WIM HOFMAN Schoen Dik boek Reuzenhoek krijgt nog aanvulling Dorpsraad Hoek wil nieuwe geluidsmetingen bij tunnelweg 4 Onderzoek naar appartementen Het grote pand op de hoek van de Westkade en de Kloosterlaan dat de noordelijke entree tot Sas van Gent markeert, leent zich volgens Arjen de Pagter van De Pagter Vastgoed goed voor bewoning. ,,Er zit veel ruimte in en ook een lift." Een architect is bezig tekeningen uit te werken. De Pagter verwacht binnen een half jaar meer duide lijkheid. De huidige eigenaren kochten het pand vorig jaar. Eerder passeer den al meerdere ideeën voor de in vulling van het gebouw de revue, waaronder de huisvesting van ar beidsmigranten en een hotel. De Terneuzense wethouder Frank van Hulle zegt nog af te wachten waar mee de huidige eigenaren komen, maar hoopt dat het plan kans van slagen heeft. Het kantoor is nog maar van re cente datum. De opening vond plaats in maart 1998, toen het Bel gisch banktoerisme nog hoogtij vierde en banken op tal van plek ken in Zeeuws-Vlaanderen grote, nieuwe kantoren lieten bouwen. Het banktoerisme stortte in, nadat in 2005 de belastingregels werden aangescherpt. Het kantoor in Sas van Gent is 1 januari 2014 gesloten. Slechts twee a drie medewerkers zaten er toen nog, tegen zo'n vijftig bij de opening. REUZENHOEK Het al 330 pagina's tellende boek over de Terneuzense buurtschap Reuzenhoek van dorpsbewoner Chris Verhage krijgt nog een aanvulling van veertig bladzijden. Hoe degelijk Verhage ook te werk is gegaan, hij had van te voren wel verwacht dat er hier en daar in zijn standaardwerk over Reuzenhoek een foutje zou sluipen. Het was ook niet niks wat hij op zich had geno men. Hij beschrijft niet alleen de geschiedenis van de buurtschap bij Zaamslag, maar ook alle bewoners van de ruim zestig woningen sinds Zo was het een hele puzzel om de vele bewoners met de achternaam Hamelink uit elkaar te houden. In de aanvulling heeft Verhage de stambomen van de diverse Hame linken geperfectioneerd. Hij ont ving na de verschijning van het boek maart dit jaar ook nog tal van oude foto's en nieuwe verhalen, zo als over een bewoner die chauffeur van Prins Bernhard was. De aanvulling op De Reuzenhoek, waarvan alle vijfhonderd exempla ren zo uitverkocht waren, is ver krijgbaar vanaf 16 september a 6,50 euro via cverhage@zeelandnet.nl of 0115-431954. De bewonersorganisatie trekt aan de bel naar aanleiding van klach ten uit het dorp over toene mende geluidsoverlast van de Westerscheldetunnelweg. Zeven jaar geleden zijn voor het laatst ge luidsmetingen gedaan langs de vierbaansweg die hemelsbreed één a anderhalve kilometer van Hoek ligt. Het geluid bleef inder tijd binnen de normen. Sinds 2013 is het verkeer door de tunnel toegenomen. Jaarlijks steeg dat met enkele procenten. Secreta ris Kees Kuijper van de dorpsraad onderkent dat het verkeersaanbod sinds de uitbraak van de coronacri sis in maart is afgenomen. ,,Maar dat zal geen blijvende situatie zijn." Of er nieuwe geluidsmetingen komen, is nog geen uitgemaakte zaak. De klacht van de dorpsraad is In 2013 zijn voor het laatst metingen gedaan. Sindsdien is het verkeer door de Westerscheldetunnel toegenomen in behandeling genomen, laat een woordvoerder van de provincie weten, 'en wordt volgens onze procedures afgehandeld. We kun nen inhoudelijk nog niet reage ren.' Twee jaar geleden speelde dit ook al. De gemeente Terneuzen antwoordde toen dat geen normen worden overschreden en geen ex tra maatregelen nodig zijn. De aanleg van een geluidswal, zoals langs de stukken van de Tunnel weg op Zuid-Beveland, zou ook 1,5 a 2 miljoen euro kosten. Als er metingen worden ver richt, moet, aldus directeur Harald Schoenmakers van de NV Wester- scheldetunnel, niet alleen worden gekeken naar 'zijn' weg, maar ook naar de geluidbelasting door de provinciale weg langs Hoek en Rijksweg N61 bij Hoek. MIJN DORP, MIJN STAD Rond mijn vijftiende merkte ik dat mijn rechter schoen altijd het eerst kapot ging. Het begon met een zacht piepen. De schoen maakte dan een klagend en zie lig geluid als ik liep. Daarna ging de zool langzaam maar zeker los. Ik moet erbij ver tellen dat ik rechts ben. Bij het voet ballen schoot ik vooral met mijn rechterbeen. De neus van mijn rechterschoen was ook meestal nogal kaal. Regelmatig poetste ik mijn schoenen op zater dag. Ik had een klein borsteltje met een handvat om de schoenen in te smeren en een grotere om ze te laten blinken. Ik had ook nog een doekje. Schoensmeer zat in een blikken doosje dat je open kon wippen door aan een metalen vleugeltje te draaien. Erdal stond op het deksel in cursieve letters en met een rode pelikaan op de letter d. Het was dankbaar werk, het schoenen poetsen. Na afloop, als ze mooi blonken, sloeg je de twee borstels in elkaar. Het had iets intiems. Als de zool wat verder los ging, zocht je een leest en een brede hamer en wat van die gemene schoenspijkertjes. Je deed er een paar tussen je lippen, voordat je de schoen ging repareren. Je moest de spijkertjes erg vast en krom slaan, anders kreeg je er on herroepelijk last van, al kon je een en ander verhelpen met karton nen zooltjes die je uit een marga rinedoos knipte. Soms gingen je schoenen on herroepelijk stuk. Ik herinner me dat ik een stuk moest lopen van H naar S. Vier kilometer, een fluitje van een cent, maar het regende hard en mijn rechterschoen was het piepstadium voorbij. Hij be gon water aan te zuigen en mijn schoen maakte een soppig geluid. Na een paar kilometer ging bij de neus de zool helemaal los. De schoen leek door de spijkertjes van voren wat op de bek van een dier met gemene tandjes. Op zo'n moment bedenk je van alles. De zool aan je voet binden met een schoenveter? Een stuk ijzerdraad van een omheining zien te halen om daarmee de zool vast te krijgen? Omdat verder lo pen met zo'n afgetrapte schoen haast onmogelijk bleek, ben ik maar verder gegaan op mijn sok. Die was toch allang nat gewor den. Gelukkig had ik nog een paar zwarte gymschoentjes in mijn kast staan. Een verademing. Ze piepten niet en ze hadden geen venijnige spijkertjes en ik hoefde ze niet te poetsen. Maar dat vond ik toch wel een beetje jammer. 20XO vrijdag 28 augustus 2020 Nieuw leven in Rabobank Het voormalige Rabobank-kan- toor in Sas van Gent krijgt ein delijk een nieuwe bestemming. De huidige eigenaren, drie vast goedondernemers uit Middel burg, onderzoeken of het moge lijk is er appartementen in te maken. Harmen van der Werf Sas van Gent De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator 1900. Nieuwe geluidsmetingen langs de Westerscheldetunnelweg bij Hoek zijn nodig om te kunnen bepalen of de normen al dan niet worden overschreden. Dat verzoek heeft de dorpsraad Hoek bij de provincie neerge legd. Harmen van der Werf Hoek AARDENBURG Ar cheologisch Mu seum, 10.00-17.00 uur: Open; AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 17.00 uur: Open, ex positie Biezonder Hoed; Gregoriuscen- trum, 13.00 uur: Bil jarten; BRESKENS Haven aan de Keerdam, 10.00 en 12.00 uur: Rondvaart naar de zeehonden; GROEDE Huistheater De Twee Duiven, 21.00 uur: Jubileum voorstelling Adrie Oosterling; Slijk straat, 10.00-16.00 uur: De Wereld van Toen, museum met winkeltjes en werk plaatsjes; HULST De Lieve, 09.00 en 13.00 uur: Biljarten; Jongeren centrum Komma, 15.00 uur: Open (12 23 jaar) Unlock Komma; SAS VAN GENT In dustrieel museum Zeeland, 12.30-17.00 uur: Open, expositie Gereedschap anders gezien; St.Albert, 13.30 uur: Biljarten; SCHOONDIJKE Het Klinket, 11.00-18.00 uur: Maisdoolhof; Tuin Juust Wak Wou, 13.00 uur: Open tuin; SLUIS Groote Markt, 08.00-16.00 uur: Versmarkt; Struisvo gelboerderij Monni- kenwerve, 10.30 17.00 uur: Open met rondleidingen; Molen, 10.00-17.00 uur: Open; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 10.00-17.00 uur: Info centrum geopend; 13.00 en 15.00 uur: rondleiding en rond vaart; Zuidpolder bij winkelcentrum, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt; Lokaal 54 aan de Nieuw- straat, 13.00-18.00 uur: Open met expo sitie zeven kunste naars; IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk, 13.00 17.00 uur: Open. Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check daarom bij de organi satoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53