WIM HOFMAN Schoen 'Graag meer bankjes dan de twee die nu in het Mandelapark staan' 4 Betaald parkeren heel Veere MIJN DORP, MIJN STAD Een uiterst krappe meerderheid van de Veerse politiek ging kort voor de zomer akkoord met betaald parkeren langs de kust. Dat ziet het als een manier om de dagtoerist te laten meebetalen aan toeristische voorzieningen zoals zandsuppletie en de ontwikkeling van het Neha- lenniagebied in Domburg. Daar mee breekt het met het oude beleid dat er in de gemeente alleen be taald parkeren wordt ingevoerd als dat nodig is om de parkeerdruk te reguleren, zoals in Domburg en Veere. Geen parkeerprobleem In Westkapelle moet nu nog ner gens betaald worden voor het par keren en dat vindt Houmes een groot goed. ,,Want je kan in West kapelle altijd wel je auto kwijt." Dat geldt ook voor Zoutelande waar tot nu toe ook iedereen gratis kan par keren. De Dorpsraad en de Onder nemersvereniging protesteerden twee maanden geleden dan ook zeer tegen de nieuwe plannen van het college. ,,Want er is bij ons geen parkeerprobleem", aldus voorzitter Kees Bierens van de plaatselijke ondernemersvereniging. Hij weet echter ook dat zijn be toog en dat van andere tegenstan ders van betaald parkeren langs de kust de coalitie van CDA, DTV en PvdA/GL niet op andere gedachten bracht. Hij is dan ook benieuwd naar de plannen die volgende week donderdag worden gepresenteerd door het Veerse college. ,,We heb ben een voorgesprek gehad maar daar hebben we nog geen details gehoord." Zo weet hij niet waar er straks in Zoutelande betaald moet worden en waar niet. Hij noemt het parkeerterrein bij de velden waar voetbalclub De Meeuwen speelt. ,,Het kan toch niet zo zijn dat bezoekende teams en onze spe lers daar moeten betalen." Welke tarieven Houmes wijst er ook nog eens op dat er in Westkapelle geen ge meentelijke terreinen zijn waar be taald parkeren kan worden inge voerd. ,,Dat betekent dat er betaald moet worden om in de straten te parkeren." Hij vertelt verder dat in Westkapelle de toeristen nu echt niet voor overlast zorgen als ze par keren. Daarom vindt hij het heel vreemd dat zijn dorp 'over één kam wordt geschoren met plaatsen als Domburg en Zoutelande waar wel veel toeristen komen'. Voorzitter Jan de Regt (geza menlijke Veerse ondernemersver enigingen) is ook heel benieuwd met welk plan het college komt. ,,Wij zijn in meerderheid niet te gen het extra belasten van de dag toerist. Maar hopen dan precies te horen welke tarieven waar gaan gelden en wie wel en niet moet be talen." Als oud-bewoonster snapt Ver- hage dat mensen graag naar het Nelson Mandelapark (voorheen Paauwenburgpark) gaan: een mooi wandelparkje, waar je tot rust kunt komen én elkaar kunt ontmoeten. De wethouder prees initiatiefneemster Yvonne Herre- bout, die ruim honderd handteke ningen ophaalde om meer bankjes neer te zetten dan de twee die er nu staan. Herrebout, die ook voor gaat bij bewegingsoefeningen, had wat medestanders meegenomen naar wijkgebouw De Burgerij om de handtekeningen te overhandi- Enkele jaren terug zijn nog bankjes weggehaald wegens overlast door jeugd gen. Verhage hoorde zodoende van meer mensen dat extra park bankjes vooral voor de grote groep ouderen in de wijk een uitkomst zouden zijn. Dat naast ouderen ook j ongeren graag in het park ver blijven, juicht Herrebout toe. Maar Verhage waarschuwde dat enkele jaren terug nog bankjes zijn weg gehaald, omdat omwonenden klaagden over overlast van hang jongeren. Tot opluchting van de aanvra gers gebruikte Verhage de slechte ervaringen niet om plaatsing van extra bankjes bij voorbaat af te ser veren. De wethouder vroeg wel steun uit de wijk bij noodzakelijk onderhoud aan de bankjes en het ledigen van te plaatsen prullen bakken. Ze gaat in overleg met on der anderen de wijkcoördinator, welzijnsorganisatie ROAT en Paauwenburgers. Ook zoekt ze budget voor nieuwe bankjes ('hoe wel het er zeker niet direct zeven worden'). Verhage wil er niet op worden vastgepind, maar hoopt de Paauwenburgers vóór het eind van het jaar te laten weten of nieuwe bankjes mogelijk zijn." Rond mijn vijftiende merkte ik dat mijn rechter schoen altijd het eerst kapot ging. Het begon met een zacht piepen. De schoen maakte dan een klagend en zie lig geluid als ik liep. Daarna ging de zool langzaam maar zeker los. Ik moet erbij ver tellen dat ik rechts ben. Bij het voet ballen schoot ik vooral met mijn rechterbeen. De neus van mijn rechterschoen was ook meestal nogal kaal. Regelmatig poetste ik mijn schoenen op zater dag. Ik had een klein borsteltje met een handvat om de schoenen in te smeren en een grotere om ze te laten blinken. Ik had ook nog een doekje. Schoensmeer zat in een blikken doosje dat je open kon wippen door aan een metalen vleugeltje te draaien. Erdal stond op het deksel in cursieve letters en met een rode pelikaan op de letter d. Het was dankbaar werk, het schoenen poetsen. Na afloop, als ze mooi blonken, sloeg je de twee borstels in elkaar. Het had iets intiems. Als de zool wat verder los ging, zocht je een leest en een brede hamer en wat van die gemene schoenspijkertjes. Je deed er een paar tussen je lippen, voordat je de schoen ging repareren. Je moest de spijkertjes erg vast en krom slaan, anders kreeg je er on herroepelijk last van, al kon je een en ander verhelpen met karton nen zooltjes die je uit een marga rinedoos knipte. Soms gingen je schoenen on herroepelijk stuk. Ik herinner me dat ik een stuk moest lopen van H naar S. Vier kilometer, een fluitje van een cent, maar het regende hard en mijn rechterschoen was het piepstadium voorbij. Hij be gon water aan te zuigen en mijn schoen maakte een soppig geluid. Na een paar kilometer ging bij de neus de zool helemaal los. De schoen leek door de spijkertjes van voren wat op de bek van een dier met gemene tandjes. Op zo'n moment bedenk je van alles. De zool aan je voet binden met een schoenveter? Een stuk ijzerdraad van een omheining zien te halen om daarmee de zool vast te krijgen? Omdat verder lo pen met zo'n afgetrapte schoen haast onmogelijk bleek, ben ik maar verder gegaan op mijn sok. Die was toch allang nat gewor den. Gelukkig had ik nog een paar zwarte gymschoentjes in mijn kast staan. Een verademing. Ze piepten niet en ze hadden geen venijnige spijkertjes en ik hoefde ze niet te poetsen. Maar dat vond ik toch wel een beetje jammer. 2.0 XO vrijdag 28 augustus 2020 'We willen graag weten hoe het zit' Wij zijn tegen maar kunnen het niet tegenhouden. Zo reageert voorzitter Wilco Houmes van de Ondernemersvereniging West- kapelle op de plannen van het dagelijks bestuur van de ge meente Veere om betaald par keren langs de gehele kust in te voeren. Emile Calon Westkapelle De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Ruim honderd handtekeningen voor meer zitbankjes in het Vlissingse Nelson Mandelapark ontving wethouder Els Verhage gisteren. De wethouder was blij dat Paauwenburgers zelf het initiatief nemen voor de leef baarheid in hun wijk, maar durfde nog niets te beloven. Vlissingen AAGTEKERKE Gale rie Bank, 13.00-17.00 uur: Expositie Mar tina de Bruin (klei beelden); ARNEMUIDEN Cen trum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt; DOMBURG Strand 'Watertoren Oost', 09.30-10.30 uur: Beach Yoga; GRIJPSKERKE Kapel van Hoogelande, 11.00-17.00 uur: Ex positie Jacqueline Geluk (keramiek) en Co Abrahamse (pas tels); Pioniersweg 2a, 13.00-17.00 uur: Openstelling Tuin de Pionier-Ster; KOUDEKERKE Wiele- makersbaan 4, 10.00 17.00 uur: Openstel ling privétuin 'De Houtenhandsche Hof'; MIDDELBURG Plein ZB, gehele dag: Pop up tentoonstelling De Tweede Wereldoor log in 50 foto's; Kaas boerderij Schellach, 08.30-17.30 uur: Boerderijbeleving met puzzeltocht; Lange Delft 127, 10.30-13.00 uur: Fo towandeling o.l.v. Karin de Boer; Gale rie Gerritse, 13.00 17.00 uur: Expositie Christina de Vos met schilderijen; CBK Zeeland, Balans 17, 15.00 uur: Finissage Zomeratelier; Cinema Middelburg, vanaf 19.00 uur: Vertoning Once were Brothers en Babyteeth OOSTKAPELLE Di verse locaties, 10.00 17.30 uur: Kunstroute; Terra Maris, 10.00 12.00 uur: Rondlei ding Van Zoet naar Zout; SEROOSKERKE Vrouwenpolderse- weg, 08.00-22.00 uur: Bloemenpluktuin 'La Fleur' open; VLISSINGEN Spui straat, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt; WESTKAPELLE Kerkplein Moriakerk, 11.00-17.30 uur: Hob- bymarkt. Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check daarom online of te lefonisch bij de orga nisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32