Van Laarhoven cel uit met enkelband I Natuurlijke oplossing bij oorsmeer en jeuk in het oor EUWS 11 Ik ben echt optimistisch over ons vermogen om weer op te krabbelen AAN DE HAAK ,,Zo was het niet. Als er dingen waren geweest waarvan ik dacht 'daar moet ik niet aan denken', dan had ik ook eerder nee kunnen zeggen. Over veel aspecten van de politiek ben ik positief. Het is ook een verslavend vak. Als je me nu met het pis tool op de borst zou vragen 'zou je nog als minister van Financiën door willen', zou ik ja zeggen.'' „Binnenskamers ben ik er wel transparant over ge weest. Ik vond het reëel om in februari aan een paar van de meest betrokkenen in de partij te laten doorschemeren dat het voor mij geen gelopen race was, juist om daar een verrassing te voorkomen. Tegelijkertijd waren er ook mensen die mij pro beerden te enthousiasmeren om het wel te doen. Wat ik vanaf het begin doe, is mijn ziel en zalig- heid in mijn ministerschap te stoppen. Bovendien was ik niet de enige. Er waren toen nog twee an dere uitstekende kandidaten. En ik denk dat het CDA nu ook met Hugo de Jonge alles in huis heeft om een hele goede uitslag voor elkaar te krijgen.'' ,,Absoluut.'' ,,Dat is te sterk. Moed heb je nodig als je met gevaar voor eigen leven drenkelingen uit het water haalt. Bij alles wat je doet in de politiek, weet je dat men sen kritiek erop zullen hebben. Dat geldt ook bij zo'n soort beslissing.'' ,,Nee. Eerlijk is eerlijk, dit is heel anders gelopen dan ik in ieder geval had verwacht. Weinig men sen hebben voorzien dat dit echt op zo'n verkie zing zou uitlopen. Natuurlijk voel ik een enorme verantwoordelijkheid, ook voor de partij. Ik heb met veel betrokkenen een heel goede en open rela tie. En ik denk dat Hugo het straks uitstekend gaat doen met Pieter als zijn running mate, en met veel steun van anderen. Het is niet de gemakkelijkste fase voor de partij, maar ik ben ervan overtuigd dat we er goed doorheen zullen komen, en ook echt een goede uitslag zullen neerzetten.'' ,,Ik behoor niet tot de mensen die zeggen 'alles is altijd goed gedaan en ik heb nergens spijt van'. Het is altijd gezond te reflecteren op wat anders en be ter had gekund. Maar die introspectie wil ik nu hier niet doen.'' ,,We zitten nu niet in de gemakkelijkste fase. Ik denk ook dat het mogelijk is de gelederen weer te sluiten en vooruit te kijken. De boodschap die het CDA voor Nederland heeft, is: verantwoordelijk heid nemen voor jezelf en voor de samenleving. Dat is nog steeds de kern van een zeer 21ste eeuwse boodschap voor de komende jaren.'' „Twee dingen. Omdat Liselot huisarts is en ik deze baan heb, gingen onze kinderen wel een aantal da gen per week naar school tijdens de lockdown. Dan kwamen we met de vier kinderen in zo'n de solaat schoolgebouw in één klasje met drie, vier anderen. Het andere is dat ik een scherp beeld uit de praktijk kreeg van de medische nevenschade van de coronacrisis. Liselot liet me de cijfers zien van het aantal mensen waarbij een kankerdiagnose was gesteld. Dat was gedaald van 3500 naar 2000. Veel mensen hebben zich niet laten onderzoeken en zijn dus door blijven lopen met bijvoorbeeld een melanoom.'' ,,Daar is geen garantie voor, maar het is goed mo gelijk. Waarom zeg ik dat? Wat je bij de Neder landse economie altijd ziet, is dat als het tegenzit in een economische crisis, het vaak ook heel fors tegenzit. Het tegenovergestelde is ook waar. Als het in Nederland goed gaat, dan kan je heel veel te gelijk doen. Als je een serieuze fase van herstel hebt, dan zou dat kunnen. Maar vergeet daarbij niet: voor heel veel mensen is dit een pittige tijd. En het zal eerst minder worden voordat het beter gaat. Op de langere termijn bezien, geldt: een aan tal elementen in de economie is ijzersterk. We hebben echt de mogelijkheid om veerkracht te to nen, to bounce back, zoals de Engelsen dat zo mooi zeggen. Daarom ben ik ook echt optimistisch over ons vermogen uiteindelijk weer op te krabbelen.'' Van Laarhoven moest een straf uitzitten wegens witwassen. Hij was in Thailand gearresteerd en veroordeeld en bracht daar vijf jaar in de cel door. Hij werd op 16 ja nuari uitgeleverd, zodat hij in Ne derland zijn straf kon uitzitten. Uit stukken die deze krant heeft ingezien, blijkt dat het OM drie keer een blokkade opwierp voor het plan Van Laarhoven het laatste jaar van zijn detentie thuis te laten doorbrengen. Het OM beriep zich daarbij op afspraken met Thailand. Volgens het ministerie bestonden die afspraken niet. Op 11 augustus werd bekend dat het ministerie in stemde met de vervroegde vrijla ting van de oprichter van coffee shopketen The Grass Company. Achter de schermen hadden de advocaten van Van Laarhoven al maanden aan zijn vervroegde vrij lating gewerkt. Het grootste strui kelblok daarbij was de opstelling van het OM. Dat stelde dat het voornemen gevolgen zou kunnen hebben voor de diplomatieke rela tie met Thailand én voor andere Nederlanders die in Thailand ge vangenzitten. Op 30 juli besloot minister Dekker van Rechtsbe scherming die bezwaren aan de kant te schuiven. Dinsdag liet justitie de Tilburger nog overbrengen naar het politie bureau in Breda, waar hij urenlang werd verhoord vanwege de verden king dat hij met zijn coffeeshops te weinig belasting had betaald en 'ze ker 20 miljoen euro' naar Thailand had weggesluisd. Van Laarhoven ontkende toen alles. Ruim 80% van de Nederlanders heeft wel eens last van de oren. De meest voorko mende oorklachten zijn oorsmeer en jeuk in het oor. Het goede nieuws is dat A.Vogel 2 oorsprays heeft die helpen bij overtollig oorsmeer en jeuk in het oor. Jeuk in het oor Oplossing bij jeuk 'Top 3 oorklachten*: Oplossing bij oorsmeerklachten zaterdag 29 augustus 2020 GO JONGENSDROOM ,,Ik was nog heel klein en wij woonden aan een weiland in Zeist, waar ik af een toe een boer zag komen aanrijden met een enorme trekker. Dat leek me wel wat. Op mijn tweede verjaardag kreeg ik een speelgoedtrek ker. Iets later wilde ik profvoetballer worden. Maar ik ben niet verder gekomen dan de E1 van vv Jonathan in Zeist.'' W j Kijk op de site bij /video moet je op een gegeven moment kiezen.'' Waarvan dacht u 'ik moet er niet aan denken'? Er ontstond een enorme kater in de partij toen u het niet deed. Mensen zagen dat iemand af haakte die zich voor hun gevoel anderhalf jaar had warmgelopen. Snapt u dat? U steunt De Jonge 100 procent? Vergt het moed om nee te zeggen tegen het lijsttrekkerschap? Toen u zich had afgemeld, stelden Mona Keij- zer, Martijn van Helvert en Pieter Omtzigt zich kandidaat met de tekst 'wij zijn teleurgesteld dat Wopke niet meedoet'. Had u daar een schuldgevoel over? Wat zou u achteraf anders hebben willen doen in dit proces? Wat zijn de risico's voor het CDA het komend half jaar? Wat staat van de eerste coronagolf het meest op uw netvlies Acht u het denkbaar dat de financiële effecten van corona op het financieringstekort en de staatsschuld over tien jaar zijn gladgestreken? BREDA Het Openbaar Ministerie heeft drie keer geprobeerd te voorkomen dat coffeeshop houder Johan van Laarhoven (59) eerder dan augustus 2021 kon worden vrijgelaten uit de ge vangenis. Het ministerie van Justi tie en Veiligheid schoof de bezwa ren van het OM aan de kant en gis teren verliet Van Laarhoven met een elektronische enkelband om de gevangenis in Vught. Van Laarhoven in 2015 in een Thais gevangenisziekenhuis. ADVERTENTIE Je gehoorgang is een kwetsbare plek. Een plek waarvan de huid door ingedroogd oorsmeer, zwemmen of eczeem kan uitdrogen of geïrriteerd raken. Hinderlijke jeuk kan het gevolg zijn. Om jeuk in het oor effectief te verminderen is er de A.Vogel Oor spray Jeuk1. Deze spray op basis van kokosolie, zonnebloemolie en ca lendula-extract verzacht en kalmeert de droge huid in de gehoorgang en verlicht daardoor de jeuk. De spray kan ook gebruikt worden ter voorkoming van een zwemmersoor en is ook geschikt voor dragers van een gehoor apparaat. 1. Oorsmeer 2. Jeuk 3. Piep in het oor' Overtollig oorsmeer Overtollig oorsmeer kan ontstaan als de natuurlijke balans tussen de aanmaak en afvoer van oorsmeer verstoord raakt. Er blijft dan teveel oorsmeer in het oor achter. Dit kan komen door het ouder worden, of het gebruik van gehoor apparaten of oordoppen. Blijft er langdurig teveel oorsmeer achter? Dan kan oorsmeer hard wor den, zich gaan ophopen en een oorsmeerprop vormen. De A. Vogel Oorspray Oorsmeer1 is een verzor gende en hydraterende spray die oorsmeer effectief verzacht en op die manier de na tuurlijke afvoer ervan bevordert. Dit gaat overmatig oorsmeer tegen. Bij regelma tig gebruik gaat het de vorming van een oorsmeerprop tegen en vermindert de noodzaak tot het uit spuiten van het oor. Het is ook geschikt voor dragers van een gehoorapparaat. Oorspray Oorspray Oorsmeer QMyneefpiop de gehoorgang 'Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiks aanwijzing. *Bron: Nationaal Ooronder- zoek van A. Vogel, december 2017, n=421 KOAG-nr. 11 -0420-1694

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 11