Ook huis van moeder rapper beschoten NIEUWS 13 'Half uur tijdwinst naar Berlijn te gering' behind your scenes Een half uur tijdswinst zoals ko mend topvrouw Marjan Rintel in deze krant voorstelt, is mooi, maar bijna zes uur treinen naar Berlijn blijft véél te lang, klagen reizigers op sociale media. 'Welke andere internationale trein stopt er in Amersfoort, Apeldoorn en Al melo? Hup doorrijden en maak er een uur tijdswinst van!' schrijft José Duindam op Twitter. Herman Vruggink noemt een half uur kor ter treinen naar Brussel absoluut de moeite. 'Maar naar Berlijn met de trein blijft onaantrekkelijk.' Pas bij drie tot vier uur reistijd wordt de trein echt een serieus alterna tief voor het vliegtuig. Volgens Hildebrand van Kuij- eren van de site Treinreiziger.nl zal NS niet alleen in België, maar ook in Nederland verbindingen moe ten schrappen om de half uur tijdswinst naar Brussel te behalen. ,,Breda in Nederland moet er dan uit. Daar kun je overigens prima een vervangende treindienst voor realiseren.'' Positiefis dat NS het boeken van internationale bestemmingen eenvoudiger wil maken, stelt Van Kuijeren. Daar is alleen wel veel werk aan de winkel. ,,Wie van Arnhem naar Emmerich, Ober- hausen of Düsseldorf wil, heeft geluk. Er rijdt ieder uur een stop trein. Een kaartje kopen kan echter niet online bij NS International, terwijl de treindienst nota bene wordt verzorgt door NS-dochter Abellio.'' Reizigersbelangenclub Rover beklemtoont dat bestemmingen naar Scandinavië enkele jaren te rug gewoon via NS te boeken wa ren. ,,Ze hebben dat er zelf weer uitgehaald'', zegt Rover-directeur Freek Bos. Over de NS-plannen is Rover te spreken. ,,Voor hetgeen NS kan waarmaken, legt Rintel mooie ambities neer. Als je echter grotere stappen wil maken, moet het kabinet daar serieus geld voor uittrekken.'' Pas als het kabinet miljarden vrijmaakt, kan er een echt snelle trein naar Berlijn komen via het spoor over Arnhem. Ook is een snelle verbinding naar Bremen en Scandinavië dan mogelijk. Wat Rover betreft hoeft NS daarbij niet de exclusieve vervoerder te wor den. ,,Ik zou NS niet op hun blauwe ogen geloven dat zij de be ste keus zijn. Het gaat om de reizi ger. Onderzocht moet worden of buitenlandse partijen ook interna tionale routes kunnen aanbieden. Dat doet staatssecretaris Stientje van Veldhoven nu, wij vinden dat een goede zaak.'' Staatssecretaris Van Veldhoven laat op Twitter weten uit te kijken naar de voorstellen van andere vervoerders. Ze spreekt van 'goede Ik zou NS niet op hun blauwe ogen geloven dat ze beste keus zijn ambities van NS'. 'Mijn ambitie is snellere en betere treinverbindin gen naar landen om ons heen. Er zijn al mooie stappen gezet met de nachttrein en een directe verbin ding naar Londen.' Treinreiziger.nl wijst nog fijn tjes op Rintels uitspraak in het in terview dat buitenlandse vervoer ders wel eens minder betrouwbaar kunnen zijn en dat de NS-intercity naar Brussel tijdens de coronacri sis gewoon bleef rijden. ,,Wat Rin- tel niet vertelde is dat de intercity maandenlang niet naar Brussel heeft gereden tijdens de corona crisis. Ook niet naar Amsterdam. De trein reed alleen van Rotter dam naar Antwerpen. Tja, dat is geen IC Brussel meer. De trein naar Berlijn reed volledig niet: niet ingekort, niet minder vaak, maar helemaal niet.'' Gemengde gevoelens Van Kuijeren heeft gemengde ge voelens over de NS-ambities. ,,Enerzijds is het positief dat Mar jan Rintel het internationale trein verkeer een boost wil geven. Al leen is er door de jaren heen veel gepresenteerd, het wordt tijd dat er iets gaat gebeuren.'' Zo riep NS-topman Roger van Boxtel in 2018 nog dat de trein naar Berlijn twee uur korter moest om echt een alternatief voor het vlieg tuig te zijn. Begin dit jaar sprak hij over een uur. ,,Nu wordt het een half uur.'' Voorlopig slaagt NS er ook niet in om de voorwaarden in de tot 2025 lopende spoorconcessie waar te maken, aldus Treinreiziger.nl. Zo moeten er internationale inter city-verbindingen naar zowel Luik als Düsseldorf komen, valt in arti kel 46 te lezen. „Halverwege de concessie zijn de beoogde interna tionale verbeterpunten nog steeds niet gerealiseerd'', oordeelt Van Kuijeren van Treinreiziger.nl. De rapper raakte dinsdagmiddag zelf gewond bij een schietpartij in de Vechtstraat in stadsdeel zuid. Daarvoor zijn inmiddels twee ver dachten aangehouden. Even voor 03.30 uur die nacht kreeg de politie de melding van de nieuwe schietpartij. Eenmaal ter plaatse werd geconstateerd dat er meerdere keren geschoten was op een woning. Op beelden is te zien hoe een raam in de woning is door zeefd met kogelgaten. Een buurtbewoner laat weten 'een salvo' gehoord te hebben en dat er bij een huis in de straat meerdere kogelgaten in een raam te zien zijn. ,,De politie was er heel snel en er hing ook vrij snel een helikopter in de lucht.'' Volgens de buurtbewo ner is het vaak onrustig in de wijk. ,,Er wordt twee keer geschoten in Zuid en er worden camera's opge hangen, wanneer is Holendrecht aan de beurt?'' Enkele uren na de schietpartij op Bigidagoe raakte nog een man ge wond toen de woning van rapper 'Justin van Zuid' werd beschoten, eveneens in de Vechtstraat in Am sterdam Zuid. Als reactie op de schietpartijen in de Vechtstraat be sloot burgemeester Halsema came ra's te plaatsen. Ook zal er vaker worden gesurveilleerd. Bigidagoe wordt gezien als de rechterhand van Joël H., alias Joey AK, de frontman van Zone 6 uit Holendrecht. Rond deze rapforma- tie, waarvan sleutelspelers aan de drugshandel worden gelinkt, is het al maanden onrustig. 4*-Van der Valk Hotel bij Den Bosch incl. diner Lichte systeemcamera met oneindig veel mogelijkheden op het gebied van foto en 4K-video Sony A6100 16-50mm F/3.5-5.6 OSS objectief De ultieme video- en vlogcamera. Mis geen moment met de realtime eye-autofocus voor mens en dier Sony A6400 16-50mm F/3.5-5.6 OSS objectief vrijdag 28 augustus 2020 Bad Bentheim, een halte op de internationale route van Nederland naar Berlijn. foto rikkert harink Reizigers plaatsen kanttekeningen bij plan snellere treinen Het plan van NS om internatio nale routes naar Brussel en Berlijn met een half uur te ver snellen krijgt instemming, maar ook flinke kritiek. Om reizigers echt van het vliegtuig de trein in te krijgen is véél méér nodig, zegt onder meer reizigersbe- langenclub Rover. David Bremmer Rotterdam - Freek Bos, directeur Rover AMSTERDAM Op de Nieuwer- sluishof in Amsterdam-Zuidoost is in de nacht van woensdag op donderdag de woning van de moeder van Danzel S., bekend als rapper Bigidagoe, beschoten. traveldeal.nl/K08281 Van der Valk Hotel 's-Hertogenbosch - Vught V 2 overnachtingen in een Comfort kamer y 2 x uitgebreid ontbijt t.w.v. 31,90 p.p. lx 3-gangen keuzediner t.w.v. 29,50 p.p. y Mogelijkheid om fietsen te huren Exd. toeristenbelasting ca. 2,65 p.p.p.n. en reserveringskosten €19,95 per boeking. traveldeal I tu^k,o.öone,06f™euur I 1088-0331506 Adviesprijs Adviesprijs 'Prijs na €100 kassakorting Art.nr: 12314409 'Prijs na €150 kassakorting Art.nr: 12279327

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13