Tafels uit de vloer van sporthal Nassaulaan Vlissingen zoekt list om ganzen in wijken te weren Kampeerboer geeft de strijd nog niet op Extra jaar biedt meer kunst in Kuiperspoort mf A if Zorgen om diefstal fietsen 5 versluis willeboer >J Een eettafel die is gemaakt van de vloer uit je oude sporthal. Zo kun je het eten opdienen tussen de blauwe lijnen waar je als badmin tonner ooit klaar stond voor de service. Sentiment, dat is de be langrijkste reactie die interieur bouwer Danny Smit krijgt. ,,Her- inneringen van mensen die veel hebben gesport in de sporthal aan de Nassaulaan." Smit heeft voor zijn bedrijf Smit Interieurbouw de houten sport- vloer van de Middelburgse sport hal gekocht. De hal wordt gesloopt en de vloer zou bij het grof vuil belanden. ,,Zonde; daar kun je nog mooie meubels van maken." Het was alles of niets, dus heeft hij nu ineens 1100 vierkante meter hout. Goed hout, keihard en be schilderd met sportlijnen. Rood van basketbal, groen van korfbal, geel van handbal, blauw van bad minton. Volgende week moet de hele vloer uit de hal weg zijn. Sa men met zoon Loek zaagt hij deze nu aan stukken. Smit heeft een voorbeeldtafel gemaakt van i bij 2,5 meter. Prijs: 1195 euro. ,,Duur? Ja. Maar wij moeten ook alles eruit halen hier en opslaan. En dan is de tafel ook kant en klaar, met onderstel. Wie zelf aan de slag wil, betaalt 50 euro per vierkante meter. Niet te diep schuren, want dan schuur je de geschilderde lijnen weg." Wie zelf aan de slag wil, moet niet te diep schuren, anders verdwijnen de lijnen De eerste bestellingen voor op maat gemaakte tafels en kasten zijn al binnen. ,,Van mensen die de zaal kennen omdat ze er ge sport hebben. Ze herinneren zich de gezelligheid en het lawaai." Voor Smit is het een uitdaging de vloer zo een nieuwe bestem mingen te geven. ,,We willen graag creatief aan de slag." Maar duurzaamheid is ook een belang rijke overweging. ,,We hebben een nieuw bedrijf in oprichting: Passie uit puinhoop." Zelf heeft Danny Smit geen sportherinne- ringen op de vloer liggen. Zoon Loek wel een paar: ,,Toen ik op Nehalennia zat, deed ik de sport- route. Ik heb hier wel sportdagen gehad." Afschieten of vangen is geen op lossing, omdat veel ganzen be schermd zijn. De boerenganzen zijn niet beschermd, maar het is niet zo makkelijk om die er tus senuit te pikken in de gemengde groepen. B en W kiezen ook het liefst voor 'een degelijke oplos sing' en laten daarom nog eens onderzoeken hoe ganzen 'op zo humaan mogelijke wijze verdre ven kunnen worden of in hun vrijheid worden beperkt'. Eerder deze week liet wethou der Els Verhage al weten dat het niet makkelijk was om de ganzen te verdrijven. De raadsleden van de POV maakten klachten over uitwerpselen op de openbare weg en stankoverlast aanhangig. Ver- hage meldde dat de gemeente op de hoogte is van de problemen, maar zag nog geen oplossingen. Ze liet gisteren in schriftelijke beantwoording op de POV-vra- gen aanvullend weten dat de aan beveling van wijkbewoners om het wegdek vaker te reinigen al werd opgevolgd. De gemeente maakt diverse plaatsen in Paauw- enburg twee keer in de week schoon. Verhage gaf Paauwenburgers het advies de ganzen niet langer te voeren. Omdat veel mensen het leuk vinden om brood aan ganzen (en eenden) te voeren, blijven de dieren zich in de buurt ophouden. Het voederen trekt daarnaast on gedierte aan. POV-raadslid Ruud Kleefman toonde zich gisteravond tijdens de vergadering van de commissie ruimte tevreden over de door het college beloofde pogingen de overlast terug te brengen. ARNEMUIDEN Hoe lastig het ook wordt om zijn kampeerboerderij bij Arnemuiden uit te breiden met een camping, Bas van 't West einde geeft niet op. ,,We gaan nu eerst met de jaar- plaatshouders van De Witte Raaf praten, want voor hen willen we dit uiteindelijk doen. Daarna kie zen we welke strategie we gaan volgen." Van 't Westeinde heeft op nieuw een gesprek gehad met de gemeente Middelburg en de Ak- tiegroep De Witte Raaf over uit breiding van Kampeerboerderij De Kruitmolen. Ook met de pro vincie heeft hij gesproken. Want door protest van de provincie te gen het plan staat dat op losse schroeven. Maar hij heeft de stek ker zeker nog niet uit het project getrokken. Voordat hij met de individuele jaarplaatshouders van De Witte Raaf heeft gesproken, wil Van 't Westeinde niet op welk besluit dan ook vooruitlopen. ,,Het is nu een juridische strijd geworden en dat is lastig, maar we moeten de echte keuze nog maken. We wil den in september beginnen met de aanleg, maar dat blijkt niet haalbaar. Dus er komt hoe dan ook uitstel. Ook dat moeten we met kampeerders bespreken." Als niemand iets ziet mag het van ons juist kapsalnn I haarwerken MIDDELBURG Met de zeker heid van een volledig nieuw sei zoen kunsteducatie in het voor uitzicht, heeft Cultuurhuis Kui perspoort in Middelburg het aantal kunstenaars en kunstvor men uitgebreid. Vier kunste naars zijn toegetreden tot het collectief, met specialismen als glazuren, ringen maken van theelepels en T-shirts bedruk ken. Cultuurhuis Kuiperspoort heeft van de gemeente een jaar extra gekregen in het huidige pand aan de Kuiperspoort. Door de coronacrisis konden work shops lange tijd niet doorgaan en dat zorgde ervoor dat de ge- meente een nieuw seizoen toe staat, ook al wil zij het pand ei genlijk zo snel mogelijk verko pen. Met de garantie van een volle dig seizoen timmert het kunste naarscollectief verder aan de weg. Uitbreiding van kunste naars en workshops is daarin een belangrijk onderdeel. Het complete aanbod wordt op zondag 6 september van 13.00 tot 16.00 uur gepresenteerd tij dens een informatiemiddag in het Cultuurhuis. Ook op de ver nieuwde website cultuurhuis- kuiperspoort.nl staat informatie over de lessen, kosten en in schrijving. VROUWENPOLDER De diefstal van dure elektrische fietsen langs de Walcherse kust blijft een pro bleem, aldus woordvoerder Mireille Aalders van de politie. Het gaat vol gens haar vooral om elektrische mountainbikes. „Fietsen met een nieuwwaarde van 2500 tot 4000 euro." Exacte cijfers kan ze niet ge ven, omdat die fietsen niet apart worden geregistreerd. Maar ze weet wel dat de politie regelmatig mel ding krijgt van de diefstal van deze fietsen. Dat komt ook omdat ze soms maar met een eenvoudig slot zijn vastgemaakt. Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen vrijdag 28 augustus 2020 Danny Smit en zoon Loek van firma Smit Interieurbouw hebben de houten vloer van de sporthal aan de Nassaulaan in Middelburg gekocht. Ze maken er tafels van en verkopen die, maar bieden het hout ook per vierkante meter aan. foto dirkjan gjeltema Maurits Sep Middelburg - Danny Smit, interieurbouwer Kijk op de site bij /video Gymzaalvloer wordt eettafel Het blijft moeilijk om overlast veroorzakende ganzen in ver schillende Vlissingse wijken te weren. Een aantal ganzen is beschermd en een hek houdt de dieren, vooral in Paauwen- burg, niet van trottoirs en rijba nen. René Hoonhorst Vlissingen Onze pruiken en haarwerken zijn te leveren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Ook voor alopecia problemen Binnenhof 1 Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl rjl IWi j|l 1 De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33