'Het waren af en toe klappen, dan denk je dat alles instort' Ondernemers zetten schouders onder Plan Perkpolder met 'businessclub' 4 Desinfectie winkelkar MIJN DORP, MIJN STAD Bij de Spar in Wemeldinge werd vorige week een desinfectiepoort weggehaald nadat de supermarkt manager dreigmails ontving. De poort, waarbij het winkelend pu bliek in water opgelost ozon over zich verneveld kreeg, viel bepaald niet in goede aarde. De poort werd na een paar dagen weggehaald. Even zwaaien Winkels doen er van alles aan om hun klanten te beschermen tegen het coronavirus. Bij Albert Heijn Hulst staat, sinds een week of zes een desinfectieapparaat voor win kelkarren. Evelien Schelfhout van AH Hulst noemt het apparaat lief kozend 'de karwash'. ,,De bedoeling is dat klanten de winkelkar in de karwash rijden, even zwaaien voor een digitaal oog en dan wordt de kar met een mist van desinfectie- vloeistof ontsmet. Het werkt heel goed en snel." Kritiek zoals in Wemeldinge hebben ze bij AH Hulst niet gehad. De karwash ontsmet immers alleen de kar, niet de gebruiker. ,,De meeste klanten vinden het fijn. Het enige kritiekpuntje is dat je eerst wel een gebruikte kar naar de kar- wash moet duwen. Maar als je niet met je handen aan je gezicht zit, hoeft dat geen probleem te zijn en in de winkel hebben we ook een aantal stations staan om je handen te ontsmetten." In Axel staat een ander model karwash die ook de handen ont smet. ,,Maar ook hier zijn de klan ten er heel blij mee", zegt Daniël Luitjens van AH Axel. De voortent van Carlo Verdonck hield het niet tijdens de storm en klapte in elkaar. Zelfwas de Breda- naar in de nacht van dinsdag op woensdag niet op camping In de Bongerd maar thuis. ,,Maar ik had al het gevoel dat er iets mis was." Hij kreeg gistermorgen aanvan kelijk geen contact met de receptie van de camping: ,,Toen wist ik, die hebben het te druk in verband met de storm en de stormschade." Hij belde daarop naar een camping buurman en hoorde dat de voor tent van zijn caravan plat lag. Dat was voor de Bredenaar reden sa men met zijn zoon Joris direct naar Oostkapelle te rijden om de schade op te nemen en te onder zoeken wat hersteld kan worden. Aangekomen op de camping zag hij dat anderen al stenen op de omgewaaide voortent hadden ge legd om erger te voorkomen. ,,Toen we zondag naar huis ver trokken hadden we voor de zeker heid nog alles stevig vastgezet. Maar zo'n stormHij haalt in een gebaar van overmacht zijn schouders op. ,,Maar ik ben wel blij dat het nu ons is overkomen en niet een gezin met kinderen." Verdonck wilde dit jaar eigenlijk met de toercaravan naar Kroatië. Het werd Oostkapelle. Ook omdat hij kennis wilde maken met de camping, het dorp en de streek. ,,Want we hebben hier een chalet gekocht." De kennismaking beviel goed. ,,Heel goed zelfs. Dus straks zitten we hier in een stevig chalet. Dat waait niet zomaar kapot." Voor de vaste bewoners van In de Bongerd was het een bijzon dere nacht. Veel geslapen werd er niet. Kees Kleemans uit Etten- Leur maakte dinsdagavond heel laat nog een ronde om te kijken of alles vast zat. Hij staat al vijftig jaar op de camping. Zelf verblijft hij in een stevige stacaravan. ,,Maar het was toch een onrustige nacht." Johan van de Velde (Axel) en Heleen Brakman (Leerdam) be amen dat. Ze zijn heel blij dat hun voortenten bleven staan. Gedu rende de nacht gingen ze een paar keer naar buiten om te controleren of alles het nog hield. ,,Want het waren af en toe klappen. Dan denk je dat alles instort." In totaal gingen bij In de Bon gerd zeven voortenten plat, aldus beheerder Remon van Oosten. Volgens Tom Willaert, een van de initiatiefnemers van de Pro Perk- polder Groep en nu ook de businessclub, biedt Plan Perkpol- der kansen voor ondernemers die ze niet moeten laten liggen. Die boodschap wordt gehoord, want nog voor de officiële oprichting hebben zich al zo'n dertig onder nemers aangemeld. ,,We kunnen zo elkaar versterken en dat maakt Plan Perkpolder uiteindelijk alleen maar aantrekkelijker voor bezoe kers en bewoners." Met zijn allen profiteren Plan Perkpolder (450 huizen, een golfbaan, een jachthaven met 350 aanlegplaatsen, een hotel en res taurant) is volgens Willaert een enorme impuls voor de streek. De oprichting van de businessclub is daar een uitvloeisel van. Willaert: ,,Perkpolder zal veel bedrijven We kunnen zo elkaar versterken en dat maakt Plan Perkpolder aantrekkelijker aantrekken. De tijd is nu aange broken om een vereniging op te richten waarin (lokale) onderne mers en zzp'ers de krachten bun delen en maximale kansen creë ren. We willen er niet alleen zijn voor ondernemers m het plan, maar ook voor hen van daarbuiten zodat we er met zijn allen van kunnen profiteren." In de regio is geen allesomvat tende belangenvereniging voor ondernemers meer en Willaert hoopt dat de businessclub deze functie kan vervullen. Na de op richting (voorzien in oktober) wil Businessclub Perkpolder een vol waardige gesprekspartner zijn voor de gemeente Hulst en pro jectontwikkelaar Hulst aan Zee. donderdag 27 augustus 2020 Karwash AH krijgt applaus Niet alle initiatieven om klanten meer te beschermen tegen het coronavirus worden zo afgeser veerd als de desinfectiepoort bij de Spar in Wemeldinge. Bij de Albert Heijns in Axel en Hulst bij voorbeeld hebben ze de 'kar wash' bij de ingang en daar zijn de klanten juist blij mee. Sheila van Doorsselaer Hulst A Elly Nijs vindt de 'karwash' in Axel een uit komst. Links de winkel wagen plaatsen en rechts de handen des infecteren. FOTO ANNE HANA Na een aantal bloedhete weken blies in de nacht van dinsdag op woensdag een storm de zomer voorlopig uit. En dat ter wijl het toeristenseizoen nog niet helemaal voorbij is. Op camping In de Bongerd bij Oostkapelle moest gisteroch tend het nodige reparatiewerk worden uitgevoerd. Emile Calon Oostkapelle Ondernemers uit heel Zeeuws- Vlaanderen en België willen zich verenigen in 'Businessclub Perkpolder'. Het doel is tweele dig: meeprofiteren van woon- en recreatieproject Plan Perk- polder en gezamenlijk het pro ject verder opstuwen. Sheila van Doorsselaer Perkpolder -Tom Willaert Meer informatie is te verkrijgen via bcperkpolder@gmail.com AARDENBURG Ar cheologisch Mu seum, 10.00-17.00 uur: Open; AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 17.00 uur: Open; BIERVLIET Kaas boerderij De Vos, 11.00 en 13.30 uur: Rondleiding; BRESKENS Spui- plein, 08.00-13.30 uur: Weekmarkt; Haven aan de Keer- dam, 10.00 en 12.00 uur: Rondvaart naar de zeehonden; Strandpaviljoen 't Halve Maentje, 10.00 11.30 uur: Snuffelen aan zee; CADZAND - BAD VVV kantoor, 10.30 uur: Rondleiding; GROEDE Huistheater De Twee Duiven, 21.00 uur: Jubileum voorstelling Adrie Oosterling; Groede Podium, 10.30 uur: Bunkertocht; Slijk straat, 10.00-16.00 uur: De Wereld van Toen, museum met winkeltjes en werk plaatsjes; HULST 's Landshuis, 11.00-15.30 uur: Open; Grote Markt, 08.30-16.00 uur: Foodmarkt; 13.00 uur: Handwerken; Jongerencentrum Komma, 15.00 uur: Open (12-23 jaar); NIEUWVLIET Strand paviljoen De Boek anier, 09.30 uur: Yoga aan zee; SAS VAN GENT Indu strieel museum Zee land, 12.30-17.00 uur: Open; SCHOONDIJKE Het Klinket, 11.00-18.00 uur: Maisdoolhof; SLUIS Struisvogel boerderij Monniken- werve, 10.30-17.00 uur: Open, rondleidin gen; Molen, 10.00 17.00 uur: Open; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 10.00-17.00 uur: Info centrum geopend; 13.00 en 15.00 uur: rondvaart; IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk, 13.00 17.00 uur: Open; Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check vooraf bij de organi satoren of u nog kunt deelnemen. j Kijk op de site bij /video Carlo (l) en Joris Verdonck halen hun platgewaaide voortent weg. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53