'Griffier ging zijn boekje te buiten' Komende week rechtszaak om museale voetbalcollectie ZEELAND 3 NIET GENIETEN VAN GROOTSTE HIT datum. Alles wordt continu verschoven. Het plan was dat het in september uit zou ko men. Dan zou ook de theater- toer beginnen. Alles is natuur lijk uitgesteld. Pas als we we ten dat we het album met shows kunnen ondersteunen, kunnen we het uitbrengen." Van der Weide: ,,Ik wist wel wat werken was en ik weet ook wat muzikant zijn is. Als ik die twee dingen vergelijk, kem ook nog best wel hard werken. Maar op je kont zitten en niets doen vind ik hele maal niks. Dat is doodver moeiend. Ik heb ook veel res pect gekregen voor andere be roepen. Omdat ik toch niets te doen heb, help ik regelmatig bij vrienden. Dan leg ik straat jes of ben ik in een huis bezig. Ik was wel een beetj e vergeten hoe zwaar dat is. Inmiddels ben ik 45 en als je dan drie da gen in de week straatjes staat te leggen, denk je: dat is een dappere bezigheid, vriend." Van der Weide: ,,Het is een nummer over twijfel en over keuzes: waar sta je, wat ben je, wie wil je zijn? Is het rock-'n- roll om lekker te vrijbuiten en op je 27ste dood te gaan of is het juist rock-'n-roll om je tanden in het leven te zetten en oud te worden? Hoe sterk ben je? Wie is een echte vent? Dat past ook wel mooi in deze allen laten zien wat we waard zijn." Van der Weide: ,,Nee. Ik ben er nog steeds mee aan het knok ken. Ik ben geen politicus en heb de waarheid niet in pacht. Maar zoals we nu bezig zijn en de economie kapot laten gaan, dat is niet in oplossingen den ken. Dat is volgens mij het be gin van het einde. Iedereen moet zijn eigen verantwoor delijkheid nemen. Dan ben je Huige: ,,De ene dag wel en de andere dag niet. Je gemoed gaat op en neer: van moede loosheid en frustratie naar ac ceptatie. En de volgende dag toch weer volle bak boosheid. Ik kan en wil niet anders dan ervan uitgaan dat dat soort op tredens weer mogelijk wor den. Als dat niet meer lukt, is het gewoon klaar. Daar wil ik eerlijk gezegd niet over na denken. Volgende maand doen we wel een paar open luchtshows voor beperkt pu bliek. Het is spannend hoe dat qua beleving uitpakt. Het zal weer even wennen zijn. Ons laatste optreden was vorig jaar september. Je hoort wel dat het aanslaat, maar je ziet het zelf niet gebeuren Huige: ,,Ja. Ik ben wel heel be nieuwd hoe het klinkt als mensen mee gaan zingen. Van der Weide: „Meezingen? DSt mag dus helaas niet meer. MIDDELBURG De strijd om de collectie van het ter ziele gegane Nationaal Voetbalmuseum gaat volgende week verder in de Mid delburgse rechtszaal. De grond leggers van het museum - de voetbaljournalisten Johan Derk- sen, Hugo Borst en Matty Ver kamman - willen de collectie, waarvan delen via zakenman Ar thur Eelsing uit Uddel op Markt plaats zijn verkocht, bijeenhou den. Via een verzoekschriftproce dure vragen zij de rechtbank om bestuurder Jos Kouwer van de Stichting Voetbal Totaal uit zijn functie te zetten. Deze stichting beheert de museale collectie, die deels in bruikleen is gegeven door oud-topspelers. Hij doet zijn werk niet of niet goed'', zegt de Amsterdamse advocaat Herman Loonstein. Het drietal voetbal journalisten dat hij vertegen woordigt, heeft een 'neutrale voetbalexpert' op het oog die de functie kan overnemen. De drie journalisten stoorden zich afgelo pen voorjaar aan wat zij noemen de 'illegale verkoop' van items uit de collectie van het museum. Via Marktplaats bood Eelsing in opdracht van Paul Hermsen, de laatste eigenaar van het museum, voetbalvoorwerpen uit de collec tie aan, zoals een keepersshirt van Hans van Breukelen. Joeri Wisse Kruiningen Dat concludeert de Zeeuwse Om budsman, die in opdracht van de af zender onderzoek heeft gedaan. Het doel van de op 24 december verzonden e-mail was om in discus sie te gaan met VVD'ers over het partijstandpunt inzake Gen-X en PFAS. Nadat de verzender begin ja nuari te horen kreeg dat de griffier vanwege de 'smadelijke onderteke- ning' niet wenste mee te werken aan de verspreiding van het bericht, stapte deze naar de Zeeuwse Om budsman. De vrijheid van meningsuiting is in het democratisch bestel een groot goed Die stelt de klager in het gelijk, zo blijkt uit de deze week gepubli ceerde uitspraak. De ombudsman stelt dat de vrijheid van meningsui ting in het democratisch bestel een groot goed is. Beperkingen daarvan kunnen alleen in 'zeer uitzonder lijke gevallen' worden gerechtvaar- digd. In dit geval ontbrak een moti vatie en had de griffier eerst overleg moeten voeren met het presidium, waarin alle fractievoorzitters zitting hebben. Al met al vindt de ombuds man dat gemeente onbehoorlijk heeft gehandeld. Al tijdens de hoorzitting ver klaarde de griffier in te zien dat hij een fout had gemaakt door vanwege zijn oordeel over de inhoud het e- mailbericht achter te houden. De ombudsman spreekt hierover zijn waardering uit. Hij adviseert verder de regels over de behandeling van brieven aan de gemeenteraad en klachten over de griffie aan te pas sen. Ook moet de gewraakt mail als nog worden verzonden. Navraag bij VVD-fractievoorzitter Ida Sinke leert dat ze het bericht enige tijd ge leden al heeft gekregen. vrijdag 28 augustus 2020 wel verdrietig van' Zijn jullie door deze periode anders tegen het muzikan tenleven aan gaan kijken? tweede Nederlandstalige single: De echte vent. De tekst is op allerlei manieren op te vatten. Waar gaat deze wat jullie betreft over? Hebben jullie die vragen ook voor jezelf beant woord? Vandaag verschijnt jullie Zien jullie het ooit weer ge beuren: optreden op festi vals of in een volle Ziggo Dome? - Bart van der Weide, zanger Dat wordt dus de eerste keer dat jullie Het is al laat toch live spelen? Racoon, met (vlnr) Paul Bukkens, Maarten van Damme, Bart van der Weide en Dennis Huige. FOIO BIBIAN BINGtN De voormalig griffier van Rei- merswaal is zijn boekje te buiten gaan. Hij stuurde een voor de VVD-fractie bestemde e-mail niet door aan de betreffende raadsleden, vanwege de in zijn ogen smadelijke afsluiting 'Voor Verderf en Dood'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31