Roglic grote kanshebber in Tour, maar Sloveen heeft veel rivalen II Speel het Tour de France Wielerspel en win een Krush racefiets! 21 het geel naar Parijs te brengen Primoz Roglic (30, Jumbo-Visma) Volgens de bookmakers is hij dé topfavoriet. Niet zo gek ook. De Sloveen van Jumbo-Visma bouwde de afgelopen jaren bij de Nederlandse ploeg gestaag en spectaculair naar die status. Een weg die de komende weken het absolute hoogtepunt moet krij gen tijdens de Tour de France. De eerste tekenen van dit atypische en uitgestelde wielerjaar zijn meer dan positief. Roglic ging als een speer in de twee belangrijk ste voorbereidingskoersen. Hij won de Tour de l'Ain. In het Cri- térium du Dauphiné was hij ook de beste, maar gaf hij op na een val. Uit voorzorg, al waren de schaafwonden en bloeduitstor tingen heftig. De laatste week heeft de winnaar van de Vuelta gewoon kunnen trainen. Hij zegt er klaar voor te zijn. Tom Dumoulin (29, Jumbo-Visma) De knie en de parasiet. Tom Du- moulin worstelde het afgelopen jaar met blessures en tegenslag. Hij voelde zich amper wielrenner meer. Maar kijk nu. Net voor het ultieme doel toont Dumoulin zich de oude. Iemand die door het gehele peloton gevreesd moet worden. Zijn eerste Tour voor Jumbo-Visma, in een nieuwe omgeving waar hij zo naar ver langde na jaren bij Sunweb. Nooit reed Dumoulin in zo'n sterke ploeg als nu. Ondanks het feit dat Steven Kruijswijk, de derde be oogde kopman, door een schou derblessure niet kan starten. Egan Bernal (23, Ineos) 'Een beetje vreemd', zo noemde Egan Bernal de afwezigheid van zijn ploeggenoten Chris Froome en Geraint Thomas. Het duo heeft bij elkaar vijf keer de Tour de France gewonnen, maar is voor deze editie simpelweg niet goed genoeg bevonden. Voor zo ver het nog niet duidelijk was: alle pijlen binnen de Britse ploeg zijn nu gericht op prolongatie van Bernals Tourzege. Ja, met Richard Carapaz en Pavel Sivakov heeft Ineos twee jokers achter de hand, maar de missie is helder: Colom bia moet weer juichen voor Ber- nal. 23 jaar is hij nog maar. Twij fels dat hij ondanks die jonge leeftijd niet constant zou kunnen presteren, zijn er niet. Of zijn rug moet tegenstribbelen, de reden achter zijn opgave in de Dau- phiné. Thibaut Pinot (30, Groupama-FDJ) De Fransen en het winnen van de Tour. Een obsessie. Bernard Hi- nault was 35 jaar geleden de laat ste Franse winnaar. Thibaut Pinot probeert hem al jaren op te vol gen en ook nu staat zijn naam weer bij de favorieten. Het par koers moet hem in elk geval lig gen. Weinig tijdritkilometers (op de laatste zaterdag is er een tijdrit van 36 kilometer met finish op La Planche des Belles Filles, in zijn geboortestreek). Verder: klim men, heel veel klimmen. Pinot zou er blij van moeten worden. Maar ja, die druk. Altijd weer die druk van het volk. Gaat het nu wel lukken? Nairo Quintana (30, Arkéa-Samsic) Hij leek voorbestemd om een paar keer achter elkaar de Tour te winnen. Het liep even anders. Toch heeft Nairo Quintana van alle deelnemers aan de komende Tour de meeste eindzeges in grote rondes op zijn naam staan. De Colombiaan won in 2014 de Giro en twee jaar later de Vuelta. Maar belangrijker: Quintana is - eindelijk - weg bij Movistar. De ploeg waar hij successen vierde, maar ook zo vaak in de mangel zat bij andere kopmannen en met name Alejandro Valverde. Daar is hij nu van verlost. Quintana is bij de Franse ploeg Arkea-Samsic de onbetwiste kopman. Hij toonde eerder dit seizoen alweer vleugjes van de ouderwetse Quintana. Een voorbode? nen wanneer de publieke opinie of andere favorieten zich openlijk te gen hen kunnen keren. De ploeg weet inmiddels ook hoe het is om het gewicht van een wedstrijd te dragen. Maar Roglic en Dumoulin weten ook dat de Tour zich niet laat vergelijken met de Giro of Vuelta. Winnen is hier nog zo veel moei lijker, de druk is zo veel groter. Dus proberen de kopmannen de aandacht tijdens de persconferentie We zijn klaar voor deze favorietenrol en weten wat ons te doen staat nog wat te weerleggen. ,,We moe ten ons vooral focussen op onszelf en zelf ons best doen. Dat is het enige waar we invloed hebben. Ik denk niet zoveel na over andere renners'', zegt Roglic. Dumoulin: ,,Het is niet alleen een strijd tussen Jumbo-Visma en Ineos. Er zijn wel twintig renners die de Tour kun nen winnen of voor het podium kunnen gaan. Primoz en ik zullen voor het klassement gaan en dan moeten we kijken hoe het er in de laatste week voor staat.'' Het is een afleidingsmanoeuvre zonder resultaat. De verzamelde pers, of die nu Nederlands, Slo- veens of een andere nationaliteit is, is het roerend eens. Met Roglic en Dumoulin is Jumbo-Visma dé grote favoriet om het geel naar Pa rijs te brengen. In elk geval tot het tegendeel bewezen is. Speel mee op pzc.nl/wielerspel vrijdag 28 augustus 2020 Primoz Roglic is dé topfavoriet voor de Tourzege, maar achter hem is de groep kanshebbers breed. foto bsr agency/soccrates Nice - Merijn Zeeman (directeur) Ben jij de ultieme Tour de France-specialist? In het Wielerspel stel je een team van 20 renners samen. Deze 20 renners scoren elke etappe punten met hun uitslag én positie in de klassementen van de gele trui, groene trui, bergtrui en de jongerentrui. Laat zien watje waard bent en maak kans op een Krush Aero racefiets t.w.v. 1.999 euro. In wielerminnend Nederland is alle hoop gevestigd op Tom Du- moulin, maar de concurrentie voor de Tourzege is enorm. Fa vorieten en outsiders voor het geel op een rij. Daniël Dwarswaard TOUR DE FRANCE 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21