretaris Floris Langendam uit. Van 't Westeinde twijfelde eerder deze week nog, maar hij heeft de knoop doorgehakt. ,,Het is buitenge woon zuur voor de jaarplaatshou- ders van De Witte Raaf, maar ik trek de stekker eruit. De provincie wil gewoon niet dat we uitbreiden en daardoor ziet de gemeente Middel burg het ook niet meer zitten. Het is uitzichtloos." Doorgaan met de pro cedure betekent nog eens twee jaar onzekerheid voor Van 't Westeinde en de jaarplaatshouders. Ook wach ten tot de Gebiedsvisie Veerse Meer klaar is, biedt hem geen vertrouwen op een goede afloop. ,,Ik heb ge sprekken gehad met de provincie, maar de politieke wil om een cam ping voor stacaravans en chalets mo gelijk te maken is er gewoon niet." Begrip Judith de Kok van de Aktiegroep De Witte Raaf heeft het volste begrip voor het besluit van de kampeer- boer. ,,Bas denkt heel erg aan de jaar plaatshouders, maar ik heb gezegd: 'Nee, nu moet je aan jezelf denken.' Dat het mislukt, ligt niet aan hem, maar aan de provincie." Dat de uitbreiding niet binnen de bestaande provinciale regels past, wisten Van 't Westeinde en Aktie- groep De Witte Raaf al twee jaar. De provincie houdt zich daar nu ook strikt aan. ,,Juridisch klopt dat wel", erkent De Kok. ,,Maar in eerdere ge sprekken is door de provincie steeds gezegd dat het plan kans maakte en dat ook de Gebiedsvisie Veerse Meer kansen biedt." Hoe zuur het besluit ook is voor de jaarplaatshouders, de knagende on zekerheid over hun toekomst kon ook niet blijven voortduren, zegt De Kok. ,,Dit houden we niet nog eens twee jaar vol. Dan moet het nu maar duidelijk zijn: uithuilen en opnieuw beginnen." De vraag is waar. Op de huidige plek moeten ze per 1 no vember weg. Ze kunnen een andere camping zoeken, maar hun chalets en caravans zijn daar niet welkom. zaterdag 29 augustus 2020 'Dit zou niet misstaan in Christie's' Rob Paardekam Goes Arno en Terry de Jager in hun veilinghuis in Goes: „Voor zo'n fles wijn betalen mensen duizenden euro's." foto marcelle davidse - Arno de Jager De uitbreiding van kampeerboer derij De Kruitmolen bij Arnemui- den met 150 vaste kampeer plaatsen gaat toch niet door. Ei genaar Bas van 't Westeinde stopt met zijn project. De jaar- plaatshouders van de nabijgele gen camping De Witte Raaf kun nen dus definitief niet verhuizen. Maurits Sep Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 132