Heel Nederland kijkt gratis naar de F1GP van België! 22 Annemiek van Vleuten (37) kan na kunststukje ook de Europese titel afvinken ZIGGO SPORT Annemiek van Vleuten deed haar best om een landgenote aan de Europese titel te helpen. Maar uiteindelijk pakte ze die gisteren in het Franse Plouay dus gewoon zelf. vrijdag 28 augustus 2020 Normaal zijn die twee meiden behoorlijk rap aan de meet en op het einde legde Longo Borghini er juist behoorlijk de zweep over. Blaak kraakte. Van Vleuten niet. In de sprint rekende ze ook nog eens vakkundig af met de Italiaanse. ,,Ze is gewoon te sterk'', zo nam Longo Borghini zonder mokken genoegen met de tweede plaats. Verliezen van Van Vleuten is inmiddels voor nie mand en op welk parkoers dan ook geen schande meer. ,,Hoe snel je ook bent, na zo'n zware koers gel den er toch weer andere wetten'', zo stond bondscoach Loes Gunne- wijk er niet van te kijken hoe Van Vleuten de klus klaarde. „Anne miek pakte het slim aan en heeft de instelling om zo'n sprint te win nen.'' Anna van der Breggen en ik maakten de koers echt zo hard mogelijk. Om iets op te zetten voor de anderen in de ploeg -Annemiek van Vleuten (37) Als het om Van Vleuten gaat staat Gunnewijk inmiddels van niks meer te kijken. Ook niet dat ze nog twee jaar doorgaat. ,,Dit is haar niet zomaar komen aanwaaien allemaal. Als je er dan nog zoveel plezier in hebt en het gaat nog goed, dan moet je vooral lekker doorgaan, zou ik zeggen.'' De wereldkampioene kon dat laatste alleen maar beamen. ,,Ik hoop dan ook tot november de ge hele racekalender te kunnen afwer ken.'' Om te beginnen met La Course en de Giro. Uiteindelijk liet ze iedereen in Plouay met slechts één vraagteken achter. ,,Mijn con tract bij Mitchelton-Scott loopt af. Ik kan alleen nog niet zeggen bij welke ploeg ik ga tekenen'', zo hield de wereldkampioene de spanning er nog een beetje in. De zes Ziggo Sport Totaal-kanalen van vrijdag tot en met zondag voor iedereen te zien (28 - 30 augustus). Live topsport met onder meer. Zondag: F1 Race, NBA Playoffs, IndyCar En nog veel meer raceklassen, topgolf en buitenlands voetbal Dus ook voor klanten van o.a. KPN, T-Mobile, ïeleZ, Canal Digitaal,^Delta, faiu/av Check bij jouw provider op welke kanalen Ziggo Sp te vhiden^sKijkóok opwww.ziggosport.nl/freeviewspa2020voor meer info. Ziggo klanten kijken altijd gratis op Z.ggo Sport kanaal 14. TOTAAL Ad Pertijs k.< Ook deze titel heeft ze nu: Annemiek van Vleuten laat in Plouay de rappe Italiaanse Elisa Longo Borghini en Poolse Katarzyna Niewiadoma ach ter zich en straalt daarna op het podium, foto'scorvos,bsr Van Vleuten na de race. Sterker nog. ,,We hadden afgesproken dat Anna van der Breggen en ik zouden pro beren de koers echt zo hard moge lijk te maken. Om zo iets op te zet ten voor de andere rensters in de ploeg.'' De microfoon van de tele visiemotor ving wat dat betreft in koers een aardig gesprekje op met Chantal Blaak. ,,Op de top volle bak en jij gaat winnen, hè'', zo gaf ze Blaak in de finale mee toen de twee in de kopgroep moesten zien af te rekenen met de Italiaanse Elisa Longo Borghini en de Poolse Katarzyna Niewiadoma. Rotterdam/Plouay Het was een mooie dag voor Anne- miek van Vleuten, gisteren in het Bretonse land. De 37-jarige wereld kampioene liet niet alleen weten nog twee jaar door te gaan met koersen. Ook sijpelde het nieuws door dat de Franse wielerorganisa tie ASO vast van plan is in 2022 de Tour voor vrouwen nieuw leven in te blazen. En of dat nog niet mooi genoeg was, stond ze 's middags in Plouay als nieuwe Europese kampi oene te stralen op het podium. ,,Daar ben ik blij mee'', zei Van Vleuten eerst en vooral over de te rugkeer van La Grande Boucle Fémi- nine. Een nieuwe uitdaging ligt in het verschiet voor de vrouw die volgens velen geen gek figuur zou slaan tussen de mannelijke profs. De Europese titel was één van de weinige prijzen die ze nog niet had gewonnen in haar indrukwekkend op gang gekomen carrière. Het wegwerken van dat vlekje wilde ze op de eerste plaats niet zien als weer een sterk staaltje van haar ei gen kunnen. Eerder als het resul taat van de dominantie van het Nederlandse vrouwenwielren- nen. „We stonden vandaag met een dreamteam aan de start. Ik ben er zo trots op dat we het samen hebben gedaan", benadrukte GO 'Ze is gewoon te sterk' ReqBuit in a m I»-»/-ItiCar Z-dLCi uay. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22