II 9 de leden van de rechtbank. Naast een onderzoek naar de 'Dubai-observatie', eiste een groot aantal advocaten ook onderzoek naar de totstandkoming van het 'lekdossier'. Ook over deze kwestie zouden hooggeplaatste politie- en justitiemensen gehoord moeten worden. Botsingen De nieuwe botsing tussen de ad vocatuur en het OM hebben de verhoudingen in het Marengo- proces tot een verder diepepunt gebracht. En het brengt het proces in problemen, want als de recht bank het onderzoek niet wil uit voeren bestaat de kans dat de be trokken advocaten de verdediging neerleggen. Zij zeggen immers dat zij hun verdediging niet kunnen voeren als de rechtbank het OM niet beteugelt. Mocht dat gebeuren, dan komt het proces behoorlijke tijd stil te leggen, en daar is niemand bij ge baat. Ook de rechtbank zal willen weten of dat wat nu naar buiten is gekomen daadwerkelijk het hele verhaal is. Niemand wil, zoals ad vocaat Ficq stelde, dat er 'iets drek- kigs in de pijp blijft hangen'. Het OM kreeg gisteren niet de gelegenheid te reageren op het geen door de advocaten naar voren werd gebracht. Volgende week donderdag, tijdens een extra inge laste procesdag, krijgen de officie ren van justitie het woord. Wan neer de rechtbank een beslissing neemt over het mogelijke onder zoek is nog niet duidelijk. worden gehoord die de recherche aanstuurt, net als de leider van het rechercheteam van het Marengo- onderzoek. Daarnaast is de recht bank gevraagd de liaisonofficier te horen die in Dubai contacten met opsporingsautoriteiten onder houdt. Tevens willen de advocaten dui delijkheid over de vraag of er ook andere (omstreden) opsporings technieken zijn gebruikt tegen ad- Inmiddels hebben vogeltjes in mijn oren gefluisterd dat ook ik tijdens mijn werk ben gevolgd vocaten. Want er zijn aanwijzin gen dat ook andere advocaten tij dens hun werk zijn geschaduwd, al ontkent het OM dat. „Inmiddels hebben vogeltjes in mijn oren ge fluisterd dat ook ik tijdens mijn werk ben gevolgd'', stelde Yassine Bouchikhi. ,,Wat zit er nog meer in de doofpot?'' De onthulling over de observa tie in Dubai kwam op een mo ment dat een aantal advocaten dat actief is in het Marengo-proces ernstig in verlegenheid was ge bracht door een proces-verbaal dat onlangs aan het dossier is toege voegd. Hieruit zou blijken dat een aantal advocaten in 2015 informa tie zouden hebben doorgespeeld aan de organisatie van Taghi. De betrokken advocaten ont kennen met klem en zien hierin een vooropgezet plan van het OM om de integriteit van advocaten te besmeuren en hen verdacht te ma ken. ,,De kroongetuige was in zwaar weer gekomen. De aandacht moest worden afgeleid'', aldus een van de advocaten. De verontwaardiging hierover zit nog steeds hoog bij Meijering, een van de advocaten die genoemd werd in het bewuste document. „Raadslieden van verdachten in het grootste en belangrijkste straf proces ooit mogen aan de schand paal en het OM vindt het goed. Sterker nog, het OM tuigt de schandpaal zelf op'', zei Meijering. ,,De bodem is bereikt. Er is onder zoek nodig. U moet dat doen, want van het OM hebben wij niets meer te verwachten'', richtte hij zich tot vrijdag 28 augustus 2020 GO Rechtbanktekening met (vlnr) verdachte Arthur M., advocaat Inez Weski, verdachten Achraf B. en Mohammed R. Daarachter de advocaten Nico Meijering, Christian Flokstra, Bénédicte Ficq en Yassine Bouchikhi in de beveiligde rechtbank op Schiphol. illustratie aloys oosterwijk Overleg tussen de advocaten van de ver dediging in proces Marengo. foto anp -Yassine Bouchikhi, advocaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 9