Van Anrooij via het EK naar stage bij WorldTour-formatie O O) CD O Terneuzense Boys is Zeegers lange tijd kwijt 10 ZEELAND Zeeuw verzekert zich op het laatste moment van NK-ticket De Middelburger (29) maakt tijdens zijn tweede atletiekcarrière zijn debuut bij de nationale titelstrijd op de baan. Hij loopt morgen de 5000 meter. Sprint Winnaar Oefenduel Dat Floris Willeboordse morgen aan het Nederlands kampioenschap atle tiek mag meedoen, ziet de Middelbur ger als een enorm compliment. ,,Het niveau ligt erg hoog in Nederland", geeft hij aan. ,,Ik ben blij dat ik me af gelopen weekend op het laatste mo ment nog heb gekwalificeerd." De 29-jarige Willeboordse liep toen op de baan in Rotterdam een 3000 meter in 8.24,80 minuten. Tijdens het NK in Utrecht komt hij uit op de 5000 meter. Willeboordse: ,,Via een inter nationale tabel kunnen ze die 8.24 omzetten naar een tijd op de 5000 meter. En daarmee zit ik nu bij de be ste twintig van Nederland sinds 1 april 2019. Gelukkig had ik zaterdag een goede eindsprint. Die heeft me mijn NK-debuut opgeleverd." De Middelburger is min of meer aan zijn tweede carrière bezig. Tot 2012 was hij fanatiek en leverde hij goede prestaties. Maar daarna kregen zijn studie en het opzetten van een eigen marketingbedrijf voorrang. Wille- boordse: ,,Toen dat eenmaal op de rail stond, ben ik de atletiek in 2018 toch weer serieus gaan oppakken. Waar ik eerst in die lange tussenpoos nog maar twee keer per week trainde, breidde ik dat uit naar vier a vijf keer. En daarna naar acht a negen. ik wilde echt weer proberen om naar de top van Nederland toe te groeien. Met dit NK kan ik zeggen dat dat wel gelukt is. En de rek is er nog niet uit." De atleet van het Gonzalez Run ning Team loopt ook op de weg, maar voelt zich toch voornamelijk baanat- leet. ,,Van januari tot en met septem ber richt ik me helemaal op de afstan den tot 5000 meter", vertelt hij. ,,Pas in het najaar schuift dat wat meer op naar de 10.000 meter, op de weg. En met mijn trainer, Mauricio Gonzalez, heb ik afgesproken dat ik dan ook uit stapjes mag maken naar een wat lan gere afstand. Ter afwisseling, maar zonder dat ik daar nou heel erg mijn trainingsschema op aanpas." Snelste Nederlander Eind 2019 koos Willeboordse voor de Marathon van New York. Hij was toen met 2.30.01 uur de snelste Nederlan der en werd zeer verdienstelijk 71ste. Na de Egmond Halve Marathon - 32ste in 1.13.05 - van medio januari schakelde hij weer over op de baan. Het coronavirus stuurde het buiten seizoen natuurlijk in de war, maar het niveau van de Walchenaar heeft er niet onder geleden. Morgen moet al zijn trainingsarbeid leiden tot een mooie uitslag op het NK. ,,Ik ken het deelnemersveld wel aardig", zegt hij. „Sommige jongens heb ik al eens verslagen. Ik denk dat een plek bij de beste tien reëel is. Veel hangt af van het verloop. Als de snel ste lopers er gelijk vandoor gaan, moet ik waarschijnlijk passen. Maar als ze lang wachten, kan ik er misschien wel bij blijven en er met mijn eindsprint iets moois uit halen." Op 19 september loop Willeboordse nóg een NK. Tijdens de Gouden Spike in Leiden geldt de 10.000 meter als of ficiële titelstrijd. Daarna mag hij de teugels weer een beetje loslaten en gaan freewheelen. Hij wilde in okto ber de marathon van Chicago gaan lo pen, maar die is vanzelfsprekend afge last. Of de Egmond Halve Marathon doorgaat, is nog onzeker. ,,Ik zal een beetje flexibel moeten blijven. In deze tijd kun je nog weinig plannen." ONDERDE30 De Middelburger heeft geen haast om onder het halfuur te lopen, maar het breken van die magische grens zit wel in zijn achterhoofd. Mauricio Gonzalez, zijn trainer, heeft 28.20 minuten staan en voert de ranglijst aan. Tim van den Broeke uit Vlissingen baarde in 2019 nog opzien met de vierde Zeeuwse tijd ooit: 29.53. PLOUAY Wielrenster Shi- rin van Anrooij rijdt van daag in het Franse Plouay de wegwedstrijd tijdens het EK voor juniores. Daarna zal ze de rest van het wegseizoen 2020 als stagiaire uitkomen voor de WorldTour-formatie van Trek-Segafredo. De 18-jarige renster uit Kapelle wordt daar ploeg genote van onder andere Lizzie Deignan, Ellen van Dijk en Lucinda Brand. Van Anrooij maakt haar debuut in de internationale Tour Cycliste Feminin de L'Ardeche, eem zeven daagse klimkoers die wordt verreden van 3 tot en met 9 september. Eerst staat vandaag dus nog het Europees kampi oenschap voor juniores op de weg op het programma. Tijdens die wedstrijd wordt ze geflankeerd door Maureen Arens uit Krui- ningen. Beide Zeeuwse ju- niores worden om 09.00 uur al weggeschoten. De fi nish zal rond 10.45 uur zijn. Vorig jaar in Alkmaar werd Van Anrooij achtste tijdens het EK op de weg. Arens reed toen niet mee. Voor Van Anrooij is het de tweede keer deze week dat ze in actie komt in Plouay. Maandag werd ze al vierde tijdens de tijdrit. Op dat onderdeel werd ze vo rig jaar in eigen land nog Europees kampioene. TERNEUZEN Zaterdag-eer- veld af. Gisteren maakte zijn steklasser Terneuzense Boys club Terneuzense Boys bekend kan voorlopig niet beschikken dat de aanvaller zijn voorste over Douwe Zeegers. De kruisband heeft afge- aanvaller heeft zijn -isaJ scheurd. voorste kruisband af- 11 O Daardoor staat Zee- gescheurd. I JtjLr; gers een flinke tijd Dat gebeurde dinsdag aan de kant én mist tijdens een oefenduel l Jr hij de officiële herstart met zijn oude club van zijn ploeg na de co- Hoek (5-1-nederlaag). Zee- ronacrisis. Morgen staat in gers raakte geblesseerd tijdens de districtsbeker de derby te- de wedstrijd tegen de derdedi- gen FC Axel op het pro- visionist en strompelde het gramma. vrijdag 28 augustus 2020 GO SI Wielrenner Brian van Goe- them is 64ste geworden in de eerste etappe van de Tour Poitou-Charen- tes en Nouvelle Aquitaine. De rit eindigde in een sprint, die Arnaud Dé- mare won. 2 Joey de Kok was op dreef tijdens de groepsfase van de Grand Prix driebanden in Rosmalen. De Lewedorper won zijn eerste twee wedstrij den en was daardoor met nog een wed strijd te gaan al zeker van groepswinst. 1 Tholenaar Bart Nieuwkoop speelt vanmid dag met Feyen- oord een oe fenduel met HSV. De aftrap is om 16.00 uur. Bij de Duitsers ontbreekt de Axelse verdedi ger Rick van Drongelen van wege een bles sure. Middelburg Floris Willeboordse loopt soms nog op de weg, maar richt zich vooral op de baan. foto peter nicolai Floris Willeboordse zou wel de vijfde Zeeuwse atleet wil len worden die ooit onder de 30 minuten heeft gelopen op de 10 kilometer. Op de halve afstand heeft hij al een tijd van 14.30 minuten staan. ,,Ik heb dus een marge van een minuut op de dubbele af stand..." Willeboordse ziet plek op NK als een enorm compliment Roeland van Vliet a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38