Die hit was maar een cijfer op een nu. scherm' cfk regionale nieuws JOL Excuses Grapperhaus Het hele jaar door kerstdrukte bij de post Kabinet trekt 180 miljoen euro uit voor vervroegde uitkoopregeling Walcheren Minister van Justitie negeert 1,5 meterregel op eigen bruiloft Bezorgers rennen zich sinds corona de benen uit het lijf, maar zien er weinig voor terug Racoon scoorde dit jaar met 't Is al laat toch de grootste hit uit hun carrière. Maar corona verpestte het feestje. Geen fans die live mee konden galmen. ,,Je komt van een superkoude kermis thuis. Je hoort dat het nummer aanslaat, maar ziet het zelf niet gebeuren.'' Minister Carola Schouten van Landbouw maakt vandaag bekend dat het in maart 2021 gedaan is met de nertsenhouderij in Neder land. Vanaf dan moeten de stallen met nertsenkooien op zo'n 120 be drijven leeg zijn. Dat is drie jaar eerder dan de bedoeling was. De vervroegde beëindiging van de nertsenhouderij is het gevolg van de uitbraak van het coronavirus op veel van die bedrijven. Geruimd Tot nu toe zijn ruim veertig nert- senhouderijen getroffen door co rona. De nertsen op die bedrijven zijn allemaal geruimd. Even leek het erop dat het kabinet zou be sluiten om alle nertsenbedrijven preventief te ruimen, maar dat ge beurt nu niet: het gevaar voor de volksgezondheid is te klein. De kans dat het virus van nerts op Een ruimhartige regeling is eerlijk voordeze ondernemers mens wordt overgedragen, klein, zeggen deskundigen. Om te voorkomen dat het coro navirus zich de komende maan den verder verspreidt op nertsen- houderijen, scherpt minister Schouten de coronamaatregelen op de bedrijven aan. Ook stelt zij een onderzoek in naar de naleving van de coronaregels door de sec tor. Dumpprijzen Regeringspartij D66 zette woens dag vraagtekens bij het hoge aan tal coronabesmettingen op nert- senhouderijen. Nertsenhouders krijgen bij ruiming een schade vergoeding voor hun zieke en ge zonde dieren, op basis van de marktprijs van nertsenpelzen in 2019. Gezien de verwachte dump prijzen voor pelzen later dit jaar, zou het voordeliger kunnen uit pakken om besmet te raken, aldus D66-Kamerlid Tjeerd de Groot. Het kabinet trekt 180 miljoen euro uit om de laatste 120 nert- senhouderijen uit te kopen. In 2024 zou er hoe dan ook een einde zijn gekomen aan de nert- senhouderij. Al in 2013 werd be sloten dat de sector moest stop pen, vanwege problemen met dierenwelzijn. Nertsen - van na ture roofdieren - leven in kleine kooien in stallen. Regeringspartij CDA drong eer der aan op een ruimhartige stop persregeling voor de nertsenboe- ren. ,,Dat is eerlijk voor deze on dernemers, en van belang voor de volksgezondheid'', zei CDA-Ka- merlid Jaco Geurts. vrijdag 28 augustus 2020 19°C Nieuwsmedia »P7 THtRMOElECTRIC C 68D/0Ó2Q D: MO* »P18 ZEELAND2 Einde voor nertsenfokkerij Begin volgend jaar valt het doek voor de nertsenhouderij in Nederland. Het kabinet trekt 180 miljoen euro uit om alle nertsenhouders vervroegd uit te kopen. De bedrijven worden niet preventief geruimd, zo mel den Haagse bronnen. Peter Winterman Den Haag - Jaco Geurts, CDA-Kamerlid is Buien met pzc.nl onweer Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1